Skocz do zawartości

HasłoMiecze na lemiesze" cz. 1


KRUSZYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Moja matka mi opowiadała, że jak była mała to używali w gospodarstwie pruski hełm(ten z czubkiem)do karmienia kur, był idealny bo a kolcu ładnie w ziemi stał i się nie gibał"
Kumpel mi opowiadał, że u niego w lesie stał stary rozerwany wybuchem t34, który został rozebrany na części do gospodarstw, większość pancerza została przerobiona na...siekiery dla wsi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Łuska (mała, karabinówka) wmurowana w boisko(betonowe) TYlko PO co ?? Sygnaturki nieczytelne Jako ciekawostkę dodam że wciśnięta w dziwnym miejscu. Fotka podglądowa, rysowana czerwono-żółte kółeczko to przybliżone miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na discovery leci program ,,How it's made ,,Jak to jest zrobione" pokazywali produkcję dzwonków dla krów i w pewnym momencie kiedy dzwon był w odpowiedniej formie, ale nie był jeszcze zaspawany, zlutowany czy jak tam powinno byćwkładali łuskę, zgrzewali palnikiem i połączone :)

Poważnie, może ktoś oglądał???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo przypomniała mi się moja historia z puszką niemiecką. Dziadek dał mi puszkę ja się cieszę, ale skąd puszka???? Dziadek kupił w latach 60 na złomie bo chciał mieć do ryb na żywca ale na szczęście puszka caluteńka, bez dziurek. Sygnaturka D.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to wstawię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie