Skocz do zawartości

KOCK -SEROKOMLA 2006 1PAZDZIERNIKA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 365
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Helloo czy niemiecki żandarm(feldjagerkorps) sie przyda z Białegostoku?Wróce z zagranicy i chetnie bym sie tam znalazł.Wszak moj Dziadek nie raz opisywał mi bitwe pod Kockiem poniewaz sam tam był z 14 dywizjonem altylerii konnej z Białegostoku z kapitanem Gątkiewiczem i tam sie dostał do niewoli.Rok temu zmarł ale mam nagrana na kasete jego wypowiedz na temat tej bitwy.z tego co mi opowiadał -tam była rzeż.w lesie gdzie byli drzewa były sciete od pocisków jak to nazwał jeden wielki cmentarz.Wychodzili z onucami na patykach jak sie poddawali.Ale o tym co mi opowiadał mozna byłoi by pisac i pisac.................a myśle że przy okazji ogniska po rekonstrukcji bedzie fajniej!!!Czy chłopaki z Białego jadą może załapie sie do tego pociagu pancernego z Białego????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
GRH Podkarpacie (dawna Galicja) zgłasza się w liczbie 15 osób (WH) + 1 do oddziałów polskich. Jeśli chcesz kamilo pojazdy jakieś to napisz do mnie na maila i podam Ci telefon do naszego dowódcy. Z nim pogadasz o ewentualnych pojazdach. Resztę (czyli przyjazd grupy) załatwiaj ze mną.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. Mam pytanko nie należe jeszcze do GRH ale mam mundur i wyposażenie niemieckie dysponuje takze motocyklem m-72. Czy mozna sie załapac na bitwe?? Prosze o jakies info co i jak ma byc. Z góry dzięki serdeczne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bez grupy jane ze możesz tylko daj znac na meila a podesle ci zgłoszenie

mob jasne ze wiadomo lada dzień wstawie go na forum i bedzie mozna go poczytać wybaczcie ale to troszke trwa bo teraz impreza za impreza i nie ma kiedy nawet zasiaśc i zapisać
przepraszam
ale poprawie sie
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzis było spotkanie z wladzami rejonu i chciałem przekazac wam wiadomosci na goroaco a wiec

SOBOTA
10.00 jestesmy na miejscu czekamy na grupy ,ci co
przyjada wczesniej to moga wziac udział w biegu
Kleeberga odbedzie sie on w Kocku o 11.00
10.00-22.00 -kwaterunek mamy szkołę i 4 namioty wojskowe
12 osobowe wiec miejsca dosyć

NIEDZIELA
11.00 -wybrane grupy (chetni)do 15 osób jako tzw kompania
reprezentacyjna do Kocka pod pomnik Klebeerga
potem na apel poległych i grochówęw Kocku (prosze
chetnych o kontakt )
12.00 - zbiorka na miejscu inscenizacji i pruba
13.00-posiłek
14.30-pokaz i prezentacja grup
15.30- inscenizacja
16.30-zakonczenie
17.00-20.00 - wykwaterowanie ze szkoły
to tyle co narazie wiem i czesć scenariusza wstawię w najblizszych dniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEROKOMLA 2006 (INSCENIZACJA ) PLAN BITWY -
ZARYS INSCENIZACJI

1- MIEJSCE BITWY
2- GODZINY BITWY I POKAZÓW
3- PLAN DZIALANIA POSZCZEGÓLNYCH GRUP
4- MIEJSCE POTYCZEK I ROZMIESZCZENIA ŁADUNKÓW WYBUCHOWYCH
AD1
MIEJSCE BITWY MIEJSCOWOŚĆ SEROKOMLA
Położenie i dojazd
A) dojazd
B) z Lublina do Lubartowa potem do Kocka i z Kocka na Łuków TRASA 808
C) z Warszawy na Ryki do Kocka z Kocka na łuków TRASA 808
D) z Łukowa na Kock trasą 808
W Serokomli bitwa odbywać się będzie na terenie za Kościołem

AD 2
NIEDZIELA GODZINOWO
11-13 –próba
13-14 –przygotowanie do pokazu grup i do pikniku
14-15.30 –pokaz grup
15-16 – rekonstrukcja

AD3
Inscenizacja 1
4 października 1939

Polskie motocykle sokół z pełną obstawą (8ppleg i 51 pp)jadą na rozpoznanie terenu pod pozycje niemieckie .

Rozpoznanie zostaje ostrzelane i wraca zabierając rannego do szpitala i powiadamiając sztab
,oraz piechotę (wszystkie grupy reko. piechoty siedzą i odpoczywają do momentu pojawienia się sokoła i zameldowaniu o nieprzyjacielu , następnie po informacji szykują się do odparcia ataku wykorzystując przy tym przeszkody terenowe )

pozostawieni na 1 lini żołnierze 3 z karabinem szykuja się do odparcia natarcia niemieckiej grupy zmotoryzowanej .(po stronie niemieckiej w 1 ataku bierze udział żelazny orzeł i motocykle )
całość sytuacji rys 1,2,3





ETAP 2

POLSKA PIECHOTA WYPIERA NIEMCÓW NA POZYCJE WYJSCIOWE

Zabierani są zabici i ranni , po 3 wystrzałach artylerii 2 natarcie Niemców (i tu biorą udzial już wszystkie grupy niemieckiej cały sprzęt . )
Polska piechota się cofa do 2 lini obrony czyli na swoje pozycje wyjściowe po wymianie ognia trwającej około 2-5 min z ura zostaje trafiony transporter który staje w płomieniach
I znowu po 3 wystrzałach artyleryjskich piechota wycofuje się do szosy a na Niemców uderzają ułani (Niemcy uciekają w popłochu na pozycje wyjściowe )(walka ułanów i Niemców to około 2-5 min ) do następnych 3 wybuchów następnie ułani jadą za Niemcami do lasku i tam zostają do momentu gdy Niemcy zaatakują zaraz po 2 wybuchach i zaatakują Niemców od tyłu co doprowadza do poddania się Niemców
Syt. Rys 4.5.6.






Niemcy się poddają i po walce ukłon w stronę publiczności
Całość inscenizacji czas około 35 min


INSCENIZACJA 2 WALKI Z SOWIETAMI MILANÓW 1939

Inscenizacja zaczyna się marszem sowietów przez pole inscenizacji i zauważają mały oddział polski (kop ,5ppleg ,wrzesień 39 ) Polacy szykują się do oparcia sowietów i wysyłają sokoła do będącej niedaleko kawalerii i piechoty (wszystkie polskie grupy ) i następuje atak kawalerii piechoty który okrąża wojska sowieckie sowieci poddają się na inscenizację przewidziano 15-20 min walki +/- 10 min
Rys 11.12.





po zakończonych inscenizacjach zostanie przeczytany rozkaz Kleeberga o zakonczeniu działań wojennych .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie