Skocz do zawartości

Sprzątanie 😉


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, karpik napisał:

Pracowałem i pracuję fizycznie.

Mam tak samo jak Ty, tylko że poza PL od 1991. Pierwszy dom za własne , własnymi rękoma. Mam ja i dzieci do czego pojechać na wakacje.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

Janko...

Jeśli chcesz rozmawiać, to... nie kłam, tak na początek sugeruję...

"Tomasz Lis od 2008 do 2016 roku zarobił 21,2 mln zł"

vs

"Na ponad 21,2 mln zł brutto opiewają rachunki wystawione przez TVP na firmę Deadline Productions za produkcję programu "Tomasz Lis. Na żywo". "

 

Ale Pan teraz pojechał. Napisać że Lis zarobił a faktycznie  firma Lisa wystawiła rachunki to celowe kłamstwo z mojej strony ?

To może jeszcze podyskutujmy o tym czy był to dochód czy przychód, przed czy po opodatkowaniu i że nie uwzględniłem kosztów ZUS.

Kłamstwo ? Wrzuć Pan w google i sprawdź pierwsze 10 wyników - wszędzie kłamią.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Cypis napisał:

w twoim stylu tylko wrzucam cytat

W połowie 2001 roku śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia. Adamczyk został oskarżony o pobicie kobiety, kierowanie w jej stronę gróźb pozbawienia życia, przestępstwa na szkodę pokrzywdzonej lub jej najbliższych oraz kradzież tysiąca złotych (dziennikarz zabrał tę kwotę z jej portfela). W styczniu 2002 roku sąd warunkowo umorzył sprawę, wyznaczając Adamczykowi dwuletni okres próby i nakazując wpłatę 1,5 tys. zł na fundację Daj Szansę. W wyroku zaznaczono, że „sprawstwo i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości i zostały potwierdzone dowodami zebranymi w sprawie”, ale Adamczyk nie był wcześniej karany, więc „istnieje pozytywna prognoza co do tego, że będzie przestrzegał porządku prawnego”. (podkreślenie moje)

Nie jest to wyrok skazujący, ale jest uznanie winy przed sąd. W sentencji wyroku nie ma przypisania winy, ale musi być jej uznanie, bo inaczej nie można by jej warunkowo umorzyć. Przy braku winy musi być uniewinnienie.

Adamczyk nie został uniewinniony

I nie lekceważyłbym , że sprawa sprzed 20 lat , inni kaci są sądzeni nawet po 70 latach

 

Nie dokopałem się tak głęboko, to stawia go w całkiem innym świetle mimo upływu 20 lat. Doceniam powściągliwość w ocenie mojej niewiedzy.

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka pracuje w Ikei. Jak mi napisała, wczoraj ledwo żywa dojechała do domu nie zabijając ze zmęczenia siebie, ani nikogo dookoła. Powiedziała, że "ludzie ich zajechali". Życzę żeby ogłaszali bojkot jeszcze większej ilości firm. Może produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna się jakoś odbije dzięki temu.

Edytowane przez Merill_Marauder
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Janko...

"Tomasz Lis od 2008 do 2016 roku zarobił 21,2 mln zł"

vs

"Na ponad 21,2 mln zł brutto opiewają rachunki wystawione przez TVP na firmę Deadline Productions za produkcję programu "Tomasz Lis. Na żywo". "

 

"Ale Pan teraz pojechał. Napisać że Lis zarobił a faktycznie ..."

Ja ani jestem w stanie, ani mi się chce, tłumaczyć proste rzeczy, że kłamstwem jest podawanie, ile i kiedy zarobił Lis, gdy dotyczy to wystawionych rachunków/faktur z działalności...
Zwłaszcza, gdy od lat wiadomo, że w firmie L. pracowało przy realizacji programu, bodajże, 23 osoby, a z samej informacji wynika, że jest to kwota brutto...

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie