Skocz do zawartości

Artyleria '39


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 546
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dla jasności, francuska jest ta haubica kilka zdjęć wyżej, ze szprychowymi kołami. Co do tej z pełnymi kołami... hmm...

Koła wylądają tak, jak w polskich 120mm (czyli francuskie Michelin DS). Nie jestem w tej chwili pewien, jak wygladały francuskie zmotoryzowane 155mm, ale czy nie miały kół szprychowych? Polskich 155mm zmotoryzowanych co do zasady nie było, a w 1 pamot początkowo używane były na wrotkach". Niemniej jednak, jeden egzemplarz haubicy 155mm na kołach Michelin był testowany w 1937 - w tym z belgijskim ciągnikiem FN (według ksiażki Konstankiewicza, działo to miało numer 284?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzialo nie daje mi spokoju...Ma inne kola, inne opony, inaczej otwierana klapke optyki i do tego ten helm...Czy Bolszewicy uzywali 155-tek?Najdziksze teorie juz mi sie we lbie legna...
Michal-odbierz maila, to Ci nastepna porcje wysle.
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównać średnicę kół z osobami obok, położenie lufy względem kół (na wysokość) etc. Weźcie jakiekolwiek zdjęcie lufy Skody na przyczepie i porównajcie, to znajdziecie całą mase innych różnic (błotniki, siedzenia działonu, sposób mocowania lufy etc.).

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...Kola rzeczywiscie na pierwszy rzut oka duzo wiekszej srednicy.I inne ulozenie lufy w zestawie transportowym (zamek do tylu).Po powiekszeniu widac wiecej roznic.Chyle czola, Jotes.U mnie jeszcze za wczesnie na klarowne myslenie;o)
Pozdrawiam
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta haubica wyżej wygląda jak wz.17, ale dokłądnie nie jestem pewien. Jeśli przyjąć, że faktycznie w wz.17 klapka celownika otwierała się w bok, a nie w dół, to może być radziecka M.09?..

Ciekawe są te zdjęcia Bodzia z adresu powyżej: ten spalony samochód obok Boforsa faktycznie moze wygladać na PZInż.302...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a oto drugie zdjęcie z tego adresu http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15504&item=6103528368&rd=1

Działko wygląda na Boforsa (ma poduszki") - czyżby ten ciagnik to był też przewrócony PZInż.302?.. (koła zapasowe by się zgadzały - i bębny na kołach tylnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, choc nie widac zbyt dobrze.Natomiast na stercie karabinow sa tez takie supertajne elementy uzbrojenia, jak kilof, lopata i skrzynka narzedziowa;o)Swoja droga - sliczna, folwarczna stodola w tle.Niewiele sie takich uchowalo.Na terenach Kongresowki widzialem moze ze dwie.
Pozdrawiam
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie