Skocz do zawartości

HasłoMiecze na lemiesze" cz. 1


KRUSZYNA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Szarubek a widziałeś jakże popularne pamiatki z kawałków śmigła od CSS-a z zamontowanym w takiej podstawce zegaren ACzS-1????

pzdrwm
bombel

ps. nie pamiętam czy dobrze podałem nazwę pokładowego zegara lotniczego? no cóż chyba zaczynam mięc sklerozę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko to funkcjonowało, ale faktem było. Opowiadał mój ojczym, który brał udział w akcji Wisła", że przeprowadzając ze swoim oddziałem milicjantów rewizję u Ukraińca podejrzewanego o sprzyjanie upowcom, weszli do stodoły i...zobaczyli klepisko wyłożone niemieckimi minami przeciwczołgowymi (były dużej średnicy). Chłop zwiózł je nocą z pobliskiego przydrożnego rowu, gdzie saperzy je zostawili po rozminowaniu pola i ponad rok robiły tam za bruk. Gdyby stodoła mu sie zafajczyła, pewnie zostałby tam największy krater w Polsce...

Przez kilka lat miałem na honorowym miejscu w pokoju poniemiecki hełm,wypucowany po zabraniu go spod psiej budy, gdzie robił za michę. Pamietam, że miał dwa wgnioty jak po kolbie karabinu...
Pozdrówka
Pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.zamek od dziala jako kowadlo
2.polski helm wz 31 jako wiaderko
3.dolna czesc gruchy od Panzura jako lejek
4.polska skrzynka ammo jako skrzynka na listy
5.Mauser wz 29 jako palik dla krowy
6.chwyt od Mg 34 jako uchwyt do pily do drewna

Poydrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
1. piwniczka na ziemniaki (źle się przechowywały) potem schładzarka na mleko. Wykonanie: 4 burty Sd Kfz 251 okopane, wejście przez pionowo ustawioną osłonę silnika 250-tki.
2.Przód 251-ki jako pancerna buda dla psa (pies oczywiście Szarik)
3. Poidła dla krów z apędówek" Tiger i Konig Tiger.
4. Słupki podtrzymujące siatkę ogrodzeniową z drążków Tiger
wiele wiele innych

PS. bjar czy ta lufa, o której pisałeś to ta co to jest w Skarżysku ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
i przekują swe miecze na lemiesze a swoje włócznie na sierpy i żaden naród już nie podniesie miecza przeciwko drugiemu arodowi"
K.Izajasza 2.4.

jak widać już w Biblii podano konkretne rozwiązania. jeszcze jakby miecz przekuć w młot to mielibyśmy już proroctwo powstania krajów demokracji ludowej miłujacej pokój tak bardzo ze trzeba było kilkadziesiąt silosów z bronią atomową aby go utrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie