Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale doceń fantazję- UE powiedziała, co o tym gniocie myśli, Departament Stanu* także... Normalnie "lex TVN", czy 27:1...

Z sojuszników, to się chyba tylko Watykan nie wypowiedział...
No i San Escobar, ale z nimi podobno nie musimy się aż tak liczyć...

 

* co zapewne, w przypadku Waszyngtonu, miało większe znaczenie, niż brak chętnych- prezes deleguje a z prezesem się nie dyskutuje...

Jam człek prosty, więc widzę to zwyczajniej: szczury wieją z okrętu, że hej; szczury już wiedzą, że niedługo będą siedzieć, więc kto jeszcze będzie teraz dokładał do pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jojojojoj, ależ „nowości” i „sensacje” w związku z wojną na Ukrainie odkryli dziś por. rez. Marek Meissner i kpt. rez. Maciej Lisowski w ich cyklicznej gawędzie. Ależ „odkrycia”!

Owoż takie, że Szwajcaria wyznaje zasadę „pecunia non olet” i na lewo handluje technologiami przez Zachód zakazanymi dla „bad guys”. Zawsze tak było i jest! Żadne to „odkrycie”, tylko nie należy wcielać się w wojskowych ekspertów „od wszystkiego”, jak w przypadku obu gentlemanów. Już 36 lat temu byłem technologiem od wojskowych półprzewodników schodzących z RFNowskiej maszyny objętej embargiem COCOM, a pracującej tam, gdzie nie było jej wolno. Zacną tę maszynę (producenta litościwie zmilczę) – robiącą najlepsze wojskowe półprzewodniki na Tajwanie, w Japonii i w USA – najpierw kupiła Szwajcaria, po to tylko, żeby ją odsprzedać temu, komu nie było wolno. Ale „pecunia non olet” w Szwajcarii. A tu w kontekście wojny na Ukrainie „rewelacje”, że Szwajcaria za etyczna to nie jest i handluje ze swołoczą ruską i białoruską technologiami wojskowymi. Handluje, bo taka jest Szwajcaria.

Obaj ci panowie to czasami odmiana Kabaretu Moralnego Niepokoju. Lubię ich, bo mają wiedzę ogólnowojskową z LWP, ale kreowanie się przez nich na ekspertów od wszystkiego – a tak niestety jest – bywa irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

Szwajcaria a propos i exilibris wojny na Ukrainie zdążyła już chyba wszystkie akrobacje uskutecznić:
- w ramach neutralności zablokował reeksport swojej produkcji zbrojeniowej*
- blokady majątków Rosjan są niezgodne ze szwajcarską konstytucją
- eksportować na kosmiczną skalę medykamenty do Rosji, jako... pomoc humanitarną i wspomożenie tamtejszych cywili
- itp itd

 

 

* później uznano, że taki reeksport nie narusza zasady neutralności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czlowieksniegu napisał:

- w ramach neutralności zablokował reeksport swojej produkcji zbrojeniowej*
- blokady majątków Rosjan są niezgodne ze szwajcarską konstytucją
- eksportować na kosmiczną skalę medykamenty do Rosji, jako... pomoc humanitarną i wspomożenie tamtejszych cywili

To, to tylko na użytek głupich mediów łatwych do ogłupienia zawsze i wszędzie.

Co Szwajcaria - w ramach biznesu na wojnie w Ukrainie - robi tak naprawdę pod stołem to się nie dowiemy. Ja Szwajcarom nie wierzę, jak psom, jako gość, który był technologiem od spraw wojskowych, a wykorzystującym technologie sprzedane na lewo przez Szwajcarię ze złamaniem prawa COCOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

Jakiś czas temu wkleiłem aktualną listę światowych korporacji, które nie przestały działać w Rosji i/lub nie przestały do Rosji eksportować swoich produktów...
Same tuzy o miliardowych obrotach- jest nawet jedna.. ukraińska firma, co "tylko" potwierdza, że to dość dziwna wojna jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ma ukraińskie pasy szybkiej identyfikacji. Chyba że ruski CSAR robi sobie siupy i maluje się tak samo...

Jo, nie zauważyłam. Ta wojna jest "dziwna". Ostatnio spotkałem się z opinią że ukraińskie czołgi jeżdżą na rosyjskiej ropie. Czy oni o tym wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie