Skocz do zawartości

Stare mapy online - zbior informacji o mapach wszelkiego rodzaju


Krychu_Szprotawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
witam, jestem tu zupełnie nowy. Mam prośbę o zweryfikowanie moich dociekań ,zupełnie przypadkowo na pewnej starej mapie z ok 1780 r ( znalezionej w grafice google )zauważyłem zaznaczony ciek wodny lub małą rzekę której teraz nie ma w rzeczywistości. Chodzi o miasteczko Stanisławów 40 km na wschód od Warszawy i domniemaną rzeczkę ok. 3 km na południe od Stanisławowa. Po rozeznaniu w terenie rzeczywiście znalazłem dość głeboki jar ( na zachód od drogi asfaltowej z Mińska Maz do Stanisławowa ). najwyrażniej pozostałość po dość solidnej rzece . gdyby ktoś potrafił wynależć jakieś solidne mapy które mógłbym obejrzeć będę wdzieczny. Acha jestem taki poszukiwaczem, ze oczywiście zagubiłem link do tej mapy na której widziałem ten ciek wodny a kopanie w historii komputera zamęczy mnie . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Dobry wieczór :)
poszukuję mapy online z którą kiedyś miałem styczność, była to specyficzna mapa gdyż na ekranie dzieliła się ona na pól, po lewej stronie była przedwojenna WIG-ówa a po prawej współczesna (google earth), trzeba było coś zainstalować, jakąś wtyczkę (chyba)
Cały myk polegał na tym że jak się przybliżało na WIGówce to na współczesnej po prawej także było przybliżenie.
Jeżeli ktoś dysponuję linkiem do tej mapy to prosiłbym o podzielenie się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkrywcy czy może ktoś z was się orientuje w mapach papierowych? Mianowicie poszukuje mapy Bieszczad z zaznaczonymi bitwami na górach albo w ich miejscach.Jest producent map ale on się jakoś nazywa Rot.... albo jakoś tak. Pamięć już nie ta ... szukałem w necie ale chyba coś pokręciłem i wychodzą mi inne wydawnictwa .Chyba że ktoś z panów posiada innego wydawce .Z góry dziękuje za pomoc

P.S jak ktoś ma hejtować za wpis to niech się nie podłącza do tematu jemu też dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Witam poszukuje jakiś starych map lokalizacji Jeżowa woj. łódzkie białynin, głuchów również woj łódzkie mimo swoich starań nie znalazłem w sieci nic interesującego. Nie chodzi mi o mapy bitwy pod Jeżowem tylko co było na polach w okół jeżowa białynina oraz głuchowa czyli karczmy dworki oraz wiatraki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie