Skocz do zawartości

Czy Polacy mordowali Niemców pod Falaise


jazlowiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie tylko w realiach frontu wschodniego ale wszedzie. We Wloszech byly takie wypadki znane mi 'from the horses mouth' (fachowo to sie nazywa 'strzelanie do uciekajacych') tak samo w oddzialach partyzanckich jak nie mieli czym zywic a wypuscic nie mogli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale de meritum: okazyjne samosady, morderstwa itd to jedno - na pewno sie zdazaly, i to czesto, we wszystkich armiach, odkad wojny wojnami. Tu nie o to chodzi. Tu chodzi o masowy mord 1000 ludzi za aprobata a przynajmniej przymruzeniem oka dowodztwa.

Powtarzam - gdzie corpus delicti? Gdzie chociazby dowod o zagubieniu sie 1000 costam jencow? Bez tego cala dyskusja jest kompletnie jalowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu kurde uciekli? Ktoś tam dostał rozkaz zrobić obóz na 2000 jeńców bo może wydający rozkaz nie przypuszczał, że aliantom tyle jednostek jednak ucieknie spod Falaise?
Czy oni już byli złapani, policzeni i oddani Polakom pod opiekę???? :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego trzeba mieć chyba jakieś wrodzone predyspozycje". Mój ojciec w czasie okupacji brał kilka razy udział w akcjach likwidacji agentów gestapo - ale zawsze jako obstawa. Nigdy nie zgłosił się jako ten, który miał wykonać wyrok, bo twierdził: że tak od siebie do bezbronnego to by nie był w stanie, tak z zimną krwią strzelić. Ale za to jako jedną z cyt. ajprzyjemniejszych chwil w życiu" wspominał epizod, gdy latem 44 gdzieś na terenie tzw. Republiki Pińczowskiej leżał w zbożu z MG-tą, a naprzeciwko zbliżała się tyraliera Niemców. Było ciepło, zboże szumiało, muchy brzęczały, adrenalina wylewała się uszami", MG-ta dawała poczucie siły - prawie [a może nawet więcej] jak dobry seks...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. herbstnebel moim zdaniem dokładnie tak było ! Księgowi w mundurach wyliczyli że do obozu kpt Watersa ma trafić tylu a tylu a tu ni ..bo ci którzy uderzyli na Maczkowców nie myśleli o poddaniu , a reszta wiała korzystając z okazji !
Kol balans , dokładnie tak się czułem ... łapiąc na manewrach w pułapkę ogniową iebieskich" kolegów..Mnożąc to przez wrzesień i 4 lata okupacji... Z ust mojego pradziadka słyszałem bardzo podobną relację , ale on miał siekierę a jego dowódca Naganta ... a Niemcy MG i Mausera- i zero miejsca na manewr bronią - ciasne okienko strychowe...W oczach pradziadka było widać szaleńczą fascynację i satysfakcję że tym razem , po kilku latach okupacji , to Niemcy znależli się w sytuacji bez wyjścia . To była wojna i nie można przykładać do niej miary czasu pokoju. Z drugiej strony to od pradziadka właśnie pierwszy raz usłyszałem o Jaworznie i Katyniu. Dokładnie w tej kolejności.
Pozdro ERIH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Herbstnebel, na forum jedynie wspominałem o moim dziadku - ochotniku z 20-roku [i zapodawałem na to kwity" i zdjęcia], a o moim ojcu żołnierzu AK, jedynie kiedyś coś nadmieniłem. Już późno, jutro napiszę kilka słów o moim ojcu, który a co dzień" był w wywiadzie lotniczym AK, a na akcję Burza" wyruszył z bat.Skała" AK. Na zdjęciu z sierpnia 44, które już kiedyś zapodawałem mój ojciec to ten młody człowiek po lewej stronie. Na ramieniu ma MP, a w ręku [co słabo widać} lornetkę E.LEITZ WETZLAR Nr 295737, którą mam do dzisiaj. To MP-i utopił w Pilicy, jak rozjechały ich Pantery, a VIS-a którego miał na wyposażeniu mój dziadek parę lat po wojnie, bez wiedzy mojego ojca, utopił w rzece...

pozdro
balans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Wojciech Zajączkowski 1923-2010 z Chybia. 11 maja 1942 wcielony do Wehrmachtu, uciekł 9 maja 1943 roku w Tunisie, wpisany na listę PSZ 19 grudnia 1943 pod przybranym nazwiskiem Dymek. Służył w 9. batalionie strzelców 3. Brygady Strzelców w 1. Dywizji Pancernej; radiooperator w 1. kompanii strzeleckiej; szlak bojowy Francja, Belgia, Holandia, Niemcy; ranny.

strona 103
Najlepiej pamiętam Cauvicourt i wzgórze 111. Po pierwsze jakeśmy ją zdobywali, na płotach był napis po niemiecku: Für Polens gibs kein Gefangenschaft. To znaczyło: Dla Polaków nie ma niewoli. To już było dla nas! A jakeśmy zeszli na dół, bo czołgi wspierały nas dolinami, to tam był spalony nasz czołg polski. Pięciu z załogi musiało uciekać... Ułożeni byli w gwiazdę i każdy jeszcze przebity bagnetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja Wam już pisałem wielokrotnie,jesteśmy świadkami obracania kota ogonem.
Artykuły o ,,wyzwalanych niemcach we Wrocławiu,,o zatopionych oczywiście,, cywilach,,Prusakach i oczywiście tam były niewinne dzieci przez okęt podwodny sowiecki.
Teraz piszą o mordowanych jeńcach niemieckich,bo przecież żołnierzy niemieckich mordować nie wolno.
Oni mogą bo mają na to licencję niczym agent007.
Panowie na to jest jedna metoda olać grubą warstwą moczu z jeszcze grubszą warstwą piany/to nie moje tylko mojego przełożonego z wojska/
I bojkot tytułu który takie głupoty wydaje i autora który za forsę takie głupoty pisze.
Wtedy niemiecki właściciel gazety policzy i gazetę zamknie.
Pisanie w tym temacie to tylko robienie autorowi i gazecie reklamy.
Chcecie to róbcie,a Oni kiedyś powołają się na chińskiego admirała który usłyszał że to Polska napadła na Niemcy a on czyli chiński admirał to widział i zaświadcza.
Panowie Bojkot to jest najlepsza broń na kłamców.
Niech szukają nowej pracy jak w UK u Murdocha.
Tak się takich uczy.
Na drugi raz 3 razy pomyśli zanim coś wyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Jackiem.

Pisalem to juz poprzednio ale napisze jeszcze raz. Gdzie ciala? 1500 cial nie da sie zakopac kilkunastu ludziom lopatka w kilka godzin tak ze ich po 70 latach w mocno zaludnionym miejscu nie odnaleziono. Dziwna to sprawa o mord gdzie nie ma zadnego dowodu ze ktokolwiek zostal zamordowany.

Jak znajda sie ciala to bedzie o czym dyskutowac. Inaczej - marnowanie czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie