Jump to content

koniec niemieckiej rekonstrukcji!


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
Fall, weż cos na uspokojenie ....
grupa ludzi bez praw wyborczych ( Napisał bym banda gnojków, ale mnie Bocian wytnie) nudzi się siedząc przed kompem i szuka wrażeń.

Ciekawe jak mi na Bzurze zabronią używania" Niemców?

ehhhhhhhhhhhhh
EOT

JaH
Link to comment
Share on other sites

Witam . Uważam że sprawa leży gdzie indziej , a mianowicie łarzenia w mundurze niemieckim cały dzień ( od dechy do dechy - jeżeli tego inscenizacja nie wymaga )oraz poza rejonem , miejscem inscenizacji. No i chyba każdy sie ze mną zgodzi że do odtwarzania bitwy z II wojny wystarczy umundurowanie wermachtu ( chyba że inscenizacja będzie wymagała takiego umundurowania )- bo rzeczywiście kogoś" może drażnić mundur SS a o gestapo to już nie wspomnę . Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

hans85, w naszym pięknym kraju słowo kogoś drażnić" najczęściej oznacza kolegów w dresach i kapturach, którzy przy pomocy kijów baseballowych (oczywiście deko!) skrupulatnie wytłumaczą Ci swoją niechęć do wszystkiego co Niemieckie. Ewentualnie mogą być to miejscowi fighterzy" po paru głębszych z pobliskiego wiejskiego klubu taneczno-bokserskiego.
Wtedy się przejmiesz.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Witam. Kol. marek123 troche się zagalopowałeś z tymi d....... . Przecież jak ktoś się przebiera na takim zlocie to chyba nie jest odrazu debilem. Pozdrawiam.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora polsmol 20:46 24-10-2005
Link to comment
Share on other sites

Tak od razu d...... nie jest, ale po kilku browarkach tak wlasnie sie zachowuje. Pamietam jak w czasie parady na rynku w Darlowku, stoje razem z kolegami z GRH a do nas usmiecha sie pewien \\ iearyjczyk\\" z charakterystycznym wasiekiem w mundurze Allgemeine. Olalismy centralnie goscia...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora polsmol 20:46 24-10-2005
Link to comment
Share on other sites

Niestety, czasem nie trzeba być w mundurze, żeby byc d...... - kiedy maszerowaliśmy w szyku przez Dzwolę w polskich (!!!) mundurach jakiś facet po 50 (tzn. jeszcze nie dziadek, ale urodzony zapewne we wczesnym prl) wyprostował się, zrobił wymach ręką i krzyknął \\Heil Hitler\\". Niestety jak widać edukacja prlowska (lub jej brak) zrobiła swoje. Dodatkowo nie można tego tłumaczyc paru głębszymi, gdyz tak jak ten gosc szliśmy wtedy na mszę w intencji Bohaterów Września i cała rzecz działa się pod kościołem.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora polsmol 20:47 24-10-2005
Link to comment
Share on other sites

Witam . Kiler.p zawsze na widowni trafi się jakiś przebłysk inteligencji" - można się do tego przyzwyczaić (babcię w wieku 60lat też z podobnym pozdrowieniem widziałem - no ale my byliśmy w niemieckich mundurach ) , a ten zawodnik o którym piszesz to chyba edukacje na 3 klasie skończył skoro polskiego żołnierza od niemieckiego nie odróżnia - najlepej takich zawodników udawać że się nie widzi ( ignorować ezmózgie jetii" i tyle !!) . Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Darlowo, Borne Sulinowo i inne podobne Zloty Piójazdow sa niestety czesto miejscem pokazywania sie takich specyfikow"...
Juz dawno padl postulat, zeby organizatorzy - czesto nie majacy pojecia o tym czy innym umundurowaniu - zwracali sie do zorganizowanych GRH o wziecie patronatu" nad organizowanymi inscenizacjami, pokazami czy dioramami". Doskonale wiemy jak wyglada zawsze w Darlowie i jak ostatnio wygladalo w Bornym, jest kilka - zorganizowanych, powarznych i liczacych sie grup GRH, a reszta to totalny badziew i cholota, biegajaca z wykopami w nieprzerobionych szwajcarach z pifkiem w lapie...
Oddajac patronat" w rece jakiejs powarznej GRH, mozna nad tym zapanowac! Zorganizowac cos w rodzaju weryfikacji - podchodzi delikwent do tzw. komisji" obraca sie dwa razy wokol osi i juz wie ile punktow osiagna i czy mundur pasuje czy idzemy do domu! Pozatym powinna na zlotach panowac zasada - mundur tylko na czas inscenizacji, pokazu, dioramy, czy spotkania z publicznoscia! Bieganie w mundurze do sklepu, po szaszlyk czy do namiotu na piwko, powinno byc zawsze i dla kazdego zabronione! Ogolnie powinien panowac ZAKAZ pod grozba grzywny - noszenia jakichkolwiek znakow, odznak, orderow czy innach form pokazujacych symbolike faszystowska czy czerwonej gwiazdy" - obowiazujacy dla kazdego uczestnika zlotu - z wyjatkiem czlonkow zarejestrowanych GRH, ich gosci i ludzi ktorzy zostali przez nich dopuszczeni do reko, dioramy czy pokazu. Mysle ze zwykly identyfikator z Nazwiskiem i nr zarejestrowania na imprezie wyjasnil by wszelkie watpliwosci! Pozwoli to na chociaz czesciowe wyeliminowanie clownow, przebierancow, HeinrichowHimmlerow czy narabanych DDRowcow...
Co do organow" zajmujacych sie weryfikacja umundurowania - jezeli chodzi o umundurowanie Polskie - to mamy z kim pogadac - wszyscy tu znaja odpowiednie grupy i osoby! Podobnie wyglada z umundurowaniem Rosyjskim - w sumie jak na moj gust to narazie jenda na 100%. WH, SS i LW chyba tez wszyscy wiedza do kogo sie zwracac i ze te osoby napewno ich nie zawioda w takowych pytaniach.
Poz i mam nadzieje ze dotrze to do organoizatorow nastepnego zlotu czy inscenizacji...
Fall
Link to comment
Share on other sites

a mi się wydaje, ze nowy Prezydent wpłynie raczej dodatnio, a nie ujemnie na kondycję rekonstrukcji- jeśli komuś się to niepodoba to raczej nie tej sile politycznej;) Wręcz przeciwnie ja oczekuję poważnych i pozytywnych zmian szczególnie w kierunku znormalizowania problematyki broni hukowej np. Ktoś kto zbudował Muzeum Powstania musi rozumieć takie problemy.
Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę to pan Kaczyński realizuje pogląd Polski sprawiedliwej" czyli to co już jest zabronione, można tylko jeszcze bardziej zabronić. O roni" hukowej i dekowanej to możesz już tylko pomażyć. Niedługo zrobią ustawę, że nawet zabawki broni-podobnej np. tak jak roń" ASG nie będzie można posiadać. Będzie potrzebne zezwolenie. Bo przecież ktoś widząc już taką roń" może dostać zawału :)

Co do rekonstrukcji to wiemy, że Kaczyński prezentuje otwarty pogląd polityki raczej antyniemieckiej. Niech tylko dowie się, że istnieją grupy co odtwarzają dobrowolnie WH lub SS. To niedługo nawet nie będzie z kim walczyć. Najlepszym wypadku będą to mundury bez oznaczeń. Jednak nadal będą one przypominać niemieckie. Więc będzie to problem, który trzeba będzie zakazać. To samo będzie dotyczyć też grup odwarzajązych Armię Radziecka, chociaż oni mogą zostać łagodniej potraktowani.

Oczywiście mam nadzieje, że moje czarne wizje się nie spełnią (a raczej nowej władzy) i tak się nie stanie, czego wszystkim reenactorom niemieckim życzę. Wrazie czego przynajmniej ja opowiem się inaczej i będę bronić moich wrogów" :) Bo z kim będę wtedy na imprezach będę walczyć?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information