Skocz do zawartości

Stare mapy online - zbior informacji o mapach wszelkiego rodzaju


Krychu_Szprotawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak myślałem, dzięki wielkie Damian..
Na mapie jest inne oznaczenie, niż opisane w skrótach topograficznych. Pozdrawiam!"

to to samo tylko znak ß" zastępuje się dwiema literami s"
ß = ss
w opisnie masz inaczej bo masz inny wyraz :)
na mapie jest Schießst. czyli Schießstand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

wycinki z mapay Heldensfelda opracowanej w latach 1801-1804. Obejmują sporą część obszaru współczesnej Polski i powalają dokładnością i ilością szczegółów :)
trudno dostępna ale udało mi się zdobyć już sporo arkuszy tej mapy. Może ktoś chciał by się powymienać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dzień dobry.
Czy byłby ktoś w stanie udostępnić mi materiały lub informacje dotyczące litewskich miejscowości z okresu RON-u? Dokładnie chodzi o lata 70. XVII wieku. Jest to trasa jaką pokonał Antoni Chrapowicki w czasie pisania fragmentu swojego diariusza. Interesuje mnie przynależność administracyjna z tamtego okresu.
Te miejscowości to:Ożarce, Kobylniki, Świstuny, Mieżów, Repuchów, Sławienia, Bóbr, Nacz, Łoszyca, Borysów, Słoboda, Zabłocie, Hołodyszcz, Gródek, Kozaków, Bucewicze, Dekszmiany, Zalesie, Soły, Łosza, Wilno, Waka, Pawłowszczyzna, Orany, Mirecz, Rotnica, Hoża, Łabno
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ma ktoś z Was może mapkę, lub pomysł gdzie takowej szukać, mogącej pokazywać linie frontu w okolicach Uścia Gorlickiego, Regetowa, Rotundy, Wysowej i okolic z okresu 1914/1915 - obszar na południe od Gorlic? Ewentualnie chociaż mapkę pokazującą ówczesny kształt gór, lasu, wsi, np. sztabówki?
Chodzi o to, że odwiedzałem już kilkakrotnie tamte okolice, zwiedzając cmentarze wojenne i cerkwie i przyszło mi do głowy przejść sobie marszem nie po szlakach (bo te już w większości schodziłem), a górami, szlakiem okopów i linii walk. Zaznaczam, że nie chcę kopać z wykrywaczem, bo go po prostu nie mam, poza tym podobno Beskid Niski jest już przekopany na dziesiątą stronę. Z góry dziękuje bardzo za pomoc i wskazówki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam. Czy któryś z kolegów jest w posiadaniu starych map Powiatu Kraśnickiego ewentualnie czy znacie strony z takimi mapkami?, wsi Gościeradów, Księżomierz, Szczecyn, Olbięcin itd, wszelka pomoc mile widziana.
Proszę o linki ewentualnie skany Z góry dzięki tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie