Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szutnik napisał:

Ty chyba kpisz nie widząc różnicy między gościem , który z pieniędzy zrabowanych za pomocą podatków robi z siebie św. Mikołaja  a kolesiem , który obiecuje odblokowanie dla kraju środków unijnych ? Ten drugi nota bene w żaden sposób nie obiecuje ich dzielić - od tego ma samorządy.  Ten zabieg z paletami - możesz kpić ale to było skierowane do Twojej grupy elektoralnej , która jeszcze sześć zer z czymś tam z przodu ogarnia ale 58 mld ( jeszcze do tego razy 4,76 ) to już abstrakt niemożliwy  do wyobrażenia.

Gdy Sasin pierdyknął sobie coś tam ad hoc zniknęło z GPW circa 10 mld ( głównie z funduszy emerytalnych ) i większość nie robiła z tego halo, bo i tak nie potrafi przełożyć tego na swoje emerytury czy dochody. 

Ciekawe ,że pyszczysz tu w obronie Pislandu tuż po skokowej podwyżce ZUS'u a podobno jesteś na B2B ? Co LP dorzucą do koszyka ,żeby wierny elektor nie stracił?

ps. To nie wiara w Tusków czy innych ( tfu) Czarzastych) a zwykła kalkulacja człowieka , który woli katar od dżumy czy innej Czarnej Zarazy. Katar da się przeżyć...

  Jaśnie oświecony szanowny Panie Szutnik !

Nawet ja, ciemny pisior mieszkający w lesie wiem, że te blokowane "środki unijne" to nie manna z nieba którą od razu załatwi Tusk czy nawet komuch Czarzasty, a wyłącznie POŻYCZKA  którą każdy rząd będzie spłacał z kasy ze zrabowanych nam podatków.

Jak na razie to tylko ja tu drwię z Himalajów obłudy i hipokryzji Tuska pozującego na tle stadionu wypełnionego paletami z euro, a Twój obóz go broni jak niepodległości.

Ps. Przyznaję, ze nie potrafię sobie wyobrazić 58 mld euro. Ba, nawet nie próbowałem. I także nie ogarniam paskudnego rabowania podatków przez pis. Za PO to były radosne darowizny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szutnik napisał:

To nie cytuj Orwell'a , nie Twoja bajka...

No kolejny " znaffca prafficowego"  Orwell'a  nam się objawił. Przeczytaj najpierw całą twórczość G. Orwell'a , zrozum jego wybory życiowe a potem zabieraj się za interpretacje 1984.

Zdradź mi, skąd u Was taka nieznośna i żenująca maniera wywyższania się i pouczania ? Gdzie dają taki certyfikat zajebistości ?

Nie znam Ciebie, ale wiem, że np. wszyscy wykładowcy o ogromnej wiedzy jakich miałem szansę poznać dzięki studiom mieli jedną wspólną cechę - skromność. Mimo górowania 1000-krotnie wiedzą nad nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

Nie było w historii tego kraju takiego złodziejstwa.

Przyspieszyli z grabieżą bo stracili już nadzieję na kasę z KPO której się niestety ale rozkraść nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Kasa z UE na KPO jest blokowana wyłącznie z przyczyn politycznych - mimo miliardów wydanych na pomoc Ukrainie, kilku milionów uchodźców, wojnie hybrydowej na granicy z Białorusią... "

Serio? Pomijając aspekty polityczne, to jednym z powodów są, np, "problemy" w polskim sądownictwie...

 

A najwięcej naszą praworządnością martwili się tacy jak Jurova ( miesiąc w więzieniu jako wiceminister rządu Czech) czy Ewa Kali ( siedzi, setki tyś. euro gotówki w domu pochodzące z łapówek). A, zapomniałem jeszcze o demokratach takich jak byłe komuszki - Miler, Cimoszewicz, Liberadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, takafura napisał:

Zdradź mi, skąd u Was taka nieznośna i żenująca maniera wywyższania się i pouczania ? Gdzie dają taki certyfikat zajebistości ?

Nie znam Ciebie, ale wiem, że np. wszyscy wykładowcy o ogromnej wiedzy jakich miałem szansę poznać dzięki studiom mieli jedną wspólną cechę - skromność. Mimo górowania 1000-krotnie wiedzą nad nami.

I pewnie głaskali Cię po główce , gdy twierdziłeś ,że sadzonki najlepiej flancować do góry nogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szutnik napisał:

I pewnie głaskali Cię po główce , gdy twierdziłeś ,że sadzonki najlepiej flancować do góry nogami?

Liczyłem na odpowiedź. Naprawdę ciekawi mnie skąd taki poziom pogardy i ciągłe pouczanie.

Na dyplomie miałem średnią 4,0. Ja tam się tego nie wstydzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Znajdź mi związek między urojeniami a rekomendacjami... najlepiej taki, gdzie są podane przepisy prawa, pozwalające samorządom, patrz Warszawa, wprowadzić je instytucjonalnie w życie.
Jednym z niewielu wyjątków jest sterowanie przez samorząd ruchem samochodowym, tworzenie stref, itp...

Lewactwo to specjaliści w realizowaniu utopii. Patrz rewolucja kulturalna w Chinach, Czerwoni Khmerzy, komunizm w Rosji.

Napisz że nie jest utopią zakaz jedzenia mięsa, nabiału, racjonowanie sztuk odzieży, konieczność jedzenia białka ze zmielonych larw owadów.

Wielcy tego świata już mają rozwiązania, Ty nie chcesz tego widzieć ale to już się dzieje:

https://legaartis.pl/blog/2022/11/26/klaus-schwab-wraz-z-globalistami-oglasza-komunistyczne-chiny-wzorem-do-nasladowania/

 

Ps. Info z ostatniej chwili: do celów propagowanych prze C40 dołączyło ograniczenie zużycia wody. Zakaz mycia samochodów już wkrótce, następny będzie zakaz mycia się mieszkańców.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, takafura napisał:

Liczyłem na odpowiedź. Naprawdę ciekawi mnie skąd taki poziom pogardy i ciągłe pouczanie.

Może od konieczności obcowania z niewiniątkami Twojego pokroju? Z tą różnicą ,że ja nie wyzywam ludzi od lemingów i tym podobnych.... ale czasem łatwiej znaleźć drzazgę niż szukać u siebie belki w oku.

Na pocieszenie od moich ulubionych lewaków 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szutnik napisał:

Może od konieczności obcowania z niewiniątkami Twojego pokroju?

To może edukuj, wytłumacz, daj ciekawy link.

Zamiast wymądrzania się jaki to ja jestem europejski, oświecony i mądry ? Teksty "przeczytaj całą twórczość Orwella" do kogoś kogo nie znasz świadczą raczej o strasznych kompleksach...

Ps. Serio nie widzisz związku pomiędzy klimatem "Roku 1984" a ambitnymi celami C40 ?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, takafura napisał:

Ps. Serio nie widzisz związku pomiędzy klimatem "Roku 1984" a ambitnymi celami C40 ?

Taaa , widzę silne analogie z krzywizną ogórków , którymi jakoby mieli się urzędnicy Unii zajmować. No i jeszcze żarciem ze świerszczyków i innych owadów , które to newsy dnia ostatnio lansujecie... Chyba wolę pozostać "europejski" i "oświecony"  niż zajmować się takimi durectwami.

 

ps. zapomniałem dodać Ci ciekawy link George Orwell – Wikipedia, wolna encyklopedia  , w nim masz podaną listę twórczości tego Pana - polecam szczególnie nowele i felietony. Wielce interesujące.

Edytowane przez szutnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, takafura napisał:

Lewactwo to specjaliści w realizowaniu utopii. Patrz rewolucja kulturalna w Chinach, Czerwoni Khmerzy, komunizm w Rosji.

Napisz że nie jest utopią zakaz jedzenia mięsa, nabiału, racjonowanie sztuk odzieży, konieczność jedzenia białka ze zmielonych larw owadów.

Wielcy tego świata już mają rozwiązania, Ty nie chcesz tego widzieć ale to już się dzieje:

https://legaartis.pl/blog/2022/11/26/klaus-schwab-wraz-z-globalistami-oglasza-komunistyczne-chiny-wzorem-do-nasladowania/

 

Ps. Info z ostatniej chwili: do celów propagowanych prze C40 dołączyło ograniczenie zużycia wody. Zakaz mycia samochodów już wkrótce, następny będzie zakaz mycia się mieszkańców.

Kolejny wyimaginowany temat zastępczy mający przykryć przemysłowe złodziejstwo waszych dymaczy. Mogą być z was dumni. Istny owczy pęd po przekazie z Komitetu. Nie ważne jak to jest głupie, niedorzeczne i wyolbrzymione. Gracie jak zagrają, bez chwili refleksji.

Uwierzcie mi. W produktach, jecie dużo gorsze świństwa niż całkiem zdrowe białko z owadów. Jedliście je wcześniej w produktach z krajów z poza Unii i będziecie teraz jedli, bo będzie głównie to tylko dodatek do żywności, w formie kodu na opakowaniu.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... ta cholerna Unia, Tusk, Żydzi, cykliści, itp itd...

Nieprawdopodobny zbieg okoliczności. 27-latek dostał ogromną kasę, adres jest ten sam

Firma 27-latka dostała 55 milionów złotych od rządowej agencji. Jej adres jest taki sam jak dawny adres partii Adama Bielana. Republikanie twierdzą, że to przypadek.

Spółka założona przez 27-latka, powstała na 10 dni przed rozstrzygnięciem konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która od urzędników dostała 55 milionów złotych dofinansowania, mieści się pod adresem, gdzie do niedawna była zarejestrowana Partia Republikańska. NCBiR nadzorował polityk tej partii. Rzecznik Republikanów mówi, że to przypadek. 

Konkurs "Szybka ścieżka - Innowacje cyfrowe" od kilku dni jest powodem wyjątkowego zainteresowania mediów. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych rozstrzygnięć rozdysponowania 811 milionów złotych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Szczególne kontrowersje wzbudziła dotacja w wysokości 55 milionów złotych dla firmy Postquant. 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale zakładowym 5 tys. zł została założona 10 dni przed terminem składania wniosków. Założył ją 27-letni Kacper Wiśniewski. Jak informowało Radio Zet, wniosek firmy otrzymał najniższą możliwą ocenę dopuszczającą do finansowania, czyli 10 na 16 punktów. Ponadto został zgłoszony w ostatniej chwili, już po godzinie 23. Ostatniego dnia trwania konkursu wydłużono możliwość składania wniosków z godziny 16 do północy. Po terminie składania wniosków zwiększono też ogólną kwotę do rozdysponowania, z 645 mln do 811 mln zł.

Po ujawnieniu informacji dotyczących kontrowersyjnej dotacji Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej, odwołał Pawła Kucha, p.o. dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. A sam NCBiR poinformował, że powiadomił prokuraturę o "możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego potencjalnych nieprawidłowości w procesie wyboru dofinansowania projektu złożonego w ramach konkursu 'Szybka ścieżka - Innowacje cyfrowe'". 

Ten sam adres. Tu była Partia Republikańska

Sprawa ma też konsekwencje polityczne. Wiceminister funduszy i rozwoju regionalnego, Jacek Żalek został pozbawiony nadzoru nad Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. 

Ale to nie koniec kontrowersji związanych z 55-milionową dotacją dla firmy 27-latka. Jak ustaliła Wirtualna Polska, siedziba spółki założonej na 10 dni przed rozstrzygnięciem konkursu NCBiR jeszcze do niedawna była siedzibą Partii Republikańskiej. Tej samej, której prezesem jest Adama Bielan, a wiceprezesem Jacek Żalek, do niedawna nadzorujący NCBiR. 

Postquant jest zarejestrowany pod adresem Jana Heweliusza 11/811 w Gdańsku. To biurowiec w centrum miasta. A teraz wchodzimy na stronę Partii Republikańskiej pod adresem republikanie.org.pl. Co prawda w danych kontaktowych widnieje warszawski adres przy ulicy Hożej, ale wchodzimy w zamieszczone na stronie dokumenty, a tam w deklarację członkowską Partii Republikańskiej. I czytamy: "administratorem danych osobowych jest Partia Republikańska z siedzibą 80-890 Gdańsk, ul. Heweliusza 11 lokal 811". 

Ten sam adres widnieje w sprawozdaniu o pozyskanych środkach finansowych oraz wydatkach z funduszu wyborczego złożonego przez Partię Republikańską do Państwowej Komisji Wyborczej 22 marca 2022 r. Pod dokumentem podpisany jest prezes partii Adam Bielan oraz wiceprezes Magdalena Błeńska. 

Także w partyjnych dokumentach, także tych powstałych w 2022 r., Partia Republikańska podawała swój gdański adres.

Chcieliśmy o to spytać Adama Bielana, ale poinformował nas, że jest na urlopie. Odpowiedzi udzielił Szymon Stachowiak, rzecznik partii.

Wirtualne biuro

- Wspólny adres partii i tej spółki to przypadek. Mowa o wirtualnym biurze, w którym usługę, a co za tym idzie - adres korespondencyjny, może wykupić każdy. Partia Republikańska znajdowała się tam tylko przez trzy miesiące w związku ze sporem z panią poseł Maciejewską z Lewicy - zaznacza Stachowiak.

Faktycznie pod adresem przy ul. Heweliusza działa firma oferująca wynajem wirtualnych biur. Wcześniej zaś Partia Republikańska była zarejestrowana w Gdańsku przy ul. Miszewskiego 17/204, w biurze posłanki Lewicy Beaty Maciejewskiej, w lokalu komunalnym, przeznaczonym przez miasto na działalność publiczną. Gdy wiceszefowa klubu Lewicy nagłośniła ten fakt, Adam Bielan tłumaczył, że pod tym adresem wcześniej miała biuro poseł Błeńska. Republikanie postanowili jednak poszukać nowej lokalizacji - i tak trafili do wirtualnego biura. Jak zaznaczają, na krótko.

- Zmieniliśmy siedzibę we wrześniu 2021 r. Jeśli w dokumentach z 2022 r. pojawia się gdański adres, to jest to zwyczajne niedopatrzenie - mówi Stachowiak. I zapewnia, że żaden z działaczy Republikanów nie zna założyciela spółki, która została beneficjentem decyzji NCBiR.

 

Same przypadki, zbiegi okoliczności.... Przechodził z tragarzami i dostał, bo mu się należało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie