Skocz do zawartości

Wojną w Izraelu


Rekomendowane odpowiedzi

A jakiej broni używa Izrael do bombardowania budynków? 

Ciekawym jest to, że nikt nie neguje postępowania Izraela dotyczącego ostrzału cywilnych budynków, prawdopodobnie, rakietami od swoich sojuszników (?), a w Ukr przekazując swoją broń, wszyscy, zastrzegają aby nie była ona używana na terenie roSSji (chociaż ostatnio doleciały głosy od naszych zachodnich sąsiadów aby Ukr mogła to czynić z uwagi na ostrzał cywilnych celów przez roSSję). Czy jedni i drudzy (z rejonu Gazy i z roSSji nie lecą rakiety na cywilne cele?, palestyńczycy i roSSjanie nie zabijają cywilów?) nie są tacy sami? Czy roSSjanie, którzy walczą na Ukr różnią się czymś od hamasu? Ale widać, że jedni mogą a drudzy już nie, że jeden człowiek nie jest równy drugiemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"

 
5 godzin temu, Sedco Express napisał:

Brawo !

info.png

Expand  

Brawo? Jak w Warszawie 1943, prawda?  😏

Zacznijmy od tego, nie jestem Żydem.

W Izraelu przepracowałem dwa lata (kontrakty) a potem kolejne dwa lata na wyczarterowanej przez rząd Izraela platformie wiertniczej ("Sedco Express" - platforma odrutowana koncertiną na burcie ochrona komandosi Izraelskiej MW. Bojownicy palestyńscy podpływali żgówkami i wrzeszczeli swje Allah akbar !)- wiercenia do poduszek gazu pod dnem przy brzegu Izraela. Jeździłem "trochę" po tym, kraju, znam (oczywiście w pewnym zakresie) ważniejsze miasta i porty (te lepiej) jak również "trochę" widziałem i dowiedziałem się co i  jak jest ze społeczeństwem, mieszkańcami Izraela i konfliktem z Palestyńczykami. To tyle w tym temacie.

PS - jeszcze raz powiem, że, popieram działania odwetowe Izraela

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że w miarę dość dobrze znam stanowisko społeczeństw, ludzi. Otóż mam serdecznego przyjaciela Żyda  (ateista) mieszkającego na stałe w Szwajcarii (ma także obywatelstwo polskie i uważa się za Polaka o korzeniach żydowskich). Razem robiliśmy maturę a potem on został dość znanym chirurgiem w jednej z klinik w Szwajcarii. Obecnie emeryt. Ma w Polsce, w Trójmieście mieszkanie i co roku przyjeżdża na miesiąc do Polski. Spotykamy się prawie codziennie na plaży i oczywiście rozmawiamy. Jeździ często do Izraela (znajomi, dalsza rodzina etc.). Oczywiście jego poglądy są jednostronne ale niektóre zagadnienia stosunkowo ciekawie uzasadnia. To też w jakimś stopniu pozwala wyrobić sobie własne zdanie o tym konflikcie trwającym od tylu już lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawel_breslau napisał:

A jakiej broni używa Izrael do bombardowania budynków? 

Ciekawym jest to, że nikt nie neguje postępowania Izraela dotyczącego ostrzału cywilnych budynków, prawdopodobnie, rakietami od swoich sojuszników (?), a w Ukr przekazując swoją broń, wszyscy, zastrzegają aby nie była ona używana na terenie roSSji (chociaż ostatnio doleciały głosy od naszych zachodnich sąsiadów aby Ukr mogła to czynić z uwagi na ostrzał cywilnych celów przez roSSję). Czy jedni i drudzy (z rejonu Gazy i z roSSji nie lecą rakiety na cywilne cele?, palestyńczycy i roSSjanie nie zabijają cywilów?) nie są tacy sami? Czy roSSjanie, którzy walczą na Ukr różnią się czymś od hamasu? Ale widać, że jedni mogą a drudzy już nie, że jeden człowiek nie jest równy drugiemu. 

Przecież żydzi bombardują tylko cele związane z terrorystami , to nic , że wszystkich arabów uważają za terrorystów (i nie tylko oni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izrael używa ciężkich bomb niekierowanych MK-84 do bombardowania Gazy, wyprodukowanych przez USA.

Bomba ta jest w stanie utworzyć krater o szerokości 15 m i głębokości 11 m. Może niszczyć metal i beton. Zasadniczo chodzi o wymazanie Gazy z mapy, sami określają ją jako „zamień ją w parking”

20231010_183636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie