Skocz do zawartości

Artyleria '39


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 546
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Te podpisane Hela albo Oksywie" i Laskowski" wyglądają na 75 mm z MDAPlot z Helu - ale które stanowisko konkretnie, to trudno powiedzieć.

Zaś wracając do zabawek pana Rangona d B., to polskie bynajmniej nie stały w magazynach, lecz zostały przerobione (wykorzystano tylko lufę, na zupełnie innej lawecie) i jako armata 120 mm armata 78/31 brały udział w wojnie 1939 roku, potem 24 sztuki trafiły do Finlandii, 3 są tam jeszcze w stanie magazynowym, z czego jedna to egz. wystawowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno okołoartyleryjskie".
Zarówno to, jak i te z Britishpathe powyżej, są wmontowane w Feldzug in Polen". Tam jest kilka długich sekwencji, w których Niemcy masturbują się widoczkami ze zdobycznym polskim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ...i nie wiadomo jakim..)

Tak jak mówiłem - Feldzug in Polen" - chyba najbardziej znana propagandówka niemiecka nt. Kampanii Wrześniowej. Pojawiła się dopiero co wiadomogdzie". (713 Mb) (to C7P obok, też jest stamtąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Osiołku, eDonkeyu, eMule itd.

Za to te z Helu pochodzą z - ACHTUNG! TYTUŁ - Die Marine-Hauptfilm und Bildstelle zeigt: Die Danziger Bucht wieder deutsch! Bildbericht einer Marine Propaganda Kompanie von den Kaempfen um die Westerplatte, Gdingen, Oxhoeft und Hela". KONIEC TYTUŁU.

Każdy powinien ten film zobaczyć. 240 Megabajtów absolutnie rewelacjyjnych - w większości kompletnie nie znanych zdjęć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga techniczna: ten 2gi film (plik) funkcjonuje pt. Die Danziger Bucht wieder Deutsch", ew. poprzedzony jest hasłem wochenschau".
A co do Feldzuga", to chyba na razie nie ma szans na ściągnięcie go w całości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś jest w stanie podać jakieś ormalne" namiary na film Feldzug in Polen"? Jakoś mam kłopoty z odnalezieniem tego w internecie ...

z góry dziękuję!

Trufelhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym potrzebował. Emule to sobie można sciągnąc, ale 10MB. Rozwiązanie dobre w zamiarach, ale się nie nadaje. Co innego Kazaa, ale tam niestety nie ma...
Ponawiam prośbę: gdyby mógł ktoś wrzucić to na jakiś serwer z dobrym łączem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie