Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

M40

Forum members
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Odgrzewam wątek ponieważ sprawa jest pilna i ściśle związana z tematem. W ubiegłym tygodniu odnaleziono szczątki żołnierzy z 201 pp (okolice między Szumowem a Andrzejewem). Jeśli ktoś, tak jak Mikesz64 szuka informacji na temat bliskich poległych w tamtej okolicy w 1920 proszę o kontakt na priv!
 2. Bardzo dobrze, że ktoś poruszył ten temat. Miałem okazję widzieć jedną z tych lip a żywo". Charakterysryczne jest to, że niektóre stopki przy literach są wtórnie dobite. Blachy łatwo poznać po literze O (wygląda jak cyfra 0). Trefna jest także cyfra 1 (nie ma charakterystycznego ścięcia" na górze). Polecam omijać szerokim łukiem wyroby ozyrysa vel szwagra i jego koleżki.
 3. Nie wiadomo, czy rzeczywiście są to zwłoki Hubala. Z resztą radzę się sugerować tym, co mówi stowarzyszenie, a nie portale i gazety, które lubią naciągać fakty. Lepiej studzić emocje niż się nakręcać. Co do badań DNA i cytatu kolegi Ostoja: Cyt. za linkiem z powyższego postu:" Mogą potrwać [badania DNA - mój przyp.] od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Standardowe badanie DNA trwa 2-3 tyg. ale tu chyba chodzi aby gonić króliczka a nie złapać go, bo szanse, że to Hubal są bliskie zeru." Niestety nie masz racji. Przy tego typu materiale, który był narażony na silne czynniki destrukcyjne (czyli kilkadziesiąt lat w glebie) badania, w wariancie pesymistycznym, mogą potrwać lata. Zazwyczaj proces trwa kilka miesięcy. To nie wygląda tak, że mielisz sobie kostkę, wrzucasz do maszynki i bach - masz wynik. Aby badanie było wiarygodne należy otrzymać całą serię powtarzalnych wyników otrzymanych z wielu różnych próbek.Sama obróbka każdej próbki to przy panujących procedurach laboratoryjnych kilka dni pracy. To bardzo skomplikowana i kosztowna operacja, a nie rutynowy test na ojcostwo.
 4. Co tam w Łomży ciąg dalszy. Ozyrys26: w komentarzach pozytyw od sprzedawcy. Aukcja - multiszlifierka z zestawem narzędzi :D . A fabryka idzie pełną parą - ludzie kupują te nic niewarte śmieci za grubą kasę. Jednocześnie gratuluję pacanowi, który władował 700zł w cepeliowaty proporczyk pamiątkowy" 2. pułku ułanów. Inwencja twórcza ozyrysa vel szwagra nie zna granic. Czekam z niecierpliwością na kolejne aukcje - niech nowy sprzęt da czadu! :)
 5. ...sami się rodzą :D http://allegro.pl/stary-pamiatkowy-krzyz-patriotyczny-i5868101413.html#thumb/5 A dla gościa szacunek za kreatywność i zdolności manualne. Jednak trzeba mieć niezły talent, żeby multiszlifiereczką takie cuda powywijać.
 6. http://allegro.pl/wykopki-stara-zydowska-tabliczka-z-napisem-i5935482090.html Gratuluje JEŁOPOM, którzy to licytowali... Ale głupich nie sieją...
 7. W zasadzie nie wiem gdzie to dać - czy do weryfikacji oryginalności, czy do największych hitów-kitów... Kolejne dzieło Ozyrysa vel Szwagra. Świeżutka nowość z kolekcji Wiosna 2016" :D Generalnie szacun dla faceta za zdolności manualne i inwencję twórczą. Były już orzełki powstańcze, ryngrafy, virtuti militari... czas na pułkówki :) http://allegro.pl/wzor-odznaki-carskiej-1797-1897-i5936121254.html
 8. Nikt nie potrafi pomóc?
 9. Jak można ustalić datę produkcji takiego jackecika? Data niestety jest zamazana . Producent kurtki to progressive clothing mfg. co." , numer partii: 20304 . Data produkcji: 16 apr. 194? (ostatnia cyfra nieczytelna). Daje podglądowe foto, chociaż nie sądzę aby wiele pomogło. http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5c9fe8c81f2260aa
×
×
 • Create New...

Important Information