Jump to content

Brutus

Forum members
 • Content Count

  267
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jeśli ma średnicę 12 centymetrów to jest to lejek wz.36 z wyposażenia kuchni polowych a służący do nalewania kawy do manierek w polu.
 2. Swego czasu je opisywałem uruchom wyszukiwarkę i poszukaj na forum.
 3. oba to tornistry wz.27 a nie wz.24(25) są konstrukcyjnie odmienne. I nie ma co upadać bo nikt za te pieniądze tego nie kupił.
 4. I całe szczęście, że nikt nie wypracował do tej pory dobrego sznurka. To totalny idiotyzm produkowanie rzeczy WP, których później nie daje się odróżnić od oryginału. Takie rzeczy po chwilach użycia i zużycia w rekonstrukcji coraz częściej trafiają na rynek wtórny jako rzekome oryginały. Ogólnie jest to działanie na szkodę wszystkich interesujących się i zbierających WP II RP. Także R51 nie narzekaj :)
 5. Kapuchy - chyba Lidar przestał być widoczny. Początkowo było ok ale teraz skanów Lidara nie widać. Zablokowali czy coś robię nie tak ?
 6. Z mapy wynika jasno - łąki i zarośla, i jedynie niewielkie torfowisko ! Taki jest stan terenu w 1938 roku (wydanie mapy WIG 1:100 000). Bagno czy też jakikolwiek teren podmokły zawsze jest zaznaczany na niebiesko (czarno-niebieskie poziome kreski) a teraz proszę Bandolero abyś na WIG-ówce zamieszczonej przez Martiana wskazał taki teren.
×
×
 • Create New...

Important Information