Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, takafura napisał:

 

Wiemy że Kaczor nienawidzi Niemiec, ale jak on to zrobił - "ceny konsumpcyjne w Niemczech wzrosły w 2022 roku średnio o 7,9 proc. w porównaniu z rokiem 2021. To najwyższy odczyt w historii zjednoczonych Niemiec czyli od 1991 roku"

To nie moja opinia, ekstrapoluję tylko powyższe pogłębione analizy ekonomiczne, historyczne, psychologiczne i behawioralne.

 

W twojej kpiącej próbie obrony, jota w jotę z tvpiss, jest więcej niż ziarno prawdy. Tego się nie mówi w szczujni ale Niemcy są naszym największym partnerem jeśli chodzi o eksport i sztucznie pompowana inflacja w Polsce nie była bez wpływu na wzrost(wyraźnie niższy niż w Polsce mimo ogromnego(byłego)uzależnienia od raszki) cen w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, karpik napisał:

W twojej kpiącej próbie obrony(...)

Nie lubiłem ani makroekonomii ani analizy finansowej. Ale jakoś tam zaliczyłem.

Jak widzę jak ktoś ( piszę ogólnie, nie kieruję tego do Ciebie) wrzuca jedną cyfrę lub jeden parametr i wyciąga z tego straszliwe wnioski o bliskim końcu świata lub co najmniej 135 pewnym bankructwie Polski...

Trudno nie wykpić taką manipulację lub niekompetencję.

Ps. A to też Kaczor ?

"nflacja w Stanach Zjednoczonych wzrosła w czerwcu o 9,1 proc. rok do roku – podało w środę Biuro Statystyk Rynku Pracy. To najwyższy poziom od 40 lat"

"Inflacja we Francji wzrosła do najwyższego poziomu od września 1985 r."

"stopa inflacji w Wielkiej Brytanii wzrosła do 11,1 proc. To kolejny miesiąc, gdy jest ona na najwyższym poziomie od 41 lat"

"Ceny towarów opuszczających fabryki w Chinach wzrosły we wrześniu najmocniej od prawie 26 lat - wynika z opublikowanych w czwartek danych. Jak komentuje agencja Bloomberg, inflację napędzają ogólnokrajowy kryzys energetyczny i gwałtownie rosnące ceny węgla."

 

Przepraszam jak zburzyłem komuś jego wizję pisowskiego Świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS-Bantustan Bolanda - ciąg dalszy.

Jak kradnie trzoda chlewna piss, żeby się nażreć z koryta w przedśmiertnych drgawkach, gdy klapa od śmietnika historii jest już otwarta dla tej złodziejskiej bandy. Teraz miniaturowa, kanapowa, nomenklaturowa fundacyjka z megalomańską, bombastyczną nazwą "Polska Wielki Projekt". Władze fundacyjki - miodzio, sami guru piss, tacy na miarę Sai Baby.

A w nagrodę państwowa willa za grosze na warszawskim Mokotowie, czyli w najdroższym miejscu stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura....

Yhmmm... i dlatego inflacja bazowa osiągnęła w raju nad Wisła rekordowy poziom...

Prosiłem Cię już kilkadziesiąt razy żebyś nie polemizował w moim imieniu z własnymi tezami. Stać Cie na więcej...

Gdzie w poście wskazałem przyczyny inflacji w Polsce, Niemczech, USA ?

Komentuj to co napisałem a nie to co Ci sie wydaje że chciałem napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Czyli się ni w ząb nie pomyliłem...

Umówmy się tak- sprawdzisz, czym jest inflacja bazowa, a później pokazuj, jakie wartości inflacji są w innych krajach...
 

Yety, ty tak z obowiązku czy z masochizmu z tymi cymbałami korespondujesz? 🙃 zapewniam że z resocjalizacji nic nie wyjdzie, za bardzo uzależnieni od różnych plus aby myśleć samodzielnie i nie wrzucać tu partyjnego przekazu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:


Dwa- ot, taka praca u podstaw..

Wiesz co, zgrywasz ekonomistę, reszta udaje że wie co to jest inflacja bazowa , dajesz głebokie rady typu "sobie sprawdź"...

Podsumowując:

 Jakim trzeba być jełopem lub tępym propagandystą aby drzeć szaty w temacie inflacji pomijając zupełnie takie drobiazgi jak wariujące ceny gazu, paliwa, węgla, ropy, a do tego 3 mln uchodźców, tarcze finansowe, wojnę u granic, pomoc wojskową dla Ukrainy...

Że nie wspomnę o upartym ignorowaniu faktu, że największe gospodarki na całym świecie mają mają problem z inflacją. No, ale to nie pasuje do historyjki o pisowskim reżimie z pisowską inflacją. Więc wzmianki o najwyższej inflacji od 30-40 lat w USA czy Niemczech należy wykpić zagadać używając fachowych terminów których nikt nie kuma ale brzmią mądrze i groźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie