Skocz do zawartości

Lotnicze ciekawostki


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, balans napisał:

 ktoś mało kumaty nie zauważy różnicy w tym, że Niemcy nie płaciły za wynajęcie Mirji(...)

Jak nie manipulujesz to bezczelnie kłamiesz.

Niemcy użyli Antonowa w ramach programu SALIS popieranego przez NATO.

Ps.  Tu możesz się dokształcić zamiast sie tak mylić i to nie bez udziału własnej świadomości:

https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25905582,an-225-mrija-poleciala-tez-do-niemiec-nie-komercyjnie-ale.html

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Niemcy użyli Antonowa w ramach programu SALIS popieranego przez NATO.

NATO w ramach programu SALIS czarteruje samoloty od Ukrainy, a Polska wyczarterowała sobie samolot indywidualnie i o SALIS w naszym przypadku nie było mowy, tylko ile za to zapłacił KGHM. A mógł zapłacić LOT-wi i pieniądze zostałyby w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, balans napisał:

NATO w ramach programu SALIS czarteruje samoloty od Ukrainy, a Polska wyczarterowała sobie samolot indywidualnie i o SALIS w naszym przypadku nie było mowy, tylko ile za to zapłacił KGHM. A mógł zapłacić LOT-wi i pieniądze zostałyby w kraju.

Może odnieś się jednak do swojego fragmentu "ktoś mało kumaty nie zauważy różnicy w tym, że Niemcy nie płaciły za wynajęcie Mirji".

W końcu ktoś Ci zarzucił publicznie manipulację lub kłamstwo.

Więc jak : Niemcy płacili czy jesteś tak kumaty że odniosłeś wrażenie że nie płacili ?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Może odnieś się jednak do swojego fragmentu "ktoś mało kumaty nie zauważy różnicy w tym, że Niemcy nie płaciły za wynajęcie Mirji".

W końcu ktoś Ci zarzucił publicznie manipulację lub kłamstwo.

Więc jak : Niemcy płacili czy jesteś tak kumaty że odniosłeś wrażenie że nie płacili ?

Hm, no płacili... ryczałtem. Trudno powiedzieć ile wyniósł ich ten konkretny lot.

Dla porównania: wsiadamy do tramwaju z moim bratem. On kupuje bilet w biletomacie - płaci 4.40 zł.  Ja nie płacę nic - mam wykupiony bilet okresowy (np.30-dniowy). Ile właściwie zapłaciliśmy za ten konkretny przejazd? On - 4,40, a ja? To należałoby policzyć: ile kosztował mnie bilet okresowy, ile przejazdów na nim dokonałem. Ale na początku miesiąca nie wiem tego - może będą 4 przejazdy dziennie, a może zachoruję i tylko ten jeden przejazd wykonam?  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten ryczałt składa się zresztą kilka państw w ramach SALIS, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Ale to, że wyprowadzono z kraju ok. 6 milionów złotych, a planowano wyprowadzić dużo więcej, w sytuacji gdy za chwilę LOT nie będzie miał pieniędzy na pensje dla załogi, bo samoloty stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 16:59, Speedy napisał:

Hm, no płacili... ryczałtem. Trudno powiedzieć ile wyniósł ich ten konkretny lot.

  O, następny niekumaty jak ja. Balans powyżej wyraźnie napisał że Niemcy nie płacili ?

    "Program SALIS to wspierane przez NATO (ale formalnie nie program NATO) przedsięwzięcie dziewięciu państw Sojuszu - Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Jego celem jest zapewnienie możliwości lotniczego transportu strategicznego tym państwom, które same nie mają do tego odpowiednich samolotów.

    Państwa uczestniczące w programie zobowiązały się do wykorzystania dwóch ciężkich samolotów transportowych An-124 Rusłan przez minimum 1600 godzin w roku. Górnej granicy nie ustanowiono. W 2019 roku było to 1900 godzin. Nie podano do wiadomości publicznej wartości kontraktu ani tego ile płacą poszczególne państwa. Od tego zależy ile mają godzin lotu rocznie do wykorzystania.

      Ostatnie dane na temat udziału Polski w programie SALIS mam z 2015 roku. Przypadało nam maksymalnie 295 godzin lotu, z czego 123 godziny były obowiązkowo pełnopłatne a reszta 40 procent nawet w przypadku niewykorzystania. Z moich wyliczeń musiało to nas kosztować 5-6 milionów euro rocznie."

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/an-225-mrija-przywiózł-maseczki-niemcom-w-ramach-programu-salis-nie-zapłacili-jak-polacy/ar-BB13lD7g

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie