Jump to content

Brutus

Forum members
 • Content Count

  267
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jeśli ma średnicę 12 centymetrów to jest to lejek wz.36 z wyposażenia kuchni polowych a służący do nalewania kawy do manierek w polu.
 2. Swego czasu je opisywałem uruchom wyszukiwarkę i poszukaj na forum.
 3. oba to tornistry wz.27 a nie wz.24(25) są konstrukcyjnie odmienne. I nie ma co upadać bo nikt za te pieniądze tego nie kupił.
 4. Polska lorneta wz.P/31 miała 12 krotne powiększenie.
 5. Rozumiem, że z identyczną patyną ?
 6. Bez wątpienia jest to tzw biżuteria patriotyczna. Datowanie jednak jest inne. Pierwsze typowanie klasyfikuje się w biżuterii patriotycznej produkowanej w Poznaniu, orły te w momencie wybuchu Powstania Wielkopolskiego masowo znalazły się na czapkach powstańców. Drugie typowanie to biżuteria patriotyczna wzorowana na tzw orle beselerowskim. Oba typy umiejscawiają tego orła w latach 1917-1919. Osobiście stawiam na pierwszą opcję.
 7. Wejdź na stronę główną na pewno jest kontakt, zadaj pytanie. Poszperaj tam jest sporo możliwości. Tu masz trochę podpowiedzi http://pubserv.uprp.pl/PublicationServer/pomoc_pl.html#t3e
 8. Ładny fant, to Policja Państwowa II RP, gratulacje.
 9. Proszę http://pubserv.uprp.pl/PublicationServer/index.php
 10. Wszystko jest w porządku bierz ten hełm zanim gość się rozmyśli. Jeśli nadal masz wątpliwości to daj namiar ja go wezmę :)
 11. To numer poczty polowej, żadna ciekawa jednostka się pod nią jednak nie kryje. To 14 kompania rzeźników (Schlachterei Kompanie 14), ale w 1944 występująca jako Feldzeug kompanie 14.
 12. No wiadomo raczej przed wojną ich nie nosili. W teorię o produkcji orła wz.19 bez korony z gotowej matrycy uwierzę dopiero gdy taką matrycę zaprezentujesz (czyli matryca na której nie ma korony). Raczej bito z przedwojennych matryc z koroną i już w zakładzie wycinając orła z blachy usuwano koronę. Spiłowywać koronę to sobie mogli żołnierze indywidualnie. Oczywiście cały czas mówimy wyłącznie o orle wz.19.
 13. raczej wz.19 z usuniętą koroną
 14. Przydałoby się zdjęcie drugiej strony i wymiary tej czaszki. Najbardziej przypomina czaszkę z sygnetów kantynowych ale to może być od czegokolwiek.
×
×
 • Create New...

Important Information