Skocz do zawartości

mundur z 1939 weryfikacja


woyta

Rekomendowane odpowiedzi

I ekwipunek zalozony nie w takiej kolejnosci jak powinien byc, ale darujmy im to! Dobrze ze sobie przypomnieli ze Polska tez brala udzial w wojnie, ze WP nie skladalo sie wylacznie z kawalerii szarzujacej z kopiami (w 13-wiecznych zbrojach jak chcial mi wmowic nauczyciel historii) na czolgi i ze 'wojna zaczela sie w Polsce'. Chociaz na ten temat mogliby podyskutowac Chinczycy np:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mundur wygląda na oryginalny wz. 19 z 1924 roku lub okolic. Mam zdjęcie pradziadka w takiej kurtce. Ładownice wyglądają dobrze choć są nieco świeże. Na trzewikach się nie znam zbyt dobrze, ale na pierwszy rzut oka są OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha Marek sam jesteś z Sochaczewa :) Jak chodziło Ci o fotkę butow to lichy dałeś przykład :D Bo to trzewiki LWP które są w łódzkim muzeum tradycji niepodelgłościowych i robią za wrześniowe ... te z manekina w kurtce wz.19 wygladaja bdb - i są na moje oko raczej na pewno buty z lat 50-tych - są bardzo podobne z budowy ale troche inaczej układa się czubek buta. Drugi manekin jest ekstra. Pierwszy totalna porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie