Skocz do zawartości

Co kryje Wisła pod Modlinem


Rekomendowane odpowiedzi

Czysto z "socjologicznej" ciekawości
czy po dniu dzisiejszym gdy padają tamy a i most ledwie funkcjonują
moje wczorajsze uwagi wydają się równie absurdalne ?
Przepraszam nie powinienem dawać wyprowadzić się z równowagi,
starałem się wyjaśnić zjawisko na tle naukowym bez gdybań i widzimisię :)
Jeśli komuś dopiekłem może były przyczyny choć pozostaję "skruszony" :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bjar_1 napisał:

Przedmioty takie jak ogniwa gąsienic (pojedyncze i spięte po 1/2/kilka), pojedyncze koła od Pz.III, kawałki pancerza cirka 50 x 50 cm itp. drobnica nie podlegają prawu przesuwania przez rzekę?

Owszem podlegają choć "wolniej" liczy się gęstość ,przekrój , siła nurtu , podłoże ,geometria rzeki ( zakole , brzeg, czy środek ) czyli jeśli wrzucisz kaloryfer obok brzegu po roku przesunie się 1 mm. :) Natomiast w środku nurtu rzeki może 10- 50 cm ? Dodajmy jakiej rzeki czyli masa i siła przepływającej wody musi mieć wpływ na wynik :))) ale jeśli nadal masz wątpliwości ja wymiękam :) Istnieje Fizyka i fizyka niech każdy wybierze co lubi . Każdemu według potrzeb życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bjar_1 napisał:

Tak. Pływające tak.

Na co ci to?

W ziemi biłgorajskiej mamy dwa w rzekach oba nie drgnęły jeden z 39 a drugi 44 .

Nawet kuchnia polowa w Tanwi jak leżała tak leży jak miałem 12 lat na hujstwie nogę rozjebałem w tym roku a mam 45 lat dalej w tym samym miejscu nogsa bym rozjebał.

Żeby nie było kuchnia jest szwabska.

 

 

 

Edytowane przez toska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gacol napisał:

W tym konkretnym materiale jest wzmianka także i o różnych samolotach. Na przyszłość obejrzyj, zanim skomentujesz.

to może wrzucimy tu każdy film na którym pojawi się samolot nad Modlinem. Bo 99% filmu jest o poszukiwaniu czołgu.

Tytuł wątku "Samoloty pod Modlinem"

Tytuł filmu "Zaginiony polski czołg Vickers – czy został odnaleziony? "

jeżeli ty tu widzisz logikę zamieszczenia tego filmu w tym wątku , tylko dlatego , że w filmie jest krótka wspominka o samolocie , to nawet trudno to komentować.

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Cypis napisał:

to może wrzucimy tu każdy film na którym pojawi się samolot nad Modlinem. Bo 99% filmu jest o poszukiwaniu czołgu.

Tytuł wątku "Samoloty pod Modlinem"

Tytuł filmu "Zaginiony polski czołg Vickers – czy został odnaleziony? "

jeżeli ty tu widzisz logikę zamieszczenia tego filmu w tym wątku , tylko dlatego , że w filmie jest krótka wspominka o samolocie , to nawet trudno to komentować.

ale umieszczenie tu tego filmu ma sens, to jest to samo miejsce
i te same poszukiwania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bocian changed the title to Co kryje Wisła pod Modlinem

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie