Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

 Kaniec filma, gdy się lufy pokończyły, a potencjalne nowe dopiero się sezonują.

Na to jeszcze trzeba mieć linię produkcyjną zdolną takowe lufy wytwarzać.

Pytanie pomocnicze nr1 kiedy zakończono produkcję Pionów i luf do nich.

Pytanie pomocnicze nr2, co się stało z linią produkcyjną w czasie 30 lat bezczynności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Tak, jak przypuszczałem - Iustitia mówi, że uciekł przez Turcję.

Czyli zapewne plano9wał to już wcześniej.

Teraz podali w TV, że wykryto urządzenia mogące służyć do podsłuchu w sali, w której ma obradować rząd. Teraz służby zaczynają działać, czekać tylko na więcej takich informacji bo służby wywiadowcze obcych państw nie śpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Erih napisał:

Na to jeszcze trzeba mieć linię produkcyjną zdolną takowe lufy wytwarzać.

Pytanie pomocnicze nr1 kiedy zakończono produkcję Pionów i luf do nich.

Pytanie pomocnicze nr2, co się stało z linią produkcyjną w czasie 30 lat bezczynności?

Same dobre pytania. Bo zniknięcie tych Pionów to: • albo wyczerpanie zapasów amunicji • albo koniec resursu luf • albo koniec resursu luf + wcześniejsze zniszczenie tokarek do tych luf • albo koniec resursu luf; tokarki są ale zniszczono już dokumentację technologiczną do produkcji tych luf • albo wszystko jest tylko sezonują się kęsiska stali na te lufy • albo... jeszcze kilka kombinacji tych i podobnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, karpik napisał:

Cytat z tego artykułu: „Za niszczenie celu odpowiada potężna głowica odłamkowa o masie 217 kg”. To teraz można powrócić do tego mojego postu, czyli do ukraińskiej baśni o tym, jak to rzekomo rakietą systemu S-200 Ukraińcy „zestrzelili” ruskom Tu-22M3, a ten „zestrzelony” gieroj przeleciał jeszcze co najmniej 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bodziu000000 napisał:

 

 

No to teraz już rozumiem ten opis. Dopiero po dodaniu następnego postu ze zdjęciem tego morskiego drona przenoszącego rakietę R-73.
Bo tekst angielski mówi, że to Ka-29 atakuje ukraiński dron morski przy pomocy rakiety pow-pow R-73. I już totalnie zgłupiałem ;)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
28 minut temu, bodziu000000 napisał:

To jest bardzo ciekawe, bo niby co tu jest elementem decydującym o odpaleniu? To jest ruska kopia Sidewinderów odpalanych przez pilota na sygnał w słuchawkach (tzn. na odpowiednią modulację i wysoki ton sprzężenia głowicy z celem). Tutaj człowieka nie ma. Więc co odpala te pociski? AI? Operator tego drona? I do czego odpala z poziomu morza, gdy głowica niewiele widzi z tego, co się dzieje w powietrzu?

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Skoro nad tym dronem wisiał śmigłowiec, a rakieta nie została odpalona, to raczej jej przeznaczenie jest inne. Teoretycznie, nie wiem jak w praktyce, rakiety R-60 i R-73 (obie nie są już kopiami Sidewindera - tą były R-3/R-13) można użyć przeciwko celom naziemnym, nawodnym - oczywiście kontrastowym termicznie.

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Facet nie ma świadomości, że czy to będzie Gary Powers, czy to będą synowie Ryszarda Kuklińskiego, czy to będzie męt Czeczko - żywot takich ludzi nie ma nic wspólnego ze średnią wieku dożywalności mężczyzn, mówiąc najbardziej eufemistycznie.

Łapserdak założył już konto na Telegramie i zareklamował swój dzisiejszy udział w programie Sołowiowa.

Partia PiS na pewno puchnie z dumy z powodu jej człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Łapserdak założył już konto na Telegramie i zareklamował swój dzisiejszy udział w programie Sołowiowa.

Partia PiS na pewno puchnie z dumy z powodu jej człowieka.

Ostatnia prosta tego indywiduum.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, beaviso napisał:

Skoro nad tym dronem wisiał śmigłowiec, a rakieta nie została odpalona, to raczej jej przeznaczenie jest inne.

Wisiał, ale sprytnie. Widać ruskich pilotów śmigłowców też uczą tego, co może, a czego nie, ruski kpr krótkiego zasięgu.

Śmigłowiec wisiał nad tym pływającym wynalazkiem ale z tyłu, poza zakresem wykrywalności głowicy. Ruskie kpr krótkiego zasięgu widzą cel tylko w zakresie 180° a i to pod warunkiem, że jest to cel niemanewrujący.

45 minut temu, beaviso napisał:

Teoretycznie, nie wiem jak w praktyce, rakiety R-60 i R-73 (obie nie są już kopiami Sidewindera - tą były R-3/R-13) można użyć przeciwko celom naziemnym, nawodnym - oczywiście kontrastowym termicznie.

R-60 w trybie pow-pow naprowadza się tylko na cele, które w trakcie jego naprowadzania użyły dopalacza, natomiast w trybie pow-ziemia naprowadza się tylko na cele naziemne.

Swoją drogą - widać, że F-16 nadchodzą. Ukraińcy przestali już oszczędzać kpr krótkiego zasięgu dla samolotów i bawią się w takie wynalazki. Już im nie zależy, żeby kisić ruskie rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

Napisałem o powyższym wczoraj...

A poniżej potwierdzenie:

B. sędzia Tomasz Szmydt w wywiadzie dla kremlowskiego propagandysty Sołowjowa: "Zajmowałem się sprawami dotyczącymi policji, wojska, polskiego wywiadu, kontrwywiadu i wywiadu wojskowego. Oczywiście zajmowałem się też ochroną danych osobowych”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Je...

Napisałem o powyższym wczoraj...

A poniżej potwierdzenie:

B. sędzia Tomasz Szmydt w wywiadzie dla kremlowskiego propagandysty Sołowjowa: "Zajmowałem się sprawami dotyczącymi policji, wojska, polskiego wywiadu, kontrwywiadu i wywiadu wojskowego. Oczywiście zajmowałem się też ochroną danych osobowych”.

Po prostu dzicz turańska ma drugie idealne trafienie w dziesiątkę po ruskim agencie Tomaszu L. w archiwum USC stołecznego ratusza, a zatrudnionym przez ekipę lecha kaczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby nastał czas podobnych historii:

Zatrzymano pięciu agentów FSB planujących zamach na Zełenskiego

Pięć osób, które działając na rzecz Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB), planowały zamach na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, zostało zatrzymanych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Wśród nich jest dwóch pułkowników UDO, ukraińskiej służby ochrony najwyższych urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie