Skocz do zawartości

TKS 20mm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Więc zatem zaczęło się od właściciela tegoż przedmiotu posiada bardzo wiele cennych znalezisk i nie tylko(pole do popisu mam ja))))!!!
Ten przedmiot jest oryginalnym baczkiem TKS z Łańcuta owy właściciel mając 16 lat z kolegą rozbierali tankietkę na część miejscu, którym ta tankietka stała, było ustronne przy tankietce stało działo nie wiem, jakiego typu???Rozbierali calutką silnik calutki rozkręcili, ale problem był z wyciagnięciem nie mogli sobie dać rade z wałem myśleli ze przetną piłką, ale po większych staraniach brzeszczot poszedł się je..ci ))) owy silnik prawdopodobnie został myślę żeby jeszcze poszukać okolicznych domach za różnymi częściami.
Owa tankietka została załadowana przez Niemców na wagony tyle znam relacji myślę ze by opisać historie tankietki nie wiem, jaki był numer(czy był w ogóle) wiem, którym miejscu stał dużo mi to pomoże w od szukaniu jej historii. Zrobię zdajecie tego miejsca pokaże na stypnym razem.
Nie jestem pisarzem, ale mam nadziej ze ciekawiłem jeszcze mam Junkersa pisałem o nim, ale jest problem kupił go Norweg od starego pijaka no nie wiem jak go uratować na policje no nie wiem!!!!! Przed wywozem z kraju wrzucę zdajecie ze nie bajeruje
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi. Slowo 'artefact' opisuje naumyslne pozniejsze dodatki a nie tylko skazy etc (po polsku nie wiem jak to :( ). Moze juz mi sie chce widziec ale pod (niezbyt czworobocznym i rownym nota bene) 'prostokacie' majaczy sie jakby jakis napis - Gracik???? moze wymazany na zdjeciu przez cenzora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowość z pierwszej strony GW ...

Patrzcie, jaki magik !
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=290645

Cytat:
Polska tankietka z Quebecu?
czwartek, 20 grudnia 2007

Za każdym razem jestem zaskoczony gdy ktoś z daleka zabiera się budowę typowo polskich konstrukcji. Tak jest i tym razem - Vincent Desrochers , AFOL z Montrealu zbudowal piekny model polskiej tankietki TKS:

http://klocki.blox.pl/html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie