Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ile mamy takich systemów?😅

"Moment upadku rosyjskiej rakiety aerobalistycznej kindżał, wykolejonej z kursu przez ukraiński system walki elektronicznej „Lima” o strategicznym zasięgu.

 

Ogółem od początku stosowania tego systemu zneutralizowano 58 rakiet kindżał, z czego 26 tylko od początku tego roku. Ponadto system walki elektronicznej działa również na inne rakiety, drony i satelity."

IMG_20260420_151421_058.jpg

Edytowane przez karpik
Napisano
2 godziny temu, karpik napisał:

Ile mamy takich systemów?😅

"Moment upadku rosyjskiej rakiety aerobalistycznej kindżał, wykolejonej z kursu przez ukraiński system walki elektronicznej „Lima” o strategicznym zasięgu.

 

Ogółem od początku stosowania tego systemu zneutralizowano 58 rakiet kindżał, z czego 26 tylko od początku tego roku. Ponadto system walki elektronicznej działa również na inne rakiety, drony i satelity."

 

IMG_20260420_151421_058.jpg

Filmik rzecz jasna ciekawy, ale coś mi tu nie gra.

WRE nie dokonuje demontażu balistyków w powietrzu, bo przecież WRE nie jest kinetyczne. Na tym filmie nawet nie ma wybuchu. W ziemię przydzwonił tylko stożek profilujący jakąś rakietę, ale nic więcej.

Prędzej ten filmik pokazuje nie WRE, ale to, co dziś podlinkowałem, czyli artykuł o rozsypywaniu się w powietrzu ruskich latadeł na skutek skrajnie dziadowskiej produkcji przez kompletnych amatorów branych z łapanki.

Napisano (edytowane)
8 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Filmik rzecz jasna ciekawy, ale coś mi tu nie gra.

WRE nie dokonuje demontażu balistyków w powietrzu, bo przecież WRE nie jest kinetyczne. Na tym filmie nawet nie ma wybuchu. W ziemię przydzwonił tylko stożek profilujący jakąś rakietę, ale nic więcej.

Prędzej ten filmik pokazuje nie WRE, ale to, co dziś podlinkowałem, czyli artykuł o rozsypywaniu się w powietrzu ruskich latadeł na skutek skrajnie dziadowskiej produkcji przez kompletnych amatorów branych z łapanki.

Myślałem o tym i złożyłem to właśnie na poczet jakości o której piszesz. Jeżeli pocisk stracił sterowność i rozpoczął fiflaki z dużą prędkością to czy nie rozpadnie się w locie i właśnie ta najcięższa, scalona część nie wyląduje samotnie?

BTW. Właśnie tak wyglądały niedoloty tomahawków, które ostatnio wrzucały araby - sama głowica.

Edytowane przez karpik
Napisano

Na sto procent to rozsypka w powietrzu i świadectwo klecenia ruskich latadeł zgodnie z tym dzisiejszym artykułem - branie na wariata jakichś patałachów z ulicy czy nawet studentów i zmuszanie ich do produkcji tych latadeł pod różnymi groźbami.

Napisano
18 minut temu, karpik napisał:

Nocny Tuapse.

Nastrojowe. Ustawiłem sobie jako tapetę.

IMG_20260420_223022_862.jpg

Faktycznie niesamowite zdjęcie.

Na meteorologii nie uczyli mnie, jaka jest zazwyczaj cyrkulacja powietrza i cykle wiatrów nad FR, ale jak tak dalej pójdzie, a te cyrkulacje będą nie halo dla Europy, to będziemy mieć to, co było po wojnie z Husajnem w 1990, gdy ten szaleniec podpalał wszystkie instalacje wydobycia i przetwórstwa ropy, a dymy z tego wszystkiego na długo zasłoniły bezpośrednie światło słoneczne.

A Ukraińcom ofensywa antyrafineryjna idzie świetnie, więc...

Napisano

To jeszcze może nie są gwiezdne wojny, ale już im niedaleko...

Atak Rosji na Ukrainę zapoczątkował erę robotów bojowych, które ostatecznie mogą zniszczyć samą Rosję - uważa ekspert w dziedzinie technologii obronnych David Gambling

Armia rosyjska przez ostatnie cztery lata bazowała na przewadze liczebnej, ale zastępując ludzi dronami, Ukraina zniwelowała tę przewagę. "Otwiera to również drzwi do przerażającego nowego rodzaju wojny, w której maszyny tropią i niszczą ludzi" - dodał ekspert.

AI demaskuje rosyjskie siły na froncie. Ukraina ujawniła skalę jej użycia

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie ukraińskiego resortu obrony, dzięki technologii AI drony są w stanie samodzielnie wykrywać i atakować wrogie cele. Nasi sąsiedzi dążą do sytuacji, gdzie wszystkie bezzałogowce na froncie będą wyposażone w systemy bazujące na sztucznej inteligencji.

 

Gdzie jest WP na tym tle❓

Napisano (edytowane)

Minister obrony Wielkiej Brytanii John Healey potwierdził, że drony Windracers ULTRA będą kluczowym elementem największego pakietu bezzałogowców dla Ukrainy, obejmującego co najmniej 120 tys. sztuk w 2026 r.

image.thumb.jpeg.10330513d1fdc8c778506dab3ea3fb50.jpeg

 

Ukraińska logistyka na froncie w pełni bezzałogowa

Minister obrony Ukrainy Mychajło Fedorow ogłosił 18 kwietnia poprzez komunikator Telegram, że celem sił zbrojnych naszego południowo-wschodniego sąsiada jest to, aby 100% zadań logistycznych na linii styczności wojsk było realizowanych przez systemy bezzałogowe.

image.thumb.jpeg.5a3fb9d2f5b07b079bcac098fa16fa80.jpeg

 

 

Normalny kosmos. Już nawet przestałem liczyć, ile typów dronów logistycznych ma Ukraina.

Ile dronów logistycznych ma WP❓

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano (edytowane)
21 minut temu, bjar_1 napisał:

Zero?

@karpik jest żołnierzem - jego spytajmy, czy słyszał, żeby na jakichś ćwiczeniach WP/WOT była odgrywana sytuacja, że jakiś pododdział jest odizolowany od głównych sił i że amunicję, prowiant i medykamenty dowożą mu jakieś drony transportowe, bo innej możliwości chwilowo nie ma, zanim nie nadejdzie odsiecz? Albo nawet bez takich drastycznych przykładów tylko zwyczajna symulacja jak z Ukrainy, że drogi rokadowe są pod ostrzałem, a trzeba ludziom dowieźć towar na zwyczajną linię frontu?

Jakie polskie drony logistyczne to robią?

Ja nie słyszałem o czymś takim, ale czegoś mogę nie wiedzieć.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
9 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

@karpik jest żołnierzem - jego spytajmy, czy słyszał, żeby na jakichś ćwiczeniach WP/WOT była odgrywana sytuacja, że jakiś pododdział jest odizolowany od głównych sił i że amunicję, prowiant i medykamenty dowożą mu jakieś drony transportowe, bo innej możliwości chwilowo nie ma, zanim nie nadejdzie odsiecz? Albo nawet bez takich drastycznych przykładów tylko zwyczajna symulacja jak z Ukrainy, że drogi rokadowe są pod ostrzałem, a trzeba ludziom dowieźć towar na zwyczajną linię frontu?

Jakie polskie drony logistyczne to robią?

Nie mogę udzielać takich informacji 🙄

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie