Skocz do zawartości

godla na pojazdach


sadyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak to z tym 'kotem' jest? W angielsko-jezycznych tekstach mowi sie o 'cougar'. Jest film z tej okazji, i jezeli go sie dokladnie obejrzy kadr po kadrze to wyraznie widac tygrysa. Niestety mam to tylko na video ale w bliskiej przyszlosci oryginal filmu bedziemy wyciagac w innym celu, przy okazji moze uda sie zrobic foto tego co trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie. Sam nie wiem. Filmow nie widzialem. Wedlug Magnuskiego jest to rys (lub wilk). Berlin" w swoim poscie z 22.04. g.10.51 na podstawie filmow bedacych w Instytucie Sikorskiego opowiedzial sie za tygrysem (widzial pregi). Ja z kolei stawialem na pume lub pantere. Nazwa kotowaty" jest wersja robocza. Cougar" po naszemu koguar tez z rodziny kotowatych. Jestes nastepna osoba ktora widziala film i zobaczyla w godle tygrysa (tez pregi?). Jak sam slusznie zauwazyles, dobrze by bylo dac jakas klatke z filmu. W poscie z 19.04 g.11.23 pokazalem kota" w wykonaniu J.Jedryki. Obok w wykonaniu A.Wrobla (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedlem do wniosku, ze skoro odbitki zaolzianskie" mam w ciut lepszej jakosci niz te prezentowane wyzej to moze po ich zeskanowaniu cos wiecej zobaczymy. Cos wiecej jest, ale niezbyt wiele - ziarno materialu fotograficznego jest jednak przeszkoda nie do pokonania.
1-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie bylem ten drugi przy tej okazji. Film przedstawia parade po 'zdobyciu' Zaolzia. Otoz jak sie oglada film 'w akcji' to sie wszystko zlewa w jedna plame. Dopiero przy ogladaniu pojedynczej klatki mozna zauwazyc pregi a nawet grzywe tak jak przyzwoity tygrys powinien miec. Zapewne dlatego nie dalo sie tego zauwazyc przedtym. No ale jezeli tygrys to mogl wcale nie byc bialy ale np jasno zolty w pomaranczowe pregi czy cos takiego - ale wspaniale nowe horyzonty dla braci modelarzy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, byc moze. Ale sa one idealnie takie same i umieszczone centralnie na burcie bocznej i burcie tylnej oraz oba nachylone sa pod tym samym katem - stad moja watpliwosc.
Tego zubra" jeszcze nie pokazywalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendel nie wiem czemu ale przypomina mi to na twoim zdjeciu oznake pamitkowa 10 pułku dragonów 1DPanc (husarz na koniu i po skosie kopia z proporcem husarskim ) a ten pułk pochodził od dywizjonu rozpoznawczego 10 BKZmot. wiec moze to jest to ???


Schrek

PS

tak sobie przegladam ten watek i stwierdzam ze bałagan w tych ozanczeniach jest- chyba ze to wynika z naszej nie wiedzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie