Skocz do zawartości

Wpadki w filmach.


M40

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj można poczytać (po angielsku) o innych dziwnych sposobach unieszkodliwiania pojazdów:
http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=87422&highlight=saving+private+ryan
podobno zdarzało się w Stalingradzie Sowietom unieszkodliwiać niemieckie czołgi poprzez otwarty właz dowódcy poprzez wrzucenie koktajlu Mołotowa. Scena w Szeregowcu z karabinem w wizjerze to kpina no chyba, że wojak miał taka parę że najpierw rozwalił 2 cale zbrojonego szkła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pociąg życia to film o zydach a nie o wojnie
ad Michu- między kolami pancerz każdego czołgu jest najcieńszy
i wie o tym każdy żołnierz piechoty szczególnie celowniczy ambusrury"RGPPanc - bardzo groznej prymitywnej broni o czym przekonali się amerykanie w Iraku.
Przyłożenie ładunku plastycznego między kołami daje taki efekt dla załogi jak bys sobie na głowe założył chełm i postawił na nim petardę (wojskową ) ALE RACZEJ NIE PRÓBÓJ bo realne przezycie tego eksperymentu rowna się minimum.
Urwanie gąsienicy także jest w tym wypadku mozliwe , nie zapominaj że szpilki nie mają smarowania są przetarte i wyrobione długotrwałym uzytkowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a Ciebie Lokomotywo szczególnie serdecznie.Przypomnij sobie scene z filmu,oni te brudne syrki przyklejali do kół zewnętrznych zresztą.Naprawde koło od tygryska do słabych się niezalicza i traki od gąsienic też słabe nie są .Miałem przyjemność je oglądać i dalej uważam że ta scena to najgorszy chłam z całego fajnego przeciesz filmu.Narka Michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 'Tygrys'to był chyba czeski kaczor przerobiony na tygrysa dlatego koła miał kaczora a nie tygrysa i to była wpadka
ale pomijając to o ile pamiętam a film oglądałem dość dawno plastik w skarpetce umazanej jakims lepiszczem przyklejali miedzy kołami ale byc może się mylę
Przyklejenie ładunku plastycznego do koła może skutkować urwaniem gąsienicy i koła czyli w terenie nierównym wóz zacznie się kręcić w kółko , natomiast na drodze twardej straci trochę ze swej manewrowości ale nie utraci jej całkowicie zakładając że załoga to wytrzyma bo o wiele gorszy dla załogi jest wybuch na pancerzu niż bezpośrednie trafienie pociskiem przeciwpancernym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Chyba odgrzebujemy streeeeńki temat ;)
Pokażcie mi film pozbawiny wpadek, błędów, itp. - naprawde ciężko.

Władca Pierścini TTT: w scenie ataku jeźdźców Eomera na oddział Ugluka Pippin sam się rozwiązuje, biegnie, po czym rozcina sobie więzy o porzucony topór.
Ryan to już klasyka - tygrys, Springfield, z którego Jacson strzela 8 razy bez przeładowania, postrzał w lunetę (fajny efekt ale w realu bardzo trudny do uzykania - sprawdzali chyba kiedyś w Pogromcach Mitów")
W Stalingradzie" w scenie apelu widać że każdy Niemiec ma hełm innego wzoru.
Battle of the Bulge", Działa Nawarony", Komandosi z Nawarony" i wiele, wiele innych: powojenny sprzęt, np,M60 udający niemieckie czołgi.
Westerplatte" - podwójne, mosinowskie ładownice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
witam,wspominacie panowie jakieś zabytki a niedawno oglądałem naszą produkcję z ostatnich 10 lat-tytułu nie pamiętam ale mam nagrany- akcja moment przed powstaniem Wielkopolskim a główna bohaterka wygrywa w karty Waltera P-38.pozd.marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie