Skocz do zawartości

godla na pojazdach


sadyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
Co ciekawe znaczka tego nie widać na zdjęciu przedstawiającym lewy bok pojazdu
http://audiovis.nac.gov.pl/i/PIC/PIC_1-P-2958-21.jpg


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 16:53 01-03-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....znaczka tego nie widać na zdjęciu przedstawiającym lewy bok pojazdu.....

1. Toć przecie napisałem: Bateria Śmierci Pierwszego P.Mot. Inne baterie tego pułku nie miały prawa malować trupiej czachy i nie malowały.
2. fragment samochodu pokazany przez Radetta to P19 d-cy 1. baterii pułku.
3. samochód na zdjęciu leszka01 to ciągnik C4P w próbach, w 1. baterii, a na zdjęciu z NACu to P17 i skoro nie mają czachy, to pewnie nie są z 1. baterii, albo im się nie namalowało (znaczki indywidualne w zasadzie były zakazane, ale są zdjęcia, że 1. bateria czaszki malowała co najmniej jeszcze późną jesienią 1938 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Lenistwo nijak nie popłaca. Nie chciało mi się otwierać miniaturki radetta i myślałem, że to o to zdjęcie chodzi, które w załączeniu. To własnie samochód d-cy baterii. Na zdjęciu radetta oczywiście samochody P17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tanki i inne pojazdy nie poruszające się na szynach nie należą do mojej bajki. Mnie interesują polskie pociągi szpitalne i sanitarne. Na pojazdach kołowych i gąsienicowych nie znam się lecz dziękuję Koledze jaro63 za wyjaśnienia.

Mam nadzieję, że moje bieżące zdjęcie spodoba się wszystkim Kolegom tworzącym temat godła na pojazdach".

Opis zdjęcia:
Renault FT, Maiaufstand 1921 in Kattowitz, Katowice, Oberschlesien".

Pozdrawiam Kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Witam. Zdjęcie przedstawiające pancerniaków z 1 batalionu pancernego z Poznania na Zaolziu. Na bocznym pancerzu widoczny znak błyskawicy, błyskawica istnieje również na innych zdjęciach czołgów TK-3 należących do tego batalionu np. podczas defilady w Poznaniu w maju 1939 roku i na innych zdjęciach z Zaolzia znajdujących się w muzeum w Poznaniu. Taka sama błyskawica znajduję się również na samochodach pancernych WZ-34 wystawionych przez batalion dla Wielkopolskiej Brygady Kawalerii na czas akcji zajmowania Zaolzia a także zdobycznych w 1939. Możemy więc chyba przyjąć iż błyskawica to oznakowanie pojazdów wystawionych przez 1 batalion pancerny z Poznania na akcję Zaolziańską i oznakowania te pozostały aż do września 1939 roku i widzimy je na zdobycznych pojazdach. Gryf to oczywiście oznakowanie pojazdów pancernych 8 batalionu pancernego celowo nie piszę 81 dywizjonu pancernego gdyż gryf widoczny jest także na innych Tk-3 w miejscach nie mających nic wspólnego z walkami ani szlakiem 81 dywizjonu pancernego. Do odgadnięcia pozostaje jeszcze identyfikacja jednostki tankietek Tk-3 ze znakiem strzały na pancerzu i szwadronu śmierci" TK-S ze znakiem konika na biegunach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do postu wyżej zdobyczna tankietka TK-3 z widoczną błyskawicą na pancerzu, pojazd należący prawdopodobnie do którejś z jednostek wystawionych przez 1 batalion pancerny z Poznania. Ciekawe jest również temat zezwoleń na malowanie oznakowań na pojazdach. Kto wydawał takie rozkazy i zezwolenia czy sama góra np dowództwo broni pancernych w uzgodnieniu z MSwojsk. czy była to wewnętrzna sprawa jednostki np. batalionu itp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie