Jump to content

michalmiazga

Forum members
 • Content Count

  473
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by michalmiazga

 1. Co do ładownic to opowiadał mi kiedyś pracownik muzeum w Sochaczewie, że kiedyś dostali od chłopa kilka magazynków wykopanych na polu. Zgodnie z informacjami chłopa zostały one wykopane w ładownycy wykonanej ze skórzanych rzemieni. Resztki ładownicy chłop wyrzucił i tak pozostały tylko jego słowa...
 2. Miło słyszeć o kolejnej pięknej inicjatywie. Trzymamy kciuki!
 3. Co do przenoszenia magazynków Ura Opowiadał mi kiedyś jeden z pracowników Muzeum w Sochaczewie, że jeden rolnik przyniósł im magazynki wykopane kiedyś na polu. Zgodnie z opowiadaniem rolnika magazynki zostały ponoć wykopane w czymś w rodzaju ładownicy zrobionej z pasków skórzanych. Niestety rolnik wyrzucił zbutwiałą skórę i przyniósł do muzeum tylko same magazynki.
 4. Kilka zdjęć dzięki uprzejmości Tomka Sarneckiego
 5. Kiedyś na allegro był fragment przedwojennej polskiej siatki maskującej. Zachował może ktoś zdjęcie?
 6. O piękne!!! Charakterystyczna krzaczkowata" struktura wskazuje raczej na naszą siatkę. PS Proszę uprzejmie moderatora o korektę literówki w tytule tego wątku. Z góry dziękuje! (pisałem już na prv ale na razie brak reakcji)
 7. Zakładam ten wątek z prośbą o zamieszczanie tu zdjęc i wszelkich informacji dotyczących siatek maskujących wojska II RP. Na dzieńdobry zdjęcie pokazujące ponoć schron Niezdara z OWS
 8. Zdjęcie Samun1 z 14 września to prawie na pewno Sochaczew.
 9. Co do mostów na Warcie to o ile dobrze pamiętam to w momęcie ataku bronił ich tylko szwadron samochodów pancernych, a wiec siła mniej niż skromna. Było to spowodowane iesubordynacją dowódcy działającej tu Brygady kawalerii która miała bronić rzeki ale zamiast tego nieatakowana odeszła na wschód. Jeśli chodzi o niemieckiie informacje o liniach naszej obrony to poza szpiegami trzeba pamiętać o rozbudowanych jednostkach rozoznawczych: motocykle, czołgi, samoloty. To powodowało, że niemieckie jednostki były w stanie szybko i precyzyjnie rozpoznac słabe miejsca w polskiej obronie.
×
×
 • Create New...

Important Information