Jump to content

anuka1

Forum members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ciekawa fotka. WZ-34 81 Dywizjon Pancerny. Widoczny znak gryfa pomorskiego z tyłu pancerza.
 2. Chyba tak i do tego jakby widoczny kamuflaż.
 3. Aktualny stan grobu majora. Tadeusza Kramera.
 4. Witam. Fotografia z pogrzebu mjr. Tadeusza Kramera kwatermistrza 8 Batalionu Pancernego z Bydgoszczy. Jesień 1937 rok. Okoliczności ani przyczyny śmierci nie są znane do dnia dzisiejszego.
 5. Dzięki za info przemope. Jakby jeszcze jakieś informacje co do tematu to będę bardzo wdzięczny. Ze zdjęć wychodzi że straty 81 dywizjonu pancernego w tych okolicach to pięć czołgów TK-3. Temat ciekawy bo chodzi o walki tylko w jednym dniu a straty wyniosły prawie połowę stanu czołgów TK-3 dywizjonu pancernego. Pozdrawiam.
 6. Witam. Samochód pancerny WZ-34 z 8 batalionu pancernego po wywrotce na ćwiczeniach. Na tylnym pancerzu widoczne godło gryfa.
 7. Jeszcze jedno zdjęcie tego samego czołga TK-3 zrobione z prawej strony.
 8. Kolejna fotka tego samego czołgu TK-3
 9. Witam. Wznawiam temat walk 81 dywizjonu pancernego 3 września 1939 roku. Trzy fotki przedstawiające zniszczony lub uszkodzony TK-3 podobno niedaleko Topolna. Charakterystyczna droga z białymi kamieniami i słupami po bokach. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.
 10. Mateusztt zgadzam się. Okolice Brochowa i przepraw pod Witkowicami leżą na południe od Wyszogrodu oddzielonego od nich Wisłą. Wiec TK-3 należał do którejś z jednostek wystawionych przez 1 batalion pancerny z Poznania.Pozdrawiam.
 11. Hmm. Tankietki TK-3 ze strzałą pochodzą z 1 batalionu pancernego z Poznania. Są na zdjęciach na świętach państwowych z Poznania. Wyszogród to teren działania chyba 91 dywizjonu pancernego Nowogródzkiej Brygady Kawalerii. Typ czołga ten sam, ale TK-3 dla brygady Nowogródzkiej wystawiał 4 batalion pancerny z Brześcia nad Bugiem. Ciekawe.
 12. Ta sama co post wyżej. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information