Skocz do zawartości

Brutus

Użytkownik forum
 • Zawartość

  268
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Brutus

  Lejek do TKS Huta Ludwików?

  Jeśli ma średnicę 12 centymetrów to jest to lejek wz.36 z wyposażenia kuchni polowych a służący do nalewania kawy do manierek w polu.
 2. Brutus

  niezbedniki żołnierskie II RP

  Swego czasu je opisywałem uruchom wyszukiwarkę i poszukaj na forum.
 3. Brutus

  Jaki to plecak ?

  oba to tornistry wz.27 a nie wz.24(25) są konstrukcyjnie odmienne. I nie ma co upadać bo nikt za te pieniądze tego nie kupił.
 4. Polska lorneta wz.P/31 miała 12 krotne powiększenie.
 5. Brutus

  ORZEŁEK

  Rozumiem, że z identyczną patyną ?
 6. Brutus

  ORZEŁEK

  Bez wątpienia jest to tzw biżuteria patriotyczna. Datowanie jednak jest inne. Pierwsze typowanie klasyfikuje się w biżuterii patriotycznej produkowanej w Poznaniu, orły te w momencie wybuchu Powstania Wielkopolskiego masowo znalazły się na czapkach powstańców. Drugie typowanie to biżuteria patriotyczna wzorowana na tzw orle beselerowskim. Oba typy umiejscawiają tego orła w latach 1917-1919. Osobiście stawiam na pierwszą opcję.
 7. Brutus

  Kubek aluminiowy patent Rz.P 31781

  Wejdź na stronę główną na pewno jest kontakt, zadaj pytanie. Poszperaj tam jest sporo możliwości. Tu masz trochę podpowiedzi http://pubserv.uprp.pl/PublicationServer/pomoc_pl.html#t3e
 8. Ładny fant, to Policja Państwowa II RP, gratulacje.
 9. Brutus

  Kubek aluminiowy patent Rz.P 31781

  Proszę http://pubserv.uprp.pl/PublicationServer/index.php
 10. Brutus

  Hełm wz. 31 Salamandra".

  Wszystko jest w porządku bierz ten hełm zanim gość się rozmyśli. Jeśli nadal masz wątpliwości to daj namiar ja go wezmę :)
 11. Brutus

  nieśmiertelnik niemiecki skrót

  To numer poczty polowej, żadna ciekawa jednostka się pod nią jednak nie kryje. To 14 kompania rzeźników (Schlachterei Kompanie 14), ale w 1944 występująca jako Feldzeug kompanie 14.
 12. Brutus

  Orzeł z czapki

  No wiadomo raczej przed wojną ich nie nosili. W teorię o produkcji orła wz.19 bez korony z gotowej matrycy uwierzę dopiero gdy taką matrycę zaprezentujesz (czyli matryca na której nie ma korony). Raczej bito z przedwojennych matryc z koroną i już w zakładzie wycinając orła z blachy usuwano koronę. Spiłowywać koronę to sobie mogli żołnierze indywidualnie. Oczywiście cały czas mówimy wyłącznie o orle wz.19.
 13. Brutus

  Orzeł z czapki

  raczej wz.19 z usuniętą koroną
 14. Brutus

  Odczytanie nieśmiertelników-prośba

  Dokładnie trzecia sztuka to RAD
 15. Brutus

  Pruski(?) totenkopf

  Przydałoby się zdjęcie drugiej strony i wymiary tej czaszki. Najbardziej przypomina czaszkę z sygnetów kantynowych ale to może być od czegokolwiek.
×

Powiadomienie o plikach cookie