Koloman Napisano 27 Listopad 2021 Napisano 27 Listopad 2021 Pomyłka: obaj oficerowie zostali awansowani ze starszeństwem 19.marca 1037.
Sedco Express Napisano 27 Listopad 2021 Napisano 27 Listopad 2021 1 godzinę temu, Koloman napisał: Zgadza się!. A pułkownik w środku to byłby Janusz de Beaurain. Oczywiście opis na odwrocie "sierpień 39" jest całkowicie fałszywy gdyż: - wszyscy lotnicy noszą mundury starego typu, nienoszone w 1939 roku - Franciszek Wieden (na fotografii w stopniu podpułkownika) i Janusz de Beaurain (na foto: pułkownik) na poczatku 1937 roku awansowali odpowiednio; na pełnego pułkownika i generała brygady ze starszeństwem 17.marca 1937. - Franciszek Wieden w listopadzie 1936 został dyrektorem Departamentu Lotnictwa Cywilnego w Ministerstwie Komunikacji i od tego czasu mundur zakładał sporadycznie nosząc się "po cywilnemu". Okres w którym wykonano fotografie oceniam najpóźniej na połowę lat 30-tych. Tak jest , w środku to J.de Beaurain. Oczywiście na zdjęciu Fr.Wieden jest w stopniu podpułkownika a nie jak napisałem pułkownika :-)
Koloman Napisano 27 Listopad 2021 Napisano 27 Listopad 2021 Interesujące, kto to jest ten pierwszy od lewej pułkownik? Bo że lotnik to oczywiste; widać wyraźnie odznakę na mundurze.
Sedco Express Napisano 28 Listopad 2021 Napisano 28 Listopad 2021 9 godzin temu, Koloman napisał: Interesujące, kto to jest ten pierwszy od lewej pułkownik? Bo że lotnik to oczywiste; widać wyraźnie odznakę na mundurze. Nie znam życiorysu, nie wiem więc jak przebiegała jego służba w latach 30-tych więc strzelam - może płk pil. Piotr Niżewski ?
Koloman Napisano 28 Listopad 2021 Napisano 28 Listopad 2021 14 godzin temu, Sedco Express napisał: może płk pil. Piotr Niżewski ? Niestety nie, Piotr Niżewski został przeniesiony w stan nieczynny z dniem 31.stycznia 1927 roku w stopniu podpułkownika - a na fotografii jest pełen pułkownik.
Sedco Express Napisano 29 Listopad 2021 Napisano 29 Listopad 2021 Super ! Ta jest, wielkie dzięki ! Mamy wiec wszystkich rozpoznanych !
KayFranz Napisano 31 Grudzień 2021 Napisano 31 Grudzień 2021 Było to foto tu umieszczone kilkanaście lat temu, ale przez ten czas trochę mu się polepszyła jakość. Sanitarny Hanriot H28S, przydzielony do krakowskiego LOPP. Na stójkach logo wytwórni "Samolot", takie samo powinno być na stateczniku, ale tutaj nie da się go zobaczyć.
wa1aw Napisano 7 Luty 2022 Napisano 7 Luty 2022 Wydaje mi się, że na zdjęciu z Ebay-a widnieje nasz samolot sanitarny. Mylę się? Źródło: https://www.ebay.de/itm/393912019894?hash=item5bb6fc6bb6:g:~nkAAOSwstBh-~1Y B279 Foto Wehrmacht Polen Feldzug Beute Flugzeug plane Emblem Wappen !
Hornet Napisano 7 Luty 2022 Napisano 7 Luty 2022 Tak to Storch...a krzyż to nie PCK ale ichni kreuz...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się