Skocz do zawartości

Ciężarówki w WP II Rzeczpospolitej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zdjęcie z Pierwszej Jazdy Terenowej Automobilklubu Polski, 1938. Przy okazji, może ktoś przypomnieć co to za ciężarówka? Wiem że jest mi znana, ale ostatnio miałem traumatyczne przejścia w pracy i coś mi pamięć nie funkcjonuje normalnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się czy nasz, bo mi on wygląda na warsztatowy FWD.
W książce Pojazdy w Wojsku Polskim 1918-1939" jest napisane, że samochody te były używane przynajmniej po 1 sztuce w 12 Batalionie Pancernym i 1 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej. Z tego co tam napisano, to brały udział w walkach we wrześniu 1939.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z ebaya.
Opis: Seltenes Foto eines ehemals polnischen Kraftfahrzeuges im Dienste der Wehrmacht. Der Lkw Polski-Fiat Typ L 621, Kennzeichen WH-290160, gehörte gemäß taktischem Zeichen zum Tross einer Panzerjäger-Abteilung und wurde während des Bahntransports, nach dem Frankreich-Feldzug 1940, fotografiert."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ostatnie zdjęcie da się dość precyzyjnie umiejscowić. Jest to kwartał w Warszawie zamknięty ulicami: Koszykową, Krzywickiego, Nowowiejską i Al.Niepodległości. Widoczne na zdjęciu budynki istnieją do dnia dzisiejszego, a teren ten przed wojną, po wojnie i obecnie jest(był) własnością wojska.
Wydaje mi się, że przedostatnie zdjęcie zrobione zostało na terenie Politechniki Warszawskiej, a więc w kwartale sąsiadującym przez Al.Niepodległości z opisanym wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie z przyczepami to mi sie mocno wydaje ze to wozy CKS (ciezkie konio-samochodowe) saperskie w wersji skrzyniowej. Jezeli mam racje, to arcywazna fotka bo zdjec tego pojazdu jest na lekarstwo. Czy zdjecie jest do zdobycia? - bo akurat tam gdzieby bylo widac kola jest odblask :(. No i kilka innych ciekawych pojazdow tez widac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie