Skocz do zawartości

TKS 20mm


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,
Na zdjeciu jest chyba najbardziej obfotografowany ze wszystkich egzemplarz TKS z nkm 20mm.Znane sa zdjecia z chyba wszystkich faz rozszabrowywania go.Na moim nie ma juz tlumika ognia.Jesli ktos z was posiada skany tej tankietki o wysokiej rozdzielczosci chetnie sie zamienie.
Zaznaczam , ze nie bede uzywal zdjec do publikacji.
Jeszcze jedno pytanie - jesli macie inne zdjecia tej tankietki - czy sa one jakos podpisane?Czas i miejsce zrobienia zdjecia?
Fajnie byloby zidentyfikowac pojazd - w koncu nie bylo ich az tak wiele.
Pozdrowienia
Grendel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnego szlaku bojowego 2. leichte nie znam, ale łatwo się go domyśleć. I można troche pospekulować ;) Obstawiam, że zdjęcie zostało zrobione w kieleckim, raczej na głównej trasie, na przykład z Kielc na Radom. Ciekawe, kiedy okaże się czy miałem rację (bądź nie...).

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotes,
Piszesz, jakbys wiedzial cos wiecej;o)
Przyznaj sie.
Pozdrowienia
Grendel
P.S.
Krycie dachu budynku miedzy drzewami jest dosc charakterystyczne.Wydaje mi sie, ze takie strzechy kladziono raczej na poludniu, poludniowym-wschodzie Polski,
ale moge sie mylic.
Procz tego - droga wyglada bardzo podobnie do tej od zdjecia z domem soltysa.Nie bede spekulowal.Mam nadzieje, ze odezwie sie ktos, kto widzial jakis opis z tylu zdjecia.
Pozdrowienia raz jeszcze
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosci troche jest:
101 komp. cz. rozp. - 4 szt.
Szwadron cz.rozp 10 BK - 4
11 komp. WBPM (pluton w kazdym pulku strzeleckim) - 4
Szw.cz.rozp WBPM - 4
71 dywizjon, Wielkopolska BK - 4
81 dywizjon, Pomorska BK - 4,
to napewno, czy raczej, prawie napewno. Wszystkie wozy to przebudowane TKS, TK-3 odlozono na pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 10BK Maczka miala tylko cztery TKS 20mm, to nie jest to zaden z nich.Drogi 2 LD i 10BK sie nie skrzyzowaly.Jesli zdjecie w albumie jest prawdziwe, to chyba najblizsze dla 2LD bylyby tankietki WBP-Mot.10 wrzesnia pod Lipskiem stracono siedem tankietek (za p.Komuda powtarzam)(o losach tych z 20mm nkm nie wiadomo, procz tego, ze jedna dotrwala az pod Tomaszow Lubelski).
Czysta spekulacja.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mis,
CO jest na zdjeciu to ja wiem;o)Mnie interesuje konkretnie KTORY TO i GDZIE zdjecie zostalo zrobione(bo to pomoze w okresleniu KTORY TO).
Nie mowiac juz o tym, ze na stronie Parabellum zdjecie TK-3 20mm zostalo opisane jako TKS.
Pozdrownienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie