Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

Je...

"I dlatego to się tak łatwo nie skończy, tzn...."

Zanim faktycznie zostanę obdarowany "zaszczytnym" tytułem onucy...

Od kilku dni, a przeglądam przede wszystkim polskie/polskojęzyczne relacje/informacje od ... bardzo dużo jest filmów, gdzie widać, że Kreml robi co chce-jak chce-gdzie chce... Kolumny, nie bojąc się ostrzału artyleryjskiego czy ataku dronów jeżdżą jak na wycieczkach... Podejścia pod wsie czy jakieś przysiółki nie są ostrzałem artyleryjskim czy dronami blokowane... Desant, pal licho czy później skuteczny, spokojnie się w zabudowaniach rozkłada...

Można zakładać, że nawet jeśli są to drugoplanowe teatry, to orki spokojnie sobie działają..., więc albo Kijów oddaje niemal bez walki kolejne tereny z jakiegoś taktycznego czy strategicznego powodu, albo oddaje niemal bez walki z powodów czysto technicznych- nie mam kim, nie ma jak, nie ma czym...

I nagła (?) zmiana w USA/podobnych, jeśli się będzie potężnym skokiem do przodu jakościowym lub jeszcze większym ilościowym, to.. psu na budę, patrząc na całość.
Że Ch. uda się obronić i/lub dłużej bronić? Pomijając 9 Maja, Putinowi się już chyba przestało spieszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

Pomijając, że za późno... widzisz, podobnie jak i ja, to "przerażenie" wśród migrantów i .. bananowej młodzieży?

Jedyne, co ich spotka, to problem z wjazdem na U. czy mniej lub bardziej uzasadnioną obawą, że to dosłownie bilet w jedną stronę.
W inne instytucjonalne zagrożenia, że służby innych krajów będą "deportować" nie wierzę- chyba, że przy okazji zatrzymania zbombardowanego "kierowcy" przewozu osób, co, na marginesie, np Polakom na zdrowie, dosłownie i w przenośni, może wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Je...

Pomijając, że za późno... widzisz, podobnie jak i ja, to "przerażenie" wśród migrantów i .. bananowej młodzieży?

Że będą to mieli w pompie? Do czasu. Zwróćmy uwagę na tę część artykułu:

Sankcją jest możliwość ograniczenia usług konsularnych. Jaka sankcja może być najdotkliwsza? Na przykład ci, których paszporty tracą ważność i zgłaszają się w normalnym trybie, aby przedłużać lub wyrobić dokument, jeśli nie zaktualizują swoich danych, nie będą mogli tych czynności wykonać.

Nie masz aktualnego paszportu? Wylatujesz przymusowo do ojczyzny. Ukraińcy w UE nie są świętymi krowami. Jak wszyscy podlegają legitymowaniu w różnych sytuacjach, choćby drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

Pomijając, że o tym "problemie" i to dwukrotnie wspomniałem wyżej...
Jak myślisz- kogo to obejmie i w jakich okolicznościach przyrody? Pomijając, że jakąś sankcję U. musieli wpisać, żeby to całkiem głupio nie wyglądało, to co- "tylko" "konsul", czy służby urządzające łapanki? I, że po takiej łapance, wszyscy będą uszy po sobie i czekali na gromadną wysyłkę? Żartujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Je...

Pomijając, że o tym "problemie" i to dwukrotnie wspomniałem wyżej...
Jak myślisz- kogo to obejmie i w jakich okolicznościach przyrody? Pomijając, że jakąś sankcję U. musieli wpisać, żeby to całkiem głupio nie wyglądało, to co- "tylko" "konsul", czy służby urządzające łapanki? I, że po takiej łapance, wszyscy będą uszy po sobie i czekali na gromadną wysyłkę? Żartujesz...

No ale to gdzie uciekną? W Papui-Nowej Gwinei też w końcu im się paszporty skończą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

Nawet jeśli ten plan wypali.. to czy i co z niego wyniknie?
Z niewolnika nie masz pracownika.. a wyszkolenie tych -dziesiątek tysięcy "poborowych", nawet w stopniu soft, zajmie kolejne N miesięcy- nie wiem, czy Kreml będzie chciał ich później do swojej armii wcielić. A jak bez podstawowego, ale faktycznego wyszkolenia, to już lepiej niech na polskie PKB pracują.

Takie ruchy, mocno niepopularne politycznie i dramatyczne dla jednostek, to należało rok czy dużo wcześniej wykonywać. Gdy miało to strategiczny sens i gdy była realna, a nie palcem po wodzie pisana, możliwość odparcia inwazji a może i powrotu do "starych" granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Je...

Pomijając, że za późno... widzisz, podobnie jak i ja, to "przerażenie" wśród migrantów i .. bananowej młodzieży?

Bananowa, nie bananowa - uśmieszek im teraz stężeje. Odmowa usług konsularnych (czytać: odmowa przedłużenia paszportu ukraińskim mężczyznom w wieku poborowym) jest posunięciem idealnym ze strony Ukrainy. Koniec ważności paszportu - koniec ubezpieczenia. Zostaje się całkowicie na nielegalu. Pierwsza lepsza kontrola na drodze, albo pierwszy lepszy ochlaj w polskich ogródkach knajpianych połączony z burdą i milicja elegancko odsieje paszportowych od niepaszportowych. I do widzenia, do samolotu deportacyjnego. Nareszcie.

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

...to co- "tylko" "konsul", czy służby urządzające łapanki?

Nie potrzeba łapanek - patrz powyżej. Każdy w przestrzeni publicznej podlega legitymowaniu. A ukraińskich piwnych i innych burd nie brakuje w miejscach publicznych.

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

I, że po takiej łapance, wszyscy będą uszy po sobie i czekali na gromadną wysyłkę? Żartujesz...

Tak, będą czekali. Ukraińskiego powstania w Polsce nie wywołają, a i schronić się na sposób mafijny też nie mają gdzie. Nie mają - jak w stolicy - China Town (de facto Asia Town) i nie mają podwarszawskiej Wólki Kosowskiej, gdzie setki i tysiące vietcongów na nielegalu ukrywały się i ukrywają i całe samoloty tego tałatajstwa są tam łapane i deportowane.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

"Bananowa, nie bananowa - uśmieszek im teraz stężeje."- te, po obu stronach linii frontu, już dawno bezpieczne...

"Nie potrzeba łapanek - patrz powyżej...."

Strzelaj, bo obaj nie wiemy :-) - ilu takich podlegających można w ten sposób zlokalizować miesięcznie? Tysiąc? Pięć tysięcy? Dwadzieścia tysięcy? Nadal to będzie na poziomie zero-zero-nic w stosunku do potrzeb.

Bo należało, waląc politykę, PR i słupki poparcia, zrobić to rok i więcej temu....

Jeśli prawdą jest, że orki mają na koniec wiosny/początek lata się "rozkręcić", to ci "poborowi" nawet nie lizną podstaw- a jak zostaną w tej surowej formie wysłani, to... niech lepiej póki czas, polskie PKB budują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cypis napisał:

Na lotnisku Dżonkoj na Krymie , coś dzisiaj wybuchło i coś się pali

"W nocy zaatakowano lotnisko w Dżankoju. Zniszczono 5 wyrzutni S-400 i S-300 oraz radar. 22 osoby zaginęły, - RosSMI

 

Zarzuca się, że zdjęcie przedstawia system obrony powietrznej S-400 Triumph. Atak przeprowadziły dwie taktyczne rakiety balistyczne MGM-140 ATACMS.

 

Uderzony został także punkt przyjmowania i naprawy sprzętu wojskowego."

IMG_20240417_140927_783.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Strzelaj, bo obaj nie wiemy :-) - ilu takich podlegających można w ten sposób zlokalizować miesięcznie? Tysiąc? Pięć tysięcy? Dwadzieścia tysięcy?

Ale to pomóż strzelać, bo jak czytam, że 1/3 populacji Wrocławia to Ukraińcy to u mnie tak nie ma. No to po kolei taktyka:

1. Stolicę szacuję na odłów 250-350 poborowych miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące. Wystarczy sama tylko drogówka i interwencyjni na bulwarach nadwiślańskich i pod innymi knajpami.  Z samych tylko nocnych weekendowych imprezowni stolicy (ulice Mazowiecka i Nowy Świat) urobek byłby bogaty.

Potem zmiana taktyki. Po kwartale gruchnie wśród ukraińskich poborowych wieść, że polska policja ich łapie, więc zaczęliby się ci wszyscy bananowi kryć i imprezy przeniosłyby się do miejsc zamieszkania Ukraińców.

2. Tu, gdzie mieszkam, to jak wyjdę na balkon to bez lornetki mam w zasięgu wzroku 12 punktów handlowych, gdzie można kupić i piwo, i flaszkę, z czego trzy punkty są całodobowe. Jestem nocnym Markiem. Gdy na ostatnie siku wychodzę z psem o 1 albo o 2 w nocy to zazwyczaj nasza trasa wiedzie koło przynajmniej jednego z takich nocnych punktów. Panele dyskusyjne zacnych naukowców pod tymi punktami są mieżdunarodnyje. W związku z tym dalszy miesięczny odłów szacuję na 180-270 poborowych miesięcznie, ale po zmianie taktyki, czyli odłów pod nocnymi punktami zakupu flaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Bruksela... kwiecień 2024, koloryzowane...

GLWQhnqXMAAugkr.jpg

O flaszkę, że na polskim podwórku, jeszcze w tej kadencji w piss znajdzie się frakcja jawnie* prorosyjska lub powstanie nowa przybudówka o tych "walorach".

Pomijam fakt, że w PE już są częścią bloku proputinowskiego.

* Maski spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik....

Dobrze kombinujesz, ale... na zdjęciu jest ukryte "drugie dno", które Ci uciekło :-)

Nie wiem które dno. Ja tam widzę dwóch ruskich agentów i jednego chińskiego. Mają rozsadzać Unię od środka i dobrze na tym zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik...

Ekspremier RP ucina sobie dyskusję z Maximilianem Krahem z AfD.. Co może i w pewnych prawilnie patriotycznych kręgach jest standardem, ale... jego właśni koledzy z AfD zarzucają mu.., m.in, łykanie, jak młody pelikan, kasy z Kremla :-)

Oczywiście spotkali się przez przypadek i widać, jak MM każe mu [....].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik...

Ekspremier RP ucina sobie dyskusję z Maximilianem Krahem z AfD.. Co może i w pewnych prawilnie patriotycznych kręgach jest standardem, ale... jego właśni koledzy z AfD zarzucają mu.., m.in, łykanie, jak młody pelikan, kasy z Kremla :-)

Oczywiście spotkali się przez przypadek i widać, jak MM każe mu [....].

Pokorne cielę dwóch dyktatorów ssie? Ja czytałam coś kiedyś o Pekinie w jego kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie