Skocz do zawartości

Stare mapy online - zbior informacji o mapach wszelkiego rodzaju


Krychu_Szprotawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów czy ktoś natknął się w sieci na zbiór archiwalny dokładnych" map królestwa pruskiego z lat około 1750 ?

Poprosił bym bardzo o jakieś namiary.

ja znalazłem fajną stronę:

http://www.posselt-landkarten.de/

.. ale akurat z tego przedziału nic tam nie ma :/ a interesuje mnie coś dokładniejszego soc ala mesersblaty.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 466
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam prośbę do Szanownego Grona Odkrywców. Szukam map miejscowości Sobota (niemieckie Sobten) k. Lwówka Śląskiego do 1939r. Szukałem, ale jakoś nie mogę się natknąć na jakąś konkretną stronę z mapami okolic Lwówka Śląskiego. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i informacje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Witam kolegów.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy są do dostania skany map: Krieges-Carte von Schlesien

szukam terenów dla Śląska Opolskiego (najlepiej online).

Wiem, że już kiedyś szukałem trochę po stronach czeskich ale z tego co pamiętam ciężko o jakieś ciekawe konkrety.


Dziękuje i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
witam. poszukuję starych map dolnego śląska, konkretnie rejonów Bolesławca, Lubania, Zgorzelca, Lwówka śląskiego, Słyszałem kiedyś o pewnym kartografie który tworzył dokładne mapy tych okolic w XVIII wieku. niestety nazwiska już nie pamiętam. jeśli ktoś posiada jakieś informacje o mapach z tego okresu był bym wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam. Poszukuję mapy: Krieges Karte der Provinz New Ost Preussen 1795-1800, teren dzisiejszego Podlasia. Interesują mnie tereny dzisiejszych powiatów Bielsk Podlaski, Hajnówka. Proszę o info na prive. Oczywiście zapłacę w granicach rozsądku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Ponawiam zapytanie: Poszukuję mapy: Krieges Karte der Provinz New Ost Preussen 1795-1800, teren dzisiejszego Podlasia. Interesują mnie tereny dzisiejszych powiatów Bielsk Podlaski, Hajnówka. Proszę o info na prive. Oczywiście zapłacę w granicach rozsądku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zbiór map Davida Rumseya pokazuje ogromną kolekcję starych map ,a na szczególną uwagę zasługują mapy Polski z roku ok 1850 ,które są nałożone na mapy Google Earth ,podgląd z możliwościami włączania przezroczystości map itd.

Dawid Rumsey Map Collection

http://www.davidrumsey.com/view/google-earth-browser

(przy wejściu na stronę ukazuje się plugin do pobrania dla przeglądarki internetowej ,należy ściągnąć plugin Google Earth ,zainstalować,odświeżyć stronę ,gotowe ! .)

Możemy wyszukać starą mapę, również miast za pomocą wyszukiwarki na stronie głównej.(ale to już bez możliwości nakładania map na google earth)

http://www.davidrumsey.com/

po prawej górnej stronie - Search the Collection

np :Stettin ,pommern itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy arkusze Heldensfelda sprzedawane na alledrogo (kolorowe), są tymi samymi arkuszami, do których wielokrotnie był tu już podawany link? (czarno-białe)
Oraz czy posiada ktoś legendę do map Heldensfelda? Oczywiście 1801-1804.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie