Jump to content

anuka1

Forum members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ciekawa fotka. WZ-34 81 Dywizjon Pancerny. Widoczny znak gryfa pomorskiego z tyłu pancerza.
 2. Chyba tak i do tego jakby widoczny kamuflaż.
 3. Dzięki za info przemope. Jakby jeszcze jakieś informacje co do tematu to będę bardzo wdzięczny. Ze zdjęć wychodzi że straty 81 dywizjonu pancernego w tych okolicach to pięć czołgów TK-3. Temat ciekawy bo chodzi o walki tylko w jednym dniu a straty wyniosły prawie połowę stanu czołgów TK-3 dywizjonu pancernego. Pozdrawiam.
 4. Witam. Samochód pancerny WZ-34 z 8 batalionu pancernego po wywrotce na ćwiczeniach. Na tylnym pancerzu widoczne godło gryfa.
 5. Jeszcze jedno zdjęcie tego samego czołga TK-3 zrobione z prawej strony.
 6. Kolejna fotka tego samego czołgu TK-3
 7. Witam. Wznawiam temat walk 81 dywizjonu pancernego 3 września 1939 roku. Trzy fotki przedstawiające zniszczony lub uszkodzony TK-3 podobno niedaleko Topolna. Charakterystyczna droga z białymi kamieniami i słupami po bokach. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.
 8. Mateusztt zgadzam się. Okolice Brochowa i przepraw pod Witkowicami leżą na południe od Wyszogrodu oddzielonego od nich Wisłą. Wiec TK-3 należał do którejś z jednostek wystawionych przez 1 batalion pancerny z Poznania.Pozdrawiam.
 9. Hmm. Tankietki TK-3 ze strzałą pochodzą z 1 batalionu pancernego z Poznania. Są na zdjęciach na świętach państwowych z Poznania. Wyszogród to teren działania chyba 91 dywizjonu pancernego Nowogródzkiej Brygady Kawalerii. Typ czołga ten sam, ale TK-3 dla brygady Nowogródzkiej wystawiał 4 batalion pancerny z Brześcia nad Bugiem. Ciekawe.
 10. Ta sama co post wyżej. Pozdrawiam.
 11. Odnośnie lokalizacji tego pobojowiska przeglądałem dzisiaj album Garnizon Poznański i jest w nim zdjęcie TK-3 na święcie 1 batalionu pancernego w Poznaniu właśnie z taką identyczna strzałą. Czyli moja koncepcja że to okolice Tomaszowa Lubelskiego nie zgadza się. W grę wchodzi więc chyba szlak 71 dywizjonu pancernego. Tylko skąd TK-S w tym miejscu. Jedyny jednostkami dysponującymi TK-S wchodzącymi w skład Armii Poznań to 31 kompania czołgów rozpoznawczych lub szwadron czołgów rozpoznawczych wchodzący w skład 62 dywizjonu pancernego.
 12. Następny TK-3 należący do 81 dywizjonu pancernego, stoi przy wale ziemnym nad Wisłą.
×
×
 • Create New...

Important Information