Skocz do zawartości

Wpadki w filmach.


M40

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naprawde uwazacie że to wpadka" ??
Chyba nie wiecie co to słowo znaczy bo wg mnie to raczej coś niezamierzonego, błąd który wyszedł nie do końca planowo. A to, że nie mieli oryginalnego sprzętu z II w św nie jest chyba wpadką". Wpadką może być to, jak zamiast krzyży mu gwiazdy namalują, a nie że użyli takiego sprzetu jaki mieli do dyspozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wpadka to Szanowny Panie jest wtedy gdy ktoś walnie jak chory w kubeł", albo jak łysy grzywą o kant kuli", jeżeli uważasz Szanowny, że namalowanie faszystowskiego krzyża na czołgu izraelskim jest na miejscu to życzę wesołych świąt, a do tego pokazanie go w filmie wojennym. Dlatego cały ten film jest jedną wielką wpadką, że realizatorzy poszli po najmniejszej linii oporu i zatrudnili" obojętnie co, byle z lufą i na gąsiennicach. Film ten miał opowiadac jakiś epizod osadzony w określonych realiach wojny i okazał sie kiczem. Dlatego nazwałem go wpadką. Jak sie Szanownemu nie podoba to prosze nie czytac
uklony dla postowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
może mi ktoś powiedzieć co to za czołg w Szeregowcu Rayanie
-- pod koniec filmu , walka w miescie -- kolesie bąbami w skarpetach rozwalają gasiennice czołgu niemieckiego.
chodzo właśnie o tan czołg.

tak sobie przegladam ten film i patrze :: czołg ma takie same gąsienice jak znalezione przezemnie ogniwa. Tylko ze moje zidentyfikowalismy na forum jako T-34 a na filmie cos tygrysowatego ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona tłumaczka z angielskiego (szlaja się po różnych wydawnictwach).
1. Pistolet (Colt ) kalibru 45 mm.
2. Karabin maszynowy kaliber 37 mm (MIG 15).
3. Szesnastosilnikowy samolot Messerschmidta.
4. Ppanc (angielski) 76 cm.
5. Dwulufowy czołg radziecki z 1937r.

I inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie, a powinni przecież specjalnie dla potrzeb filmu zbudować od podstaw kompanię nowiutkich Tigrów II! Oczywiście zupełnie od podstaw, bo wykorzystanie do tego celu np. podwozia T-34 byłoby taką głupotą, wpadką i błędem w jednym, że szkoda słów. :-P

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Peter: genialna ta tłumaczka :) Od dziś także moja ulubiona.

Co do wpadek:
1. Stawka większa niż życie", chyba odcinek Akcja Liść Dębu" ale nie pamiętam bo dawno nie oglądałem: Kloss odjeżdża na BMW R75 (nie przyjrzałem się co gra tę rolę), a podłożony jest odgłos pracy silnika Junaka. Może drobna rzecz ale zauważalna.

2. Serial Dom": w którymś odcinku Heniu Lermaszewski wyjeżdża po gościa (Wiktora?) do więzienia. Na podwórku wsiada na BMW R75 ale dojeżdża już na BMW R12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na filmie ale w trakcie realizacji - tzw. Legendy Realizatorów. Mieszkałem jakiś czas w Domu FIlmowca" razem z fachowcami od filmów" z WFD, SOF, Czołówki etc. Opowiadał pirotechnik:
Film wojenny, partyzancki, trzeba wysadzić most. Efektów jeszcze nie było (przełom lat 60/70) więc znaleźli autentyczny wiadukt drogowy który miał być wyburzony i ustawiony od nowa. Wszystkie zgody są )6 miesięcy załatwiania). Ściągnęli transportem kołowym jakieś lory. Ustawili wszystko, sprawdzili 20 razy (nie mogło być przecież powtórek). Reżyser umówił się z pirotechnikiem, że machnie ręką z góry do dołu na sygnał , żeby wysadzać.
Ekipa była jak zwykle z letka na bani" więc przyszedł im doby pomysł do głowy. Kiedy juz było wszystko gotowe, ludzie się pochowali, scenarzysta podszedł do reżysera i mówi:
P. Janku jaki jest sygnał do wysadzania ?
A on odpowiada i pokazuje ręką :
O taki !
PIERDUUUUUUUT !!!
Po chwili , reżyser do kamerzysty :
KRĘCIĆ !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czterej pancerni
-pouszkodzeniu rudego I gustlik zabija traktorzystę z kuchnią polową-widać przystanek PKS
-chwilę póżniej gustlik mówi że posadził kierowcy choinkę na mogile , apotem wsadzają traktorzystę na zaminowany"
traktor.
a pozatym w pierwszych odcinkach (do bałtyku)są porządne" makiety czołgów(tygrys/na T34)i org.samochody z okresu
-Wichura jedzie zisem 1odc.póżniej dodgem.Natomiast w serii kręconej później prowizorka(w międzyczasie pokasowaliwali sam.z USA)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kilka dni temu kupiłem film na dvd Upadek Orłów",zapowiadało sie ciekawie do momentu włączenia filmu,AMATORSZCZYZNA i do tego amerykańska.więc po kolei
1.cześć aktorów w w mundurach NVA
2.w jedenej ze scen jedzie sobie dwóch oficerów z czego u jednego na czapce oficerskiej brak orła
3.amerykańskei transportery przerobione na niemieckie sdkfz-ty,przeróbka polegała na namalowaniu niemieckich oznaczeń
4.scenka pokazująca oddział afrika corps,oprocz palm i piachu nic wspólnego z tym klimatem,mundury to jakieś amerykańskie koszule bez oznaczeń,na rękawie V-ka ale chyba rodzaj US,brak podstawowych obszyć,nie mówiac już o beysbolówkach robiących za feldmutze,BADZIEW TOTALNY !!!
Gdyby ktoś sie skusił na kupno tego filmu nie polecam,jedyne co w tym filmie to wątpliwy wątek,bardziej nadający sie na kino familijne lub zamiennik brazylijskich tasiemców.Co do sprawy technicznej to montował to jakiś początkujący montażysta lub jego dziecko w ramach zajęć z ZPT.
Szczerze mówiąc taka szmira że aż z ciekawości można to zobaczyć,chyba pierwszy raz spotkałem sie z czymś takim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa głupota : klijent strzela w wizjer kierowcy Tygrysa wsadzając karabin po same ....zamek.Właz się otwiera granat i niema czołgu.Ten sam film, stara skarpetka USA kostka czegoś i już niema gąsienicy.Słabe te Tygrysy nic dziwnego że niemiaszki wojne przegrały.Michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie