Skocz do zawartości

Ciężarówki w WP II Rzeczpospolitej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...

pewnie zabardzo sie nie roznia, choc niektore felgi Forda na zdjeciach widzialem pelne", a Chevroleta zawsze miaja charakterystyczne 5 otworow, lub gwiazde 5-cio ramienna w zaleznosci jak kto patrzy:) Ale co bylo bardziej charakterystyczne to ksztalt chlodnicy, i dla tego wydaje mi sie ze to jest Chevrolet, ale sie nie upieram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie pytalem z niewiedzy bo jeszcze typowo wojskowe to troszke rozpoznaje ale jak dodac to tego cywilne to juz moja wiedza jest denna. Po prostu paka wydala mi sie typowo niemiecka, wojskowa, wczesnowojenna, np podobne widzialem na Blitz'ach, ale absolutnie sie nie upieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dla zainteresowanych - odnalazła się ryginalna rama od (no nie ciężarówki ale autobusu) PZInż.723G. Na razie nie jest dostępna ale może uda mi się zrobić zdjęcie. Była to prawdopodobnie rama z podwozia testowego (zdjęcia są znane) z taką piękną kolumną gazyfikacyjną z tyłu.
P.Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to chyba najlepsza informacja w tym roku :) Wszystko co związane z PZInż. jest mi bardzo bliskie. Spekuluję, że rama odnalazła się w jakimś magazynie muzealnym, bo w terenie" takie cuda się już chyba nie zdarzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej wszystkich zainteresowanych przepraszam, ale na razie nie mogę udzielić dokładniejszych informacji. Obiecuję jednak, że odszykowaną ramę będzie można za 2-3 miesiące obejrzeć. Może wcześniej, o czym wspominałem, uda mi się umieścić na forum fotke tejże.
A co do uwagi pająka"- naprawdę w tzw.terenie można wiele jeszcze ciekawych rzeczy znależć. Zresztą nawet na Forum czasem takie informacje pojawiają się. I oby częściej!
P.Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie