Skocz do zawartości

koniec niemieckiej rekonstrukcji!


Fall

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem skąd Mike te czarnowidzkie przesłanki? Z tego co mi wiadomo co najmniej 2 posłów PiS Sejmu nowej kadencji ma pochodzenie reenactorskie. Z tego co wiem to nowy Prezydent (o ile w ogóle bo tego dowiemy się dziś w ciągu dnia) nie prezentuje wizji antyniemieckiej, tylko jest zwoleninkiem aktywnego zwalczania niejakiej Steinbach, Pawelki itp. a to jest chyba różnica? Jeśli będzie inaczej pójdę Mike z Tobą w pierwszym szeregu bronić rekonstrukcyjnych Niemców" :)
pozdrawiam
J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dzięki Jeager za poparcie wrazie takiej konieczności myślę, że całe bractwo reenactorskie się wtedy zjednoczy :)

Kadencja prezydencka i sejmu dopiero się rozpoczyna, może faktycznie być lepsza dla Nas reenactorów. Nie wiem jak to będzie, więc mogę się mylić, ale odnoszę takie wrażenie, że może być dla Nas (reenactorów) raczej nie miła. A jak będzie zobaczymy. Trzeba być zawsze optymistą :) Ale też i dmuchać na zimne. Bo nigdy nie wiadomo co jutro jeszcze mogą zakazać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki kurs prawa konstytucyjnego.

Prezydent ma niewiele w tej kwestii do gadania. Cały głos należy do Parlamentu, który to w Polsce ma władzę ustawodawczą i to od niego zależą głównie wszystkie ważne dla nas sprawy.

Jeżeli chodzi o Prezydenta L.K. - nie przesadzałbym z jego niechęcią do rekonstrukcji. W końcu to co by nie mówić jego ekipa zrobiła dwie spore imprezy rekonstrukcyjne z udziałem grup niemieckich w Warszawie, więc wątpie, by miał do tego problemu aż taki zły stosunek. Panowie, spokojnie. Poczekajmy na bieg wydarzeń i wtedy włączmy się do akcji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Moose robisz mi krótki kurs prawa konstytucyjnego, a czy wiesz, że właśnie nasz nowy prezydent chce sobie zwiększyć te przywileje. Chce mieć poprostu większą władzę. I pomóc może mu jego partia. Niestety pan Lech Kaczyński nie jest dyplomatą. I to mnie martwi. Przejawia pogląd: albo z nim albo przeciw niemu.

Osobiście głosowałem na drugiego kandydata, ale mam poglądy prawicowe i cieszy mnie, że prezydentem jest teraz ktoś z prawicy, ale w naszej sprawie" może zrobić się naprawdę niebezpiecznie. Władza w Polsce jest teraz w jednych rękach. Ta sama partia i prezydent nie wróży dobrze. Zwłaszcza, że partia Lecha Kaczyńskiego chce zaostrzyć prawo. W sumie dobrze, że prawo się zaostrzy. Ale zawsze jak wiadomo jest jakieś ale... i najbardziej dla nas, jak np. niech tylko wyjdzie następny oszołom" w ubiorze ze swastyką tak jak zrobił to książę Harry i zakończy się cała rekonstrukcja niemiecka na zawsze!

Pamietajcie ja nie mówię o niechęci pana Lecha Kaczyńskiego do ogólnej rekonstrukcji bo tzw. rekonstruktorzy wojsk Polskich, Brytyjskich, Amerykańskich nie znikną to wiadomo, ale u Niemców" może się tak stać, że zejdą do podziemia.

W sprawie broni nic się nie zmieni. Ja osobiście jestem za dostępem do broni dekowanej tak żeby kupić legalnie w innym kraju i przywieżć ją bez pozwoleń do naszego kraju i oczywiście jestem za zmianą, aby wolno było posiadać roń" hukową 8mm i 9mm, gdzie w innych krajach UE jest to normalne!

Druga sprawa. Tak samo jest z poszukiwaczami, którzy będą musieli jeszcze poczekać 5, a może nawet więcej lat. Aż wreszcie prawo zmieni się na ich korzyść.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że właśnie nasz nowy prezydent chce sobie zwiększyć te przywileje..."
Nawet, jeśli nowa konstytucja wejdzie w życie to prawie na pewno od następnej kadencji, więc nie ma, czym się stresować. Poza tym zmiana roli prezydenta z udawanej neutralności na lidera państwa w przypadku zwycięstwa jego własnej partii (taki system jest we Francji) nie ma żadnego znaczenia dla rekonstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
jeśli nasz nowy prezydent bedzie przeciw nam to porostu zjednoczymy nasze siły i pokażemy mu jaka nas jest siła mysle ze w Polsce jest nas pare tyśęcy o wozach bojowych czołgach pojazdzach militarnych i armatach ne wspomnę ...pozatym jak wiem z pewnych żrudeł wielu z rekonst... jest policjantami żołnierzami czy urzędnikami wiec damy rade .Ale myśle że przesadzacie przecierz GRH Niemieckie są takie same jak Polskie czy Amerykańskie to tacy sami pasjonaci tylko że grup niemieckich .To nie nażiszci nie ideolodzy a PASJONACI więc chyba nie bedzie aż tak żle ...a kal chodzi o broń to może bedzie lepiej. Okaże sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZytam sobie państwa wypowiedzi i trochę mnie to wszystko śmieszy i niepokoi jednocześnie:
Mowicie o swastykach, gwiazdkach gestapo i nkwd a ja chciałbym powiedzieć o odpowiedzialności mediów - bo jeśli taka gazeta jak Odkrywca na swojej stronie interetowej publikuje w galeri :
http://www.odkrywca-online.com/galerie.php?nazwa=bzura2005
zdjęcia ludzi bawiących się w niemieckich mundurach w pluton egzekucyjny ( to była zabawa - bo w programie rekonstrukcji nie było takiego punktu) to juz widac , ze albo ktoś jest nieodpowiedzialny, albo nie wie co robi albo jest to prowokacja albo poprostu ma gleboko w nosie problemy ruchu rekonstruktorskiego. ( celowo milczę tu nad kwestia ludzi , ktorzy sobie taką zabawę " urządzili - bo to inny temat)


Kolejna sprawa - weryfikacja na duzych spedach umundurowania - tak sie sklada , ze wiem cos o tym jest to nierealne , bo trzeba by wystawiac calodobowe sluzby zajmujace sie weryfikacja a gdy prosi sie o pomoc panow z ktorejs grupy GRH to owszem pomoga - ale przez 15 minut a potem ida sobie na piwo, pobiegac po polu albo pojezdzic czolgiem i dosc szybko na posterrunku zostaja albo dwie dziewczynki , ktore nie maja pojecia , albo mlodzierz ktora pojecie ma ale inne wyobrazenie o calosci - wiec jesli rzucamy taki pomysl organizatorowi to wypadalo by konsekwentnie i powaznie podejsc do tematu - pomysly to ma kazdy - tylko z realizacja bywa roznie - prosze zatem FALL chesz - stan na biurze zlotu na 4 dni przez cala dobe i weryfikuj! albo daj ludzi do tego , ktorzy konsekwentnie beda te czynnosci pelnic a potem jeszcze przz caly czAs zlotu chodzic po terenie i weryfikowac na bieżąco czy przypadkiem którys z pacanow sie nie przebrał albo nie przyczepił sobie swastyki Jednak najczesciej jest tak , ze gdy prosi sie GRH o pomoc przy sprawach organizacyjnych slychac odpowiedz - my tu przyjechalismy na zlot a nie do roboty !!!!
Jeszcze inna sprawa - symbole - flaga ze swastyka - niemiecka - czerwony sztandar - radziecki czy wszelkiego typu amerykanskie wydziwki made by marines" z trupimi glowkami i napisami w stylu iesiemy smierc komunistycznym psom" - miedzy tymi wszystkimi emblematami mozna postawic znak rownosci - tylko sprobuj wymusic na GRH majacej oboz pod taka flaga jej zdjecie - zaraz sie robia fochy , ze nie po to tu przyjezdzali i nie po to stawiali flage zeby ja teraz zdejmowac - zdazyl sie wypadek , ze jedna z niemieckich grup gdy dowiedziala sie ze ma zdjac swastyke z obozowiska spakowala sie i wyjechala ! - i tu kolekjne pole dla tych co maja dobre pomysly i sa mocni w gebie a gdy przychodzi coś zrobic kula ogon pod siebie i ida , bo się śpieszą na rekonstrukcję"
odpowiedzialność za słowa i konsekwencja w działaniu Panowie
pozdrawiam serdecznie i bez emocji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, po jasnej stronie mocy to byłoby przestrzelanie, u Niemców to musi być pluton egzekucyjny :D Hehe, jakbym oglądał Polsat...

Pierwszy post (na nowym nicku), pierwszy akapit, pierwsza... No właśnie, co? Manipulacja? Niewiedza (że tak delikatnie powiem)? W każdym razie na pewno kompromitacja.

A dalej idzie, że buractwo na zlocie to, ni mniej, ni więcej, wina GRH, które zamiast ciężko pracować na dobre imię zlotu i organizatora, idą sobie na piwo :) No to ja (z pełną odpowiedzialnością za własne słowa) powiem, że dbanie o wizerunek zlotu należy do organizatora - on ma do tego narzędzia i środki finansowe. W tym wypadku po prostu ma to w [wykropkować] a wykręcanie kota ogonem w niczym tu nie pomoże.

Oczywiście druga strona medalu wygląda tak, że jak się komu nie podoba, to nie musi przyjeżdżać na zlot. I w ten naturalny sposób odsiewa się tych, którym się nie podoba, a zostają ci w polskiej kurtce kamuflażowej z doszytymi kragenspiegel i adlerem - a im się wszystko podoba i w ogóle jest najlepiej na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko z kim przyjdzie się bić na rekonstrukcjach jak niemców nie będzie. Im się po prostu wydaje że jak ktoś ma niemiecki mundur to już nazista faszysta itd.
Wiem że te mundury wywołuja mieszane uczucia.
przypomniała mi się rekonstrukcja bitwy pod osuchami gdy niemcy zaczeli dobijać rannych partyzantów jeden z kombatantów krzyczał cytuje ostaw go ty niemiecki skur..." ale później pochwalił inscenizację mówiąc że warto żeby młodzi oglądali jak to naprawdę było.
wracając do tematu to kolejna nagonka na grh nie wiem dlaczego tak wielu ludziom zależy by nie pokazywać historii w plenerze przecież na takie rekonstrukcje przyjeżdza kupę młodzieży która nie zajży do książek żeby dowiedzieć się o czym kolwiek a to są wspaniałe lekcje historii. pozdrowienia dla GRH Galicja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta dyskusja mnie śmieszy po pierwsze dlatego , ze sami ze sobą sie nie możecie porozumieć :

Fall napisał 2005-10-23 13:06:00
Oddajac patronat" w rece jakiejs powarznej GRH, mozna nad tym zapanowac! Zorganizowac cos w rodzaju weryfikacji - podchodzi delikwent do tzw. komisji" obraca sie dwa razy wokol osi i juz wie ile punktow osiagna i czy mundur pasuje czy idzemy do domu!

a jak się przebieże w inny mundur to go się wyprosi z imprezy tak?

retimnon napisał 2005-11-10 10:55:00
No to ja (z pełną odpowiedzialnością za własne słowa) powiem, że dbanie o wizerunek zlotu należy do organizatora - on ma do tego narzędzia i środki finansowe.

to sie zdecydujcie czy chcecie pomagać czy tylko krytykowac bo to jak wygląda zlot zależy również od jego uczestników

dwa, że wszędzie doszukujecie się spisku i zlych ludzi , ktorzy tylko czyhają na wasze opinie a wy z nich ubijecie pianę nic nie robiąc konkretnego

trzy: wybacz Jazłowiaku ale kontrolnego przestrzeliwania broni to kompletnie nie przypomina - za to jednoznacznie kojarzy się dokładnie z czymś innym

po raz kolejny widzę , że dyskusja tutaj nie ma sensu, bo zamiast zauważyć , że moja poprzednia wypowiedz miała charakter konstruktywnej krytyki i miała na celu ukierunkowania działań w celu polepszenia wizerunku środowiska potraktowaliście ją jako prywatną napaść a mnie jak wroga- jak bedziecie wszystkich traktować w ten sposob to na efekty nie bedzie trzeba długo czekać Ja w każdym razie rezygnuje z dalszej polemiki w tym gronie , bo nie sposob polemizować z ludźmi do których nie docieraja ewidentne fakty.
z Bogiem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemieckie GRH mają w tym kraju i tak nie najlepiej bo są szykanowane i sa nie rozumiane np. co zauważyłem jak polska GRH dobija niemca jest oki ale jak jest odwrotnie to już naziści ....troche to przesadzone osobiście znam wielu iemców" i wcale nie sa nazistami wręcz przeciwnie oni poprostu chcą sie dobrze bawić tak jak my GRH Polskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coo jakie przestrzeliwanie pytam sie ? Bron i amunicje rozdawalo sie obojetnie komu i ile sie chcialo ammo, zaplacilem za bron, amunicje, podchodze do pkt wydawania broni i haslo ie ma" no sory... Koles spytam sie ile mielismy, powiedzialem ze 15 (gdybm powiedzial 100, zapewne by mi wydal) nic nie spisywal etc. Gdyby nie Czesi nie mial bym mauzera, za ktore zaplacilem ciezkie pieniadze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie RSO? Na POLSKICH FORACH HISTORYCZNYCH... Na Odkrywcy, Obliczach Historii, drugawojnaświatowa.org... Nie ma co się oszukiwać iż wiele odchyleń w stronę skrajnego nacjonalizmu rodzi się właśnie tutaj. A winę za to ponoszą cześciowo administratorzy którzy na takie wypowiedzi przymykają oczy. I dlatego prędzej czy później niemickie GRH które nie będą BMW (Bierne Mierne ale Wierne czyli uległe względem syzkan i oskarżeń) zejdą do podziemia i wyemigrują się bawić np. na Czechy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TE pik 78 troszke sie zagalopowałeś z ta wypowiedzią ja należe do Polskiej GRH i jestem z tego dumny ale znam wielu chlopaków co należą do Niemieckiej GRH i są to oki ludzie a przez takie jak twoje posty to porostu az sie niedobrze robi .To wolny kraj i każdy może rekonstruować to co chce .Jesli im sie to podoba ich sprawa a na polu walki sa przydatni bez nich nie odbyła by sie żadna inscenizacja ,bo to nie była by inscenizacja a pokaz .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post kolegi pik78 usunąłem. Sorry, że dopiero teraz interweniuję, ale też jestem rekonstruktorem i czasami jeżdżę na imprezy.
Na przyszłość po prostu olewajcie takie posty, bo od razu widać, że to jakiś gamoń pisze żeby was sprowokować. A jak tylko się tu pojawię to go skasuję i będzie problem z głowy. Są po prostu ludzie, z którymi nie ma, co gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pare słow do polmosa czy jak mu tam( podobno moderatora)olac to sobie mozesz swoje nogawki w spodniach ,a nie mnie!Zauwazylem ,ze tu bardzo sie lubi na tzw slodzenie ,a nie lubi się i tępi sie wszelką krytykę.

Pozdrawiam tych,ktorzy ,sie nie boją ,jakiś smiesznych banow i śmiesznych moderatorow...
pik78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pik nie przesadzaj bo plsmol jest oki miałem zaszczyt być na kilku imprezach i pokazach z jego osbą i ma wiedzę ma wiadomości i ma poukładane pod sufitem ty chyba nie bardzo piszesz takie rzeczy że normalnie jest aż głupio to czytać i naprawde twoja wiedza opiera sie chyba na jakiś śmiesznych PRLowskich filmach ....bo wiedze o reko . masz niewielką a i tematy wumyslasz porąbane jak ci sie nie podoba to sałuż sobie akwarium a nie zajmujesz sie naprawianiem historii ..człowieku zastanów sie troche zanim coś napiszesz bo tu ludzie mają wiedzę i mają o czym rozmawiać a jak sie komuś nie widzi to papapapa PONIAŁEŚ !!!!!!!!!! I MYŚL TO N IE BOLI!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pik78

Bać się moderatora nie musisz ale musisz się dostosować do jego poleceń. Tak się składa że jest to prywatny serwis i tylko od jego właściciela zależy czy masz prawo uczestniczyć w dyskusjach. Jeżeli sądzisz że samo słowo Internet powoduje że możesz wszystko to pomyłka. Przeczytaj definicję słowa demokracja w encyklopedi, nie polega ona tylko na mogę robić wszystko a Wy możecie mi skoczyć bo jest wolność słowa" ale również na poszanowaniu innych osób i ich poglądów.

Masz już czerwoną kartkę, kolejny będzie ban i dopilnuje żeby był skuteczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie