Skocz do zawartości

Artyleria '39


Rekomendowane odpowiedzi

czyms ten germanin na foto musial przyjechac. Pole zarzucone polskim sprzetem - a co, w srodek bitwy wjechal niemiecki Krupp i sie spalil? Gdyby to byl czolg - moge sobie wyobrazic, ze sie przedarl. Ale nieopancerzona ciezarowka? I jeszcze spalila sie burta w burte z Polskim Fiatem ? Cos przespekulowales.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie chce sie wdawac w dyskusje 'co sie stalo' bo jest sto roznych mozliwych wyjasnien (np nie ma lejow po pociskach art - moze po prostu sprzet byl zniszczony przez uzytkownikow z braku benzyny czy co tam - z drugiej strony armatka w polozeniu bojowym i trup konski - nie wiedzac kiedy/gdzie nigdy nie dojdziemy). Ten 621 wyglada mi na ciagnik czy woz polgasienicowy. Pytanie do Adama - czy mozesz mi przypomniec skad dane o 4ch Krupach w 10BK? Na pewno dwa Krupy Cabrio byly w d rozp, potwierdzaja to fotki. Pytanie dla wszystkich (:))- te Krupy Cabrio z oplywowymi blotnikami - czy sa Wegierskie? Bo nigdy nic takiego z produkcji Niemckiej nie widzialem/nie slyszalem.

Spisami z internowania bym sie zbytnio nie sugerowal - sam sporo czasu nad tym spedzilem i maja one czesto znikome polaczenie i z rzeczywistoscia i ze stanem wyjsciowym. Z jednej strony kupa sie zebralo sprzetu nadetatowego po drodze, z drugiej strony mase przemycono lub przelgano jako 'samochody prywatne oficerow'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie upieram sie, ze 4 szt. w 10 BK. Cztery wszystkiego - jedna, ciezarowka, w 1936 na badaniach w BBT BPanc., lipiec 37 zezwolenie na zakup 3 nast. samochodow. Dwa w 10BK na Zaolziu. Tyle moj idol Janek Tarczynski. Skadinad wiemy o dwoch cabrio w dywizjonie rozp. juz we wrzesniu. Co z jeszcze dwoma (cabrio+ciezarowka) - a bo ja wiem, po mojemu mamy jeden na zdjeciu. To moze byc miejsce niszczenia sprzetu - w oddali majaczy jeszcze cos na ksztalt nastepnej ciezarowki, tez jakby na łące przy drodze,prostopadle do drogi. Na wczesniejszym zdjecie widac z lewej kabine jeszcze jednej ciezarowki - ale to moze byc wszystko, rownie dobrze jakis Saurer (choc chyba z tloczonymi kabinami w WP nie bylo), bardziej nawet jakas Praga, albo cos na czym przyjechali niemieccy turysci.
Tez mi nie pasuje dyskusja co sie stalo" - nie przy tej ilosci danych.
Zgoda, ze to moze byc cos na ksztalt wz.34, bo z tylu cos majaczy, ale maske odczytuje wsrod tych pikseli jako 621" - nic germanskiego jakos mi sie nie kojarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie