Skocz do zawartości

KOCK -SEROKOMLA 2006 1PAZDZIERNIKA


Rekomendowane odpowiedzi

krzysi wysłałem ci potwierdzenie i niewiem czemy nie dostałeś ale doszło do mnie i wiem jeszcze tylko cytadela i AA7
resta mam PODKARPACIE no szkoda ale napewno sie stykniemy w zimie na WOSP w parczewie albo w lublinie alejuż jako AK kontra Wermacht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 365
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
grupy które potwierdzily to :
GRH 51 PUŁKU PIECHOTY KRESOWEJ
GRH 5 PUŁKU PIECHOTY
GRH 8 PULKU PIECHOTY LEGIONÓW
GRH KAMPINOS
GRH G.O.ŚLĄSK
GRH G.O.NAREW
GRH WRZESIEŃ 39
GRH LOW (lądowa Obrona Wybrzeża )
GRH PATRIA
GRH GALICJA
GRH 7 PUŁKU UŁANÓW LUBELSKICH
GRH 10 PUŁKU UŁANÓW LITEWSKICH
GRH 9 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH
GRH 1 PUŁK STRZELCÓW KONNYCH
GRH 2 PUŁK UŁANÓW GROCHOWSKICH
GRH 1 PUŁK KAWALERII K.O.P.
GHR ŻELAZNY ORZEŁ
GRH AUBKLARUNGSABTEILUNG 7
GRH STRZELCY KANIOWSCY
GRH WILKI
GRH KOZIENICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy!
Zapraszamy do Serokomli 10 km. od Kocka,gdzie chcemy oddać autentyzm tamtych dni.Z przykrością dowiedzieliśmy się, że burmistrz Kocka chce zorganizować kontruroczystości w Kocku (stara gwardia z przemówieniami typu monolog).Na pewno nasza impreza będzie nieporównywlna z innymi w kraju (skromna), ale stańmy na wysokości zadania !Przybędzie rodzina gen.Franciszka Kleeberga oraz żyjący żołnierze SGO Polesie i formacji towarzyszących. Coroczne uroczystości odbywały się na zasadzie :msza św.,apel poległych na cmentarzach,obiad i do domu .Zaprosiliśmy żyjących jeszcze uczestników tych wydarzeń z kraju oraz spoza granic na coś nowego.Muszę przyznać, że podchodzą do rekonstrukcji bardzo nieufnie,gdyż ktoś" już kiedyś zmienił ostatni rozkaz gen.Kleeberga".Czekamy na wszystkich WAS i pokażemy co chcieliby przekazać przyszłym pokoleniom.
Zatem zapraszamy do Serokomli !
GRH 8 P.P.Leg. Lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu jasno napisałem chyba na priv, że Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy" nie pojawi się na tej inscenizacji. Napisałem Ci także powody, dla których wraz z kolegami musimy zrezygnować. Dostałeś oficjalną odpowiedź w zeszłym tygodniu. Potwierdziłeś jej odbiór i zrozumiałes nasze powody.

Czemu więc podajesz do publicznej wiadomości jakiś komunikat, w którym piszesz że Strzelcy..." cokolwiek potwierdzili ? Można odnieść wrażenie, że potwierdziliśmy swoją obecność a to jest nieprawda. Potwierdziliśmy jedynie swoją NIEOBECNOŚĆ. Powody znasz - jesteśmy od ponad 1,5 miesiąca co weekend w polu - członkowie grupy wyczerpali wszelkie urlopy, cierpliwość żon, dzieci i pracodawców. Wobec tego w Serokomli w 2006 roku nas nie będzie.

pozdrawiam
Bolek Rosiński
Strzelcy Kaniowscy", Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolas przepraszam ta lista byla zrobiona i nie wykresliłem was a dostałem treż wiadomosc że jednak sie pojawi ad was 2 osoby wiec nie kresliłem ale jak dodódca mówi ze nie bedzie wogle to oki
do wszystkich :GRH STRZELCY KANIOWSCY nie pojawia sie na serokomli z przyczym znanych i mi i bolasowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz :
GRH 51 PUŁKU PIECHOTY KRESOWEJ
GRH 5 PUŁKU PIECHOTY
GRH 8 PULKU PIECHOTY LEGIONÓW
GRH KAMPINOS
GRH G.O.ŚLĄSK
GRH G.O.NAREW
GRH WRZESIEŃ 39
GRH LOW (lądowa Obrona Wybrzeża )
GRH PATRIA
GRH GALICJA
GRH 7 PUŁKU UŁANÓW LUBELSKICH
GRH 10 PUŁKU UŁANÓW LITEWSKICH
GRH 9 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH
GRH 1 PUŁK STRZELCÓW KONNYCH
GRH 2 PUŁK UŁANÓW GROCHOWSKICH
GRH 1 PUŁK KAWALERII K.O.P.
GHR ŻELAZNY ORZEŁ
GRH AUBKLARUNGSABTEILUNG 7
GRH Kampfgruppe Lisa
GRH WILKI
GRH KOZIENICE
GRH REN (zeby nie było nieporozumień pisze jak sie czyta )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem zpodziewamy sie 220 uczestników z grup rekonstrukcyjnych i 20 indywidualnych


spodziewanymi goścmi bedą
ktoś z kancelari Prezydenta RP
rodzina Kleeberga
Kleeberczycy
wojewoda ,marszałek woj.
posłowie na sejm RP
senatorzy RP

z zaporszonych osób zpodziewana publicznosc do 7 tyś osób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pociagu to zajmyje sie nim 10 pułk ułanów litewskich wiec do nich proszę kierować ewentualne pytania szczerze to i ja nie moge się z nimi skontaktować a jesli chodzi o scisłośc to miał być ESZELON opancerzony

akagi prosze cię nie wtrącaj sie jak nie wiesz bo kilku sie wybiera to z wczoraj wiadomosc

koledzy z Rhein zapraszm serdecznie wpisałem was po telefonie od któregoś z was ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy !
Eszelon czyli pociąg transportowy nie przyjedzie , ponieważ PKP zażyczyło sobie takich pieniędzy że możemy robić reko przez tydzień do dziesięciu dni z filmówką(uzbrojenie) oraz pirotechniką (ok. 20 efektów dziennie).Z tego co wiem zapadła decyzja o transporcie kołowym(konie).Miszka ! Może Ty coś dopowiesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.
Chciałbym przyjechać na waszą impreze, ale nie mogę(ważna urozystość rodzinna). Od nas z 9 PSK z Grajewa chłopaki planują pryjechać. Nie wiem w jakiej liczbie, ale po niedzieli zadzwoń kamilo pod ten numer 608056808, do Tomka a on ci powie co i jak. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serokomla : przykro nam trosżkę
drodzy koledzy rekonstruktorzy i ci co czytaja to forum chciałbym coś wam przybliżyć i proszę zwróćcie uwagę na to co chę wam przekazać

mainowicie w grudniu sztab 8ppleg z lublina podją decyzję o zorganizowaniu rekonstrukcji historycznej w serokomli .członkowie grupy udali się do wójta gminy serokomla celem omówienia rekonstrukcji i jej poszczególnych watków ,rekonstruktorzy i władze gminy po rozmowach doszliśmy do porozumienia i dokonaliśmy jakiś wstępnych ustaleń . Natychmiast po rozmowach z władzami rozpusciliśmy wici do Grup rekonstrukcyjnych . dostalismy wstępne odpowiedzi od 36 dgup i około 300 osób w tym odpowiedzi udzieliły renomowane grupy Polskie . w styczniu 2006 roku ustaliliśmy iż dzień w" nastapi 1 października 2006 roku jednak w lutym dostaliśmy wiadomosć od pana wójta że dzwonili do niego ludzie z warszawy i chciali przeprowadzić rekonstrukcję w serokomli , władze serokomli nie zgodziły się na ich propozycje i wójt powiedział że ma już grupę która to zrobi i przeprowadził z nami już wstępne rozmowy . Do nas ta wiadomość doszła w połowie marca i była dla nas zaskoczeniem .Wójt stwierdził że chcemy komuś wejś w parade bo osoby dzwoniące były straszsnie niezadowolone z tego że my robimy rekonstrukcje . Do maja w moich zapiskach miałem nadal 36 grup i około 300 rekonstruktorów . to samo było w czercy i lipcu ....w sierpniu 2006 dostałem pierwszą odpowiedz negatywną od grupy która zgosiła sie jako jedna z pierwszych była to BASTION Gr.Do bitwy nad Bzurą było wszystko dobrze grupy pytały potwierdzały i myślałem że będzie ok jednak w ciągu 6 ostatnich dni sprawy przybrały inny obrót wszystko sie zmienuiło grupy zaczeły sie wycofywać z rekonstrukcji podajac rózne przyczyny pierwsza to 28 pp .potem zelazny orzeł ,potem AA7 i jeszcze pare innych jedni nie odzywaja sie na telefony ,ini mnie chcą jeszcze powiedzieć dlaczego ,inni jeszcze inaczej to argumetują .............
Nadmieniam iż po rekonstrukcji w/w dowiedziałem się od jednego kolegi z grupy polskiej o rozmowie dwu członków GRH jakich to akurat nie ważne osoby beda wiedziały o kim mowa wiec cyt:
słuchaj dołoże wszelkich starań żeby ta psełdo rekonstrukcja w serokomli nie odbyła się i żeby ci goście ponieśli klęskęi żeby ta reko za rok była nasza " i to normalnie było dla mnie kolcem w serce .Nszym celem nie jest zarobienie na rekonstrukcji a oddanie hołdu walczacym w rejonie serokomli oddziałom SGO POLESIE kazdy z dowódców GRH 8PPLEG. na serokomli juz stracił swoje własne pieniązki i koszty nigdy nam sie nie zwrócą ale czego sie nie robi dla odzwierciedlenia obrony naszej ojczysny w 1939 .Wychowani w tradycji legionów ,wnukowie ludzi co walczyli w tym rejonie my chcemy pokazać że nie zapomnieliśmy o nich i że nasze działnie przyczyni sie kiedyś do oddania należytej czci Obrońcom ojczyzny .

Nadmieniam iż GRH 8PPleg informuje że nasza impreza z wielkiej rekonstrukcji robi sie małą kameralną inscenizacją ale nie damy sie zastraszyć i nie damy odebrać sobie tego co zrobiliśmy . Nasza grupa jest grupą która jest młoda ale napewno co rok (mimo iż może ktoś nas zastąpi podczas robienia rekonstrukcji )bedziemy oddawać hołd zołnierzom września i nikt nam tego nie zabierze .bedziemy stawac ze sztandarem tam gdzie walczył 8ppleg po to tylko żeby podtrzymać tradycje legionów .

DO WIADOMOśCI WSZYSTKIM
W dniu 30 września 2006 o godzinie 18.30 odbedzie się apel poległych gdzie oddamy hołd żołnierzom września

w dnu 1 pżdzernika 2006 roku odbedzie sie w serokomli o godz. 14 .00 rekonstrukcja histroyczna w której pokażemy walki SGO POLESIE serdecznie zapraszamy wszystkich co chcą nam pomóc i co chcą wziać udział w rekonstrukcji

MY PO CUDZE RAK NIE WYCIąGAMY ALE SWEGO NIE DAMY .NIE TYLKO NIE DAMY SUNI ALE NAWET GUZIKA OD NIEJ"

dziekuję bardzo za wsparcie i za to że mozna na was liczyć w najgorszych chwilach dziekuję AA7,żELAZNY ORZEł , 1KOP,7U.O.LUB., oraz dziekuję POLSMOLOWI i MICHAłOWI MIA. z Cytadeli wiele sie od was nauczyłem i wiele wam zawdzięczam

Pozdrawiam PO dow. GRH 8PPLeg.Kapral Kamil Zydlewski

Oczy i serca w niebo wzniesione ,
Rzućmy sie gdzie bój sie wszczyna ,
Wszystko ziemskie już skończone ,
teraz sie boskie zaczyna
Złączmy żołnierze nasze siły ,
Każdy nerw jest bohaterem !
Tych sie serca zobaczyły ,
Których ciała dla kruków żerem
Słyszycie ryk bitwy ,głos przeznaczenia !
Naprzód w grad kul !-niech nas nic nie zmienia ,
na lepszym świecie ,żołnierze do widzenia !"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy !
Apeluję o przybycie do Serokomli grup, szczególnie tych które odtwarzających stronę iemiecką" ! Piąta kolumna jednak działa w świecie rekonstrukcji historycznej ! Ujawniają się wszystkie kanalie , które przy okazji imprezy planowałyby mały interesik ( jest takich dwóch ). Ale myślę że popełniając takie błędy wypłyną szybko na powierzchnię , a męty szybko się wybierze z naszego garnka !
Pozdrawiam i jeszcze raz w imieniu organizatorów do Serokomli !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nieco przesada, aby łączyć imprezę w Serokomli z tym, ze ktoś odmówił w niej udziału w związku z udziałem w Bzurze. Wygląda bowiem na to, ze ktoś z organizatorów Bzury ma jakiekolwiek zastrzeżenia do Waszej rekonstrukcji, co jest kompletną bzdurą. prosiłbym, aby nie używac nas w kontekście odwołania imprezy, bo zawsze z życzliwościa obserwujemy inne imprezy, aby się uczyć.
pozdrawiam
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawele !
Byliśmy na Bzurze (jako sekcja z granatnikiem),było fajnie ,ale jak donosi odz. II : kiedy się umawialiśmy na Serokomlę (grupy niemieckie) powstał rozłam na tych co chcą jechać, a tych co wolą zbojkotować imprezę".
Ale dlaczego ? I tu padły dwa pseudo znane Kolegom z tego forum.Dalej dowiedzieliśmy się o co chodzi ,ale tą sprawą zajmę się prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie