Skocz do zawartości

KOCK -SEROKOMLA 2006 1PAZDZIERNIKA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 365
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pragnę pospieszyć Kamilowi z pomocą co do walk o Serokomlę!
Chodz o temat Dlaczego płacimy" ponieważ rozwinął się niebezpiecznie,dokładnie - użycie broni pancernejw w/w miejscowości.W książce Włodzimierza Wójcikowskiego pt.Sladami ostatniej bitwy gen.Kleeberga" czytamy-Wdniu 2 pazdziernika 1939r.o świcie do Serokomli po ciężkim nocnym marszu dotarła brygada "Plispłka Kazimierza Plisowskiego.Wieś obsadził 10 pułk ułanów litewskich ppłka.Kazimierza Buslera.Zatrzymany on został w stanie półalarmu,a w pełnej gotowości bojowej pozostał 3 szwadron rotm.Ludwika Mościckiego.Ok.godz.8 konny patrol wysłany pod Poznań i Charlejów zameldował o zauważeniu niemieckich motocyklistów.Trzeci szwadron zajął czym prędzej stanowiska na południowym skraju Serokomli.Jednocześnie ogłoszono alarm w całym 10 pułku,który zorganizował się w obronie na północnym skraju wsi,wzdłuż rzeki Czarna.Tutaj także znalazły się 2 działa brygady.Pogotowie bojowe zarządzono również w 2 pułku ułanów grochowskich stojącym w Józefowie.Dalsze meldunki polskiego ubezpieczenia donosiły tymczasem o wzmożonym ruchu wroga,a wkrótce potem,ok.godz.10,żołnierze rotm.Mościckiego zauważyli na skraju lasu od strony Poznania niemiecką piechotę i sześć pancerek.Wróg został powitany przez artylerię konną brygady.Salwy artyleryjskie trafiły dwa samochody pancerne i wtedy pozostałe wozy szybko zawróciły,lecz nie usąpiła piechota,która tyralierą zaczeła podchodzić pod Serokomlę"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ,koledzy rekonstruktorzy chciałem powiedziec ze nie spodziewałem się takiej frekfencji rekonstruktorow mamy już 270 osób i około 80 koni do tego zadelkarował się pilot z jedynym latającym samolotem tamtego okresu o ile nie nawali samolot , adaś niewim co zrobić z tym samolotem musimy omówic to na spotkaniu bo gosc nie ma gdzie wystartowac !! :) , adaś i jeszcze jedno te konie trzeba gdzies ulokowac dlatego potrzebny mi na spotkaniu waluś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kwestionował tego, że w czasie bitwy pod Kockiem użyto samochodów pancernych. To jest przecież oczywiste i od dawna znane. Jest masa relacji na ten temat. I były to raczej organiczne samochody pancerne batalionu rozpoznawczego.

Natomiast po raz pierwszy słyszałem o użyciu czołgów pod Kockiem, a jeszcze bardziej po raz pierwszy o użyciu transporterów opancerzonych...

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaśku,buchta jest o.k.,bywały inne termina(rumunia),gdzie człek o normalnemu konceptowi nocowania by nie poczynił.
Adaś,zostawcie buchtę bo i tak musicie znaleźć coś jeszcze.Planowana ilość konnicy nie zakwateruje się w owym przybytku.A co planujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o broń pancerną to trzeba się ratować sprzętem jaki jest !Najbardziej mi znany samochód pancerny jaki odpowiadał by naszym oczekiwaniom znajduje się na...Kubince pod Moskwą (posiada nawet anteny poręczowe),lecz jest to trudny temat do ściągnięcia na Serokomlę(czytaj-niemożliwy)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy rekonstruktorzy dziś po rozmowie z wojtem ustaliliśmy kosztroys imprezy i całość inscenizacji wiec powtarzam to co powiedział pan wojt
wiec tak

nasze propozycje zostały obalone nie bedzie pieniązkóww za dojazd przykro mi ale zgodzil się na
1- sprowadzenie sprzetu ciezkiego czyli ot 810 dwa +mercedes +inne wozy do 10000 tyś

2 -pokrycie sprowadzenia motocylki i armatek do 4000 tyś
3- wypozyczenie broni z filmowki do 7000 tyś

4- sniadanie i kolacja dnia 1 i snadanie dnia 2 czyli (kosrwy szt 3 +chleb na osobę )
5- obiad dnia 1 i 2 (grochówka ta słynna )
6- nocleg w szkole i w namiocie
7- pasza dla koni 3 kilo owsa na jednego konia na dzień
8- plac na rekonstrukcje
wiec teraz juz mamy jasnosc co do planu kasowego wiec i teraz mozemy robić inscenizację , wiec koledzy w zwiazku z tym co napisałem kto chce jeszcze to zapraszam w imieniu grupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że mimo publicznej obietnicy jaka padła na tym forum nie dostałem nic na maila.

Nie do końca wiem, czy e-mail mój nie doszedł, czy też są jakieś problemy obiektywne.

Proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
WÓJT GMINY SEROKOMLA
ORAZ
GRH 8 PULKU PIECHOTY LEGIONÓW


Z A P R A S Z A J Ą
W
DNIU 01.10.2006r o godz.14.00 DO MIEJSCOWOŚCI SEROKOMLA
GDZIE ZAPREZENTOWANA ZOSTANIE PRZEZ GRUPY REKONSTRUKCYJNE W RAMACH 67 ROCZNICY BITWY SGO.POLESIE INSCENIZACJA
HISTORYCZNA
PT.”OSTATNI BÓJ SAMODZIELNEJ GRUPY OPERACYJNEJ POLESIE”
UPAMIETNIAJACA WALKI ŻOŁNIERZY GEN. KLEEGERGA NA
ZIEMIACH LUBELSZCZYZNY






W inscenizacji wezma udział
grupy rekonstrukcyjne:8.P.P.LEG,51P.P.,CYTADELA,WRZESIEŃ 39,SGO.NAREW,GO.ŚLĄSK,1KOP,2P.U.GROCH.,7P.U.LUB.,9P.S.KONN.,10P.U.LIT.,BASTION GROLNAM,ŻELAZNY ORZEŁ,A.A.7,PATRIA,GALICJA ,5P.P.LEG,

POJAZDY : 2-OT810,SDKFZ222,SOKOŁ 1000 I 600,MOTOCYKLE NIEMIECKIE ,BOFORS I WÓZ TABOROWY,MERCEDES CIEŻ.

ORAZ: SZPITAL POLOWY ,PUNKT KONTROLNY WERMACHTU I INNE CIEKAWOSTKI

patronat: WOJEWODA LUBELSKI,MARSZAŁEK WOJ.LUBELSKIEGO,STAROSTA ŁUKOWSKI

pomoc w realizacji widowiska : PIOTR SMOLIŃSKI (szata graficzna plakatu), GRZEGORZ SIWEK firma PROFIL(VIDEO filmowanie) ANDRZEJ KOSMALA (pomoc przy scenariuszu ),DOMINIK SAMBORSKI studio nagrań (oprawa muzyczna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie