Skocz do zawartości

Wpadki w filmach.


M40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niedawno w Poloni leciał film o Narutowiczu, którego nazwy nie pamiętam. W gabinecie jednego z dostojników państwowych wisał biały orzeł w koronie. Niby wszystko w porządku ale... Zły wzór orła tam wisiał przyjęty dopiero w 1927 roku. Z tego co wiem to Pan Narutowicz został prezydentem przed 1927 roku. Zdjęcie orła wiszacego w gabinecie dołączam do postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Komandosi z Nawarony. Dywizja Niemiecka wjeżdża na most całym baonem T34 z czarnymi krzyżami na wieżach. Może się nie znam i Niemcy też jeździli takimi tankami, ale chyba nie całe dywizje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka - wlasnie katuje Stawke wieksza niz zycie" w jednym z odcinkow jakis czas nad aktorami dynda smetnie mikrofon, w innym przez scene smiga facet z obslugi a w odcinku Haslo" gdzie rzecz dzieje sie we Francji na scianie wiezienia jest napis ja kocham Ole"
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo.
Czy ten zegarek _elektroniczny_ to widziales w filmie Krzyzacy" w rezyserii Aleksandra Forda? Tak sie upewniam, bo film byl realizowany w latach 1959-60 i zaprawde powiadam Ci zegarkow elektronicznych (przynajmniej takich, ktore mozna by nosic na rece) wtedy nie bylo. :-)
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indiana jones - w poszukiwaniu zaginionej arki" poscig motocyklowy z zamku, indiana jedzie na rosyjskim k-750, z koszem, niemcy niestety nie wiem na czym, ale napewno nie jest to sprzet z tamntych czasow, sprytnie je zamaskowali jakimis plachtami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek podobna sytuacja jest w amerykańskim filmie którego tytułu nie pamiętam. Wątek jest mniej więcej taki, że oddział amerykańskiej kawalerii przesiada się na motory oczywiscie na HD z epoki. Kiedy jednak trafiają z misją specjalną do Hiszpanii jeżdżą już na jakichś współczesnych motorach terenowych. Akcja rozgrywa się przed wojną w latach 30-stych. Ogólnie bajka ale póki akcja rozgrywa się w stanach to można pooglądać. Może ktoś pamięta tytuł?
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklowe wpadki można by mnożyć.
Wręcz ciężko znależć film gdzie ich nie ma.
Z tego co pamiętam : Van Damme w jakimś filmie z bliska śmiga na Triumpfie ,skoki i dalsze ujęcia na enduro.
łoto dezerterów" - Linda zasuwa raz na M-72 ,innym razem na K-750 ,nawet kultowy" szeregowiec się nie wychyla w końcowej scenie jeden z bohaterów opiera się o Urala w kolorze feldgrau. Akurat to uważam za szczególną niedbałość bo skoro zdobyli Ketenkraftrada mogli postarać się o jakieś moto z epoki. Ogólnie tendencja jest taka ,że zwykle każdy zaprzęg sowiecki robi za niemiecki.
Jedyny filmik który znam i trzyma się pod tym względem kupy to bodajże Żelazny Krzyż" gdzie ktoś zasuwa na Saharze" i Wszystkie pieniądze świata" Zundappy i inne.
Jak ktoś zna jakiś filmik historyczny kręcony współcześnie gdzie jeżdzą moto z epoki liczę na sygnał.
Pozdrawiam der K.

Luger jak Ci mocno zależy na tytule to sprawdzę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zegarkiem na ręce w Krzyżakach" to temat stary jak świat. Wszyscy opowiadają, że jest, a w konkretach to nikt nie potrafi podać w której minucie i sekundzie filmu.

Oczywista ściema. Zegarka nie było.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterej pancerni scena z forsowaniem wisły Janek i Gustlik kąpią sie w wiśle i nagle pocisk trafia w ich ubrania nadzy wychodzą z wody i przemykają się krzakami, żeby nikt nie widział ich nagich. Na połowie tych scen widać ich w kąpielówkach.

Ten sam film tylko później jedzie kolumna magneta na M-72 a jeden na K-750 lub M-72M1 (zawieszenie koła na krutkim wahaczu)
pzdr
Garfield
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie Wróg mojego wroga, w scenie odbijania ambasady, US Special Forces są uzbrojone w MP 40(Akcja filmu dzieje sie około roku 1980-90), w scenie prezentowania gdzie w europie środkowej sa bomby atomowe stolica Polski jest na Mazurach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ad - scena z zegarkiem w Krzyżakach
Przed bitwą w namiocie Karewicz-Jagiełło mówi Czas juz Panowie " i wykonuje ruch ręka jakby chciał spojrzeć na zegarek a zegarka nie było wogóle a juz napewno elektronicznego

I to jest ta scena a nie bzdury które wypisujecie, po pierwszych prezntacjach scenę wykrojono dlatego juz teraz jej nie zobaczycie tak samo jak lini wysokiego napięcia widocznej w scenie bitwy
o Panu Wolodyjowskim już nie chce mi sie pisać ale była widoczna ciężarówka wojskowa jadąca w tle ataku na Kamieniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLUTON
Scena pożegnania Taylora z Kingiem - King zakłada dwie taśmy do M-60 przez jedno ramię. W następnym ujęciu ma skrzyżowane.
Scena ataku VC na umocnione pozycje Jankesów (pod koniec filmu). D-ca kompanii (Dayle DYE - KONSULTANT WOJSKOWY) śmiga w szelkach wprowadzonych do użycia pod koniec lat 70-tych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 panc. i pies

Odcinek ze zdobywaniem mostu zwodzonego.
Na postoju Tomek bierze z wieży czołgu pepeszę i idzie
sprawdzić starego pastucha krów. W następnym ujęciu dochodzi do niego ale już z mosinem w ręku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki film produkcji niesmiertelnego holywood'u z Rockiem Hudsonem, bodajże Tobruk", gdzie zadaniem jakiejś wysoce wyspecjalizowanej grupy komandziochów jest dobranie sie do piaskowych spodni sztabu niemieckiego na pustyni, w pewnym momencie zza wydmy wypada na bohaterów rozwścieczony czołg niemiecki, którego gra..... M51 Isherman z belkenkreuzem na odlewanej osłonie trnasmisji. Słuchajcie jest to ulubiona moja scena bo pierwszy raz widziałem wtedy w ruchu ten model shermana, poszli po calości realizatorzy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
M51 Isherman z belkenkreuzem na odlewanej osłonie trnasmisji. Słuchajcie jest to ulubiona moja scena bo pierwszy raz widziałem wtedy w ruchu ten model shermana, poszli po calości realizatorzy nie?"

M-51 były jeszcze w filmie Big Red One".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie