Skocz do zawartości

godla na pojazdach


sadyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To nie Cieszyn. Prawdopodobnie poligon Biedrusk 1936. I pluton kompanii kotow" (robocza nazwa na prywatny uzytek).
Druga kompania mogla byc dzikow" (nie jestem zoologiem :-)). Intryguje mnie - dlaczego ten dzik jest w kole. Koty" nie sa. Na zdjeciu z inspekcji tylko jeden 7TP ma ten znak. Czyzby byl to jakis czolg dowodcy? Ale w Cieszynie znak jest na innym 7TP - tym razem dwuwiezowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazywalem je juz w innym watku. Prawdopodobnie Cieszyn 1938. Vickers z - wtedy okreslilismy mamutem", ale czy slysznie. Bo jezeli czolgisci znakowali polskimi" zwierzetami jak zubr" i ys" - to skad mamut"? Zreszta charakterystyczne, ze znak jest nie na wiezy lecz na burcie. Czyzby Vickersy inaczej znakowano? (pytanie robocze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelnienie (podpowiedziane). Zdjecie dwuwiezowego 7TP ze znakiem kota" z godz. 11.47 bylo robione w tym samym czasie co zdjecie 7TP z godz. 11.10. Zdjecia byly robione w czasie prob ze zdobycznymi czeskimi zaporami przeciwczolgowymi. Braly w nich udzial dwie kompanie 3 batpanc.? 1938?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcj. Oczywiscie nalezy :-)). Oba zamieszkujace Polske dzikie koty: rys - jako Lunx lynx L. - rodzina Felidae - kotowate, a takze zbik jako Felis silvestris Schrb. - rodzina kotowate, maja krotkie ogony (od 24 do 40 cm). Te na czolgach maje je cokolwiek dluzsze. Generalnie chodzilo mi o wyeliminowanie wilka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotes. Dzieki. Jako poczatkujacego pancerniaka" ciesza slowa mistrza.:)
Wydaje mi sie, ze godla wprowadzono na czas dzialania SGO Slask" w 1938 r.
Niezorientowanym pragne przypomniec, ze w zajeciu Zaolzia brala udzial Samodzielna Grupa Operacyjna Slask" pod dowodztwem gen.bryg. Wladyslawa Bortnowskiego.
W jej skladzie dzialal 1 batalion czolgow lekkich zlozony z kompanii wystawionych przez 3 batalion pancerny (Warszawa - 2) i Centrum Wyszkolenia Broni Pancernej (Modlin - 1). Grupa posiadala 89 wozow bojowych (49 czolgow lekkich 7TP i Vickers E, 2 czolgi lekkie Renault R-17 FT, 29 czolgow rozpoznawczych TK i TKS, 9 samochodow pancernych wz.34). Byc moze w tym podziale tkwi zrodlo roznych godel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChciaBbym co[ dodacod siebie w kwesti 'kota'
Jest to tygrys- będąc w Londynie dziki uprzejmo[ci jednego z pracowników Instytutu im. Sikorskiego- widziałem film z manewrów polskich odziałów pancernych.Przygladalismy sie temu znakowi przez kilka minut i tam wyrażnie widać pręgi" na kocie (na tułowiu jak i ogonie). Wic zostaje tylko tygrys :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie