Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

6k9smoe35zbwi955igxwuz34kktodzr9.jpg

Ładna kurtka M1965.

W stanie wojennym za noszenie takiej wylądowałem na WSW i musiałem (przynajmniej teoretycznie) zeznać, jakie są moje związki ze Stanami Zjednoczonymi i czy korzystam z biblioteki w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych?

Ale to tak na marginesie ładnej kurtki aktywisty PZPR i SBckiego TW „Rewo”, z którym mam wspólnego znajomego z telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bodziu000000 napisał:

20230816_214737.jpg

To też jest „mem” z TW Wołoszańskim, tylko że SBcki. PO zidiociała.

image.thumb.jpeg.c61da13e59713b4aefecbee87c68e0cb.jpeg

U mnie on ma przechlapane. Nie zapomnę jego programu telewizyjnego w PRL, w którym zapewniał, że bombowce strategiczne ma tylko USA, a ZSRR nie.

Oficjalnie zarzuciłem mu kiedyś manipulanctwo w jednej z jego książek i świadomy zmanipulowany przekład z angielskiego (z kłamliwym przypisem od niego nieuzgodnionym z oryginalnym wydawcą i ośmieszającym tego wydawcę), żeby robić propagandę. W zastępstwie kłóciła się ze mną tylko jego żona.

Dziękuję bardzo za takich posłów KO.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bjar_1 napisał:

Ale miałeś orgo? Za komuny szyli u nas idealne kopie, taka jak nosi np. Borewicz, ale chyba jednostkowe to były akcje.

Miałem orgo - dlatego mnie zwinęli. W mojej wsi można było zdobyć M65 na Bazarze Różyckiego, albo na Ciuchach w Rembertowie. Mieszkałem w takim miejscu mojej wsi, że ciągle mijał mnie Marek Perepeczko w oryginalnej M65 no to kurczę kto by to wytrzymał... 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 23:13, bodziu000000 napisał:

Dla kontrastu ten sam temat, lecz skrajnie odmienne standardy.

W bantustanie Bolanda nie ma odważnego, który podszedłby do dziada i kazał mu się wynosić od żołnierzy i nie robić na ich tle kampanii politycznej.

image.thumb.jpeg.85d6f2e4bb125cad89a4eb324085c3c1.jpeg

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledztwo ws. uzyskania dostępu do prywatnej skrzynki e-mailowej byłego już szefa KPRM Michała Dworczyka jest prowadzone przeciwko trzem osobom - przekazał prokurator krajowy Dariusz Barski. Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie ujawnia na razie, kim są te osoby i jaka miała być ich rola w przestępstwie.

[...]

Według Centrum Informacyjnego Rządu jest to  "akcja dezinformacyjna prowadzona przez osoby z terenu Federacji Rosyjskiej". Z medialnych ustaleń wynika, że poczta polityka miała zostać zainfekowana fałszywym oprogramowaniem, które umożliwiło hakerom dostęp do hasła.

[...]

To nie jest jedyne postępowanie, które prowadzi prokuratura. Trwa również śledztwo ws. "przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykorzystujących prywatne skrzynki poczty elektronicznej do wykonywania zadań służbowych".

W lutym wszczęto także śledztwo po zawiadomieniu złożonym przez posłów KO Cezarego Tomczyka i Adama Szłapkę, a o którym szeroko rozpisywały się kilka miesięcy temu media. Dotyczy ono ujawnienia informacji niejawnych przez Doradcę do Spraw Obronności w KPRM, który miał przesyłać za pośrednictwem niezabezpieczonej korespondencji e-mailowej dane objęte klauzulą "zastrzeżone", "tajne" i "ściśle tajne".

Postępowanie dotyczy korespondencji z maja 2020 r. między Michałem Dworczykiem a pułkownikiem Krzysztofem Gajem. Wojskowy w mailach miał dzielić się szczegółami ze swojej pracy. Miał wysłać m.in. notatkę o wrażliwym z punktu widzenia obronności państwa systemie obrony powietrznej "Narew", dane o zasobie amunicji do czołgów Leopard 2, T-72 i PT-91. W jednej z wiadomości miał też napisać wprost o tym, że przekazuje informacje niejawne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Śledztwo ws. uzyskania dostępu do prywatnej skrzynki e-mailowej byłego już szefa KPRM Michała Dworczyka jest prowadzone przeciwko trzem osobom - przekazał prokurator krajowy Dariusz Barski.

No zaraz, ale jak to?

Przecież wg partii piss 100% e-maili dworczyka znanych publicznie to fejki. A skoro fejki to znaczy, że nie było włamania do skrzynki dworczyka.

Narodził się nowy gatunek logiki do tych kilku znanych do tej pory❓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie