Skocz do zawartości

Morski Dywizjon Lotniczy- zdjęcia i materialy.


Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, formoza58 napisał:

Wyciąganie hydrolanu...

m32.JPG

m33.JPG

Te zdjęcia raczej nie mają nic wspólnego z BLM/MDL w Pucku.

Na pierwszym zdjęciu jak sądzę wodnosamolot pływakowy Albatros MZW D.2 ( "D" - doppeldecker") wzorowany na fracuskim Farmanie VII z lat 1911-13.

Możliwe, że z Seefliegerstation Putzig ale kajzerowskich  a na drugim NN i pływająca pokraka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Krzysztof115 napisał:

Panowie, a może tylko po jednej danej konstrukcji w  MDL?

Wątek, Krzysztof, poświęcony jest nie tylko typom i konstrukcjom używanymi w dywizjonie, ale w głównej mierze ludziom, którzy je obsługiwali.

Sylwetki marynarzy dywizjonu...

mdlo23.JPG

mdlo21.JPG

mdlor25.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diametralnie odrębne zdanie - wątek jest niepotrzebny i tylko spowoduje zamieszanie.

Będą powtórki  zdjęć samolotów MDL i BLM. Są one już wstatwiane w odrębne wątki - "polskie samoloty..." to samo dotyczy osób "sylwetki lotników" czy tez "żołnierze lotnictwa".

Po co tak się rozdrabniać ?

To jest oczywiście moje zdanie i jeśli będę wstawiał jakieś zdjęcia dotyczące BLM/MDL to w "stare" wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof115 napisał:

Ja myślę, że pomysł dobry, ale tego materiału jest sporo i za chwilę będzie "misz-masz".

Fakt, bajzel się zrobi. Przede wszystkim nie wstawiać fotografii wcześniej wstawianych w innych temamach; "Było, minęło".

 

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Wątek, Krzysztof, poświęcony jest nie tylko typom i konstrukcjom używanymi w dywizjonie, ale w głównej mierze ludziom, którzy je obsługiwali.

No to nie robić "misz-maszu" a założyć osobny temat np. "Samoloty MDL-u" czy coś w tym rodzaju - będzie "i owca syta i wilk cały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Sedco Express napisał:

Ja mam diametralnie odrębne zdanie - wątek jest niepotrzebny i tylko spowoduje zamieszanie.

Będą powtórki  zdjęć samolotów MDL i BLM. Są one już wstatwiane w odrębne wątki - "polskie samoloty..." to samo dotyczy osób "sylwetki lotników" czy tez "żołnierze lotnictwa".

Po co tak się rozdrabniać ?

To jest oczywiście moje zdanie i jeśli będę wstawiał jakieś zdjęcia dotyczące BLM/MDL to w "stare" wątk

Kolega Sedco Express poruszył fundamentalny problem jak ma wyglądać nasze forum:

- czy będzie jeden duży wątek zawierający fotografie i informacje obejmujące szerokie spektrum np. lotnictwo, czy kawalerię

- czy będzie wiele odrębnych, specjalistycznych wątków o niezbyt dużej zawartości odpowiadającej ściśle zdefiniowanej tematyce.

W pierwszym przypadku wstawiamy wszystko jak leci. Co prawda cofnięcie się i znalezienie czegokolwiek wstawionego np.rok wcześniej wymagać będzie

żmudnego i czasochłonnego przerzucenia wielu stron (wyszukiwarka nie działa najwspanialej). Będziemy też mieli do czynienia z powtórkami bo komu tam sie bedzie chciało sprawdzać czy taka fotografia była już wcześniej wstawiona czy też nie.

W drugim przypadku "użytkowanie" wątku będzie łatwiejsze ale powstaje problem z powtórkami.

Weźmy na przykład fotografię ppłka pil.Jerzego Kossowskiego w Fokkerze D.VII. No i jest problem: czy zamieszczać ją w wątku "Sylwetki lotnikow II.RP 1921-1939"? czy w wątku "1.Pulk Lotniczy"? czy w watku "Zdjęcia naszych samolotów w latach 1918-1939"? A czy może zamieścić je we wszystkich trzech wątkach bo do każdego pasuje? Ale wtedy będziemy mieli masę powtórek.

18 minut temu, Sedco Express napisał:

Cztery wstawione zdjęcia już były zamieszczane. (1, 8, 11 i 12)

No właśnie!!! I to sie robi mało ciekawe.

Problem jest!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu zdjęć BLM/MDLot. 

Nowych "nieznanych"zdjęć generalnie nie będzie, może w bardzo ograniczonej liczbie - mówię o samolotach nie o personelu latającym/naziemnym.

Skąd ta informacja ? Mam wszystkie (!) publikacje dotyczące tego tematu (książki, prasa etc.) a zdjęć ok. 100 i w 99,9 %  zdjęcia te zostały już zamieszczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sedco Express napisał:

Wracam do tematu zdjęć BLM/MDLot. 

Nowych "nieznanych"zdjęć generalnie nie będzie, może w bardzo ograniczonej liczbie - mówię o samolotach nie o personelu latającym/naziemnym.

Skąd ta informacja ? Mam wszystkie (!) publikacje dotyczące tego tematu (książki, prasa etc.) a zdjęć ok. 100 i w 99,9 %  zdjęcia te zostały już zamieszczone.

 

No właśnie, wszystko będzie się kolejny raz międliło.

Chyba, że wypłyną fotografie polskiego CANT-a. Pamiętamy jak to było z Jastrzębiem!

A fotografie ludzi można upchnąć w istniejących wątkach personalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pogadali my, "brać lotnicza" wyraziła swoje opinie, ba nawet "pociągi pancerne" dały "gwizd". Ja tylko, podobnie jak min. Kol. Koloman 1 PL, chciałem wyodrębnić MD Lot. Zatem nie nalegam...  zwłaszcza, że Sedco zamieścił juz niemal wszystko 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, formoza58 napisał:

Ja tylko, podobnie jak min. Kol. Koloman 1 PL, chciałem wyodrębnić MD Lot.

No właśnie, ja w miarę upływu czasu jestem coraz mniej przekonany o sluszności podjętej inicjatywy.

Chcac rzetelnie uczestniczyć na forum powinienem daną fotografię zamieścić we wszystkich wątkach, których ona dotyczy.

Np. zgodnie z tym, zamieszczona dzisiaj fotografia Tadeusza Góry powinna być zamieszczona również w wątku "Szybownictwo II.RP".

Ktoś szukając informacji o nim wejdzie w wątek szybowcowy, nic nie znajdzie i tylko będzie złorzeczył na braki. 

A tymczasem ta fotografia jest na innym wątku, też właściwym dla tej postaci.

Edytowane przez Koloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie nie dublują się, a wyszukiwać nie będę.

Ten jeden raz to tylko potwierdzenie mojego pierwszego wpisu o tym, że w "nowym" dziale zdjęcia będą się powtarzać. Zdjęcia , które się nie dublują z powodzeniem można by zamieszczać w działach - lotnicy, żołnierze lotnictwa etc. Widać, że wiesz lepiej i masz swoje zdanie. Za to daję Tobie duży punkt  i serdecznie pozdrawiam.

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja zawsze miałem i mam sentyment do  Morskiego Lotnictwa. Kiedy wprowadzałem kolejne lotnicze wątki, jakoś nie wyszło z wyodrębnieniem i bardzo żałuję, że nie wyszło. Żałuję również , że żaden z Was, Sympatycy Lotnictwa, nie próbowal tego zrobić.I przy okazji wątku Kolomana o 1 PL, pomyślałem , że nadeszła pora. ..

Że fotografie będą się dublowały? Zdarzały się i zdarzają  w różnych wątkach. Ba, Soda w kolejnych  nickach notorycznie zamieszczał w Bodziowych wątkach duble , z premedytacją  "czerpał natchnienie" z innych części. Bywało, że w lotniczych i nikt mu nie zwrócił uwagi. Przez ostatni rok... i nikt. 

Ja ten wątek poprowadzę, poczyniłem wcześniej wstępne  usunięcie dotyczących MD Lot. zdjęć. Tak, że nie będzie takiej opcji, że się będą tutaj dublować. Natomiast jeśli pojawią się zdjęcia, które Ty zamieściłeś wcześniej,podaj namiar jw.,to  po prostu usunę swoje. W przypadku zakwestionowanego przez Ciebie zdjęcia, przyznaj , ze moja rodzielczość jest większa, niż ta , która jest na stronie 6 w 27 części. Ale pal sześć.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie