Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.7


Rekomendowane odpowiedzi

"Pilotem rosyjskiego samolotu Su-25, który wczoraj został zestrzelony przez żołnierzy 72. brygady pod Swietłodarskiem, jest wagnerowiec, major Andriej Fiodorczukow z Rosyjskich Sił Powietrznych. Uczestniczy w mordzie Ukraińców za pensję najemnika - 205 tys. rubli. miesięcznie, powiedział dziennikarz wojskowy Jurij Butusow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pojawiły się informacje o dziesiątkach eksplozji i pożarze na Snake Island

 

Przypomnijmy, że Rusnia umieściła tam dużo broni: liczne rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej, ciężarówki z paliwem, systemy radarowe, a także centrum kontroli.

 

Prawdopodobnie Siły Zbrojne Ukrainy z powodzeniem usmażyły tam rosyjski sprzęt. Czekamy na oficjalne potwierdzenie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 09:36, bjar_1 napisał:

Rozumiem, że wobec kultu Lenina i Stalina przeciwwskazań nie masz? :)

Kiedy to dzięki Leninowi i Stalinowi Ukraina stała się największym krajem na pograniczu Europy i Azji. Do tego 30 lat temu miała potencjał uważany za dwukrotnie większy niż my. Ale najpierw dali się okraść własnej mafii, a później dali się oszukać naszym zapewnieniom, że jak zrezygnują z rosyjskich surowców i ich rynku zbytu, to olbrzymia rzeka ojro do nich popłynie. No i w ciągu ostatnich 8 lat stali się największymi dziadami na naszym kontynencie. I wcale mnie to nie cieszy, acz w pewnym momencie byli dla nas poważną konkurencją w UE...

15a0ba04fecca292c3a0716f510033d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ukraińskie Siły Zbrojne uderzyły w platformy wiertnicze Czarnomornieftiegazu – powiedział tak zwany „szef” Krymu Siergiej Aksjonow

 

W 2014 roku, po aneksji półwyspu, Rosja zajęła platformy wiertnicze 100 km od Odessy i 150 km od Krymu. Były używane przez orki do wydobywania gazu na ukraińskim Morzu Czarnym, a także do monitorowania sytuacji na powierzchni za pomocą elektronicznego wywiadu.

 

APU wykonał świetną robotę. Teraz Rusnia prowadzi „akcję ratunkową”."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W Federacji Rosyjskiej twierdzą, że ich ręce są teraz „rozwiązane” z powodu blokady transportowej obwodu kaliningradzkiego

 

„Unia Europejska musi naprawić sytuację blokadą Kaliningradu, w przeciwnym razie Rosja będzie miała wolną rękę, by w jakikolwiek sposób rozwiązać kwestię tranzytu” – powiedział Andriej Klimow, szef komisji ochrony suwerenności Rady Federacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Atak na wieże Czernomornieftiegazu uwolnił ręce Federacji Rosyjskiej, w niedalekiej przyszłości odwetowe uderzenia zostaną wymierzone w ośrodki decyzyjne - powiedział deputowany Dumy Państwowej z Krymu Sheremet."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

Szykuje się III Wojna Światowa? Ja już stary jestem i niewiele mam do stracenia...

Refleksje osobiste ? To podciągnij galoty i to niewiele spędź godnie, jak na faceta przystało.Spoko, będzie jak będzie...

Ale, jeśli to straszak z Twojej strony, to widzę, że robisz co możesz, a teraz to wręcz " rzut na bandę". Pane predatore, prosim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, balans napisał:

Szykuje się III Wojna Światowa? Ja już stary jestem i niewiele mam do stracenia...

Już ze dwa miechy temu, tuba propagandy zwyrodnialców i złodziei ogłosiła, że trzecia wojna już trwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, formoza58 napisał:

Refleksje osobiste ? To podciągnij galoty i to niewiele spędź godnie, jak na faceta przystało.Spoko, będzie jak będzie...

Ale, jeśli to straszak z Twojej strony, to widzę, że robisz co możesz, a teraz to wręcz " rzut na bandę". Pane predatore, prosim...

Rosja nie ma czym i jak zacząć wojny konwencjonalnej w Europie. Zostają tylko atomówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Rosja nie ma czym i jak zacząć wojny konwencjonalnej w Europie. Zostają tylko atomówk

No tak, a tutaj " pajac co się zowie". Ten to dopiero straszy,  Balans przy nim ze swoimi , to mały pikuś...

Wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że "nie ma sensu prowadzić ze USA rozmów w sprawie redukcji zbrojeń nuklearnych". - Nie ma potrzeby prowadzenia rozmów w tej sprawie. Powinniśmy poczekać, aż Amerykanie będą nas o to błagać - stwierdził były prezydent Rosji. Według FAS Rosja i Stany Zjednoczone kontrolują około 90 proc. światowych głowic nuklearnych. Każdy z krajów ma do dyspozycji około 4 tys. głowic w swoim arsenale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy koncepcja jakiejś unii polsko-ukraińskiej albo Rzeczypospolitej wielu narodów nie mogłaby być wspaniałą przygodą dla pokolenia młodych ludzi. To jest wyzwanie o wiele ambitniejsze niż włączenie się Polski do przecież już gotowych organizmów, jakim jest NATO i Unia. Mamy szansę zbudować nową płaszczyznę integracji, wykorzystać to, czego się nauczyliśmy z integracji europejskiej dla integracji wschodnioeuropejskiej, bez tamtych błędów, innymi ścieżkami, uwzględniającą naszą regionalną specyfikę

stwierdził w rozmowie z "Gazetą Pomorską" prof. Andrzej Zybertowicz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie