Jump to content

chrapek

Forum members
 • Content Count

  208
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przedmiot przypomina tygielek. W środku na dnie posiada wybite napisy 5, L, symbol motyla i napis grossen. Kształtem przypomina tygiel ale jest z mosiadzu, może jakas aptekarska miarka? Średnica denka ok 3cm a góry ok5cm. Ścianka gruba ok 4mm.
 2. Po doczyszczeniu okazało się ze jednak jest srebrna. Żółte refleksy to chyba wina oświetlenia.
 3. mi kojarzy się ten element z obudową silnika elektrycznego jakiegoś, tylko średnica otworu trochę za duża. ale kto wie...
 4. Dziękuję. To jest dokładnie to. Pozdrawiam
 5. brak zaczepu więc guzik raczej odpada, nie jest posrebrzany, metal z którego jest wykonany przedmiot to jakiś stop miedzi, wyraźnie zółty jest, więc mosiądz może brąz, kolor patyny również świadczy o zawartości miedzi. Ale dziękuję za wypowiedz.
 6. witam szanownych Kolegów. W czasie zrywania podłogi znalazłem kilka ampułek, jest w nich zatopiona żółta, przeźroczysta, gęsta ciecz, w niektórych jest bardziej bezbarwna. Znalezisko z dolnego śląska. Właścicielka domu twierdzi, że po wojnie gdy się wprowadzili do tego domu, to takich ampułek były tysiące- potwierdza to przekopanie szpadlem ogródka gdzie jest sporo pobitych takich ampułek. Ta sama Pani opowiadała o tym, że wykorzystywali te ampułki w sytuacji gdy kogoś bolał ząb. więc można przypuszczać, że jest to np chloroform. niektóre ampułki są w lnianej otulinie chroniącej przed stłuczeniem. czy ktoś z Kolegów na forum spotkał się z czymś podobnym? z góry dziękuję za każde sugestie i odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information