Skocz do zawartości

HasłoMiecze na lemiesze" cz. 1


KRUSZYNA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To pewnie jeden z tych, z 1967, gdy Izrael napadł na Egipt. Wówczas ZSRR wysłało do ZRA swoich obserwatorów". Gdy Izraelczycy zdobyli jeden z arabskich czołgów i otworzyli właz, wyszedł z niego rudy, na jeża ostrzyżony żołnierz w oliwkowym mundurze i powiedział: Nu, szto smotritie? Araba nie widzieli?".
C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ś.p. dziadek mój opowiadał mi, że jak po wojnie byli na rozminowaniu w jednej z polskich przeuroczych wsi, u chłopa zobaczyli piękny chodniczek wyłożony minami p.panc. (jak pamiętam). Na oburzenie saperów rolnik odparł - Przecież zapalniki żeśmy powykręcali":-)
2) W mieście Dęblin wśród działkowiczów panuje moda na adaptowanie części lotniczych i innych przedm. związanych z jednostką lotniczą w swoich ogrodach" - zbiorniki podwieszanae jako zbiorniki na wodę, całę altanki z deseczek pochodzących ze skrzyń na amonicję, osłonki to piór w rakietach niekierowanych jako kapsle" do słupków ogrodzeniowych, obudowa studni z duralumiowej osłony silnika do TS-8 BIES (negocjuje jej zakup - nie wiem po co, ale rzecz ciekawa);-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie