Skocz do zawartości

Liberator - Muzuem Powstania Warszawskiego


tadek80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Oooo a własnie warto włączyć TVP2 - jest na żywo program Warto rozmawiać" - prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego - widać co parę minut Liberatora - wygląda naprawdę nieźle (jest sam szkielet) ... gazem mościpanowie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka z tym liberatorem. Wedlug mnie jest to marnowanie czasu, pieniedzy i miejsca. Czy nie lepszym pomyslem bylo by zbudowanie makiety kawalka ulicy, np z barykada. Pokazac ludzia jak wygladaly warszawskie ulice podczas powstania, sadze ze zrobilo by to wieksze wrazenie, niz ten ptaszek. Osobiscie nie mam nic przeciwko Liberatorkowi, ale sadze ze takie zeczy to powinno sie ogladac w muzeum lotnictwa a nie w muzeum Powstania Warszawskiego.
To taka skromna opinia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka z tym liberatorem. Wedlug mnie jest to marnowanie czasu, pieniedzy i miejsca. Czy nie lepszym pomyslem bylo by zbudowanie makiety kawalka ulicy, np z barykada. Pokazac ludzia jak wygladaly warszawskie ulice podczas powstania, sadze ze zrobilo by to wieksze wrazenie, niz ten ptaszek. Osobiscie nie mam nic przeciwko Liberatorkowi, ale sadze ze takie zeczy to powinno sie ogladac w muzeum lotnictwa a nie w muzeum Powstania Warszawskiego.
To taka skromna opinia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w TV to raczej kiepsko będzie wyglądał. Widać wokół każdego nitu zagłębioną blachę. Czyżby na koniec miała wszystko przykryć szpachla. Podejrzewam, że w ramach oszczędności dano za cienką blachę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić coś na wzór wystaw Imperial War of Muzeum w Londynie- okop z I WŚ- czad, Londyn podczas nalotów- też dobre. Przekrój/makieta okrętu podwodnego z miejscami gdzie mozna było powąchać- zapachu marynarzy po kilku tygodniach bez mycia, zapachu WC :) - ciekawe. Był też replika budynku mieszkalnego wraz z wyposarzeniem z okresu bitwy o Anglię. Oczywiście nie mają wkładac Uboota do muzeum tylko nawiazac pod ten deseń :-)- barykada, transporter dobrze by się kadrowało. Nie byłem jeszcze w muzemu Powstania Warszawskiego ale znajomi mówią ze robi wrażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi jako osobie, która interesuje się lotniczą pomocą dla Powstania Warszawskiego, pomysł z Liberatorem bardzo się podoba. Wkład alianckich sił powietrznych często bywa zapominany, a kwiatów na grobach lotników na cmentarzach w Krakowie i Solymar koło Budapesztu, gdzie spoczywają polegli podczas misji z pomocą powstaniu jest, takie mam wrażenie, znacznie mniej niż na wojskowych Powązkach...

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W teleekspresie mówili że to nastepny sukces naszego ministra MON który przywióz plany techniczne Liberatora które są ponoć tajne ale jankesi w końcu się zgodzili i dali całą dokumentacje ten pan Radek to niezły gość skoro jedynie co robi za ministra to wyjawia tajemnice wojskowe że się Amerykanie nie boją że te plany bombowca nie ujawni na jakieś arcywarznej konferencji. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że naszemu ministrowi uda się wreszcie wyciągnąć tajemicę produkcji czarnego prochu...To ci dopiero będzie osiągnięcie na miarę naszych możliwości i potrzeb !!! Gratulacje dla naszego bohatera!!! ps. Gdyby jednak czegoś brakowało to mam parę starych numerów Dkrzydlatej Polski więc mogę panu ministrowi pomóc w rozwikłaniu innych tajnych spraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Rso, z tą ocena Powstania to bym się na twoim miejscu wstrzymał.
A muzeum - tworzone jest niestety nie przez ludzi chcących upamiętnić rzeczywiście Powstanie ale chyba przez tych którzy na jego kanwie chcą uprawiać pokitykę i sużyć pewnym celom - takie odnoszę wrażenie.
Ale dobrze, że po 60 latach wogóle jest, ale moim zdaniem jedynie w 10% spełnia woją rolę niestety.
Pozdrawiam
Kopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie