Skocz do zawartości

Morski Dywizjon Lotniczy- zdjęcia i materialy.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc, kończąc temat Lublinów XIII, warto dodać, że w dywizjonie latało ich od 1932 20 sztuk od numeru 701 do 720. I tak:

R XIII bis- 3  ( 701- 703)

R XIII er- 10 ( 704- 713)

R XIII G- 7 ( 714- 720).

Nie zamieściliśmy więc 709 i 720.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To jak jesteśmy przy Lublinach...

3 Lubliny R VIII, pierwotnie latały z kroczącym  ciemnoniebieskim słoniem na kadłubach. Po przekazaniu do dywizjonu i przerobieniu na maszyny pływakowe, wszystkie zmieniły emblematy na morskie i otrzymały białe numery. I tak :

Lublin R VIII bis 801 z ośmiornicą na kadłubie...

lublin 801 c.jpg

lublin 801.jpg

lublin 801a.JPG

lublin 801b.JPG

Edytowane przez formoza58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, formoza58 napisał:

To jak jesteśmy przy Lublinach...

3 Lubliny R VIII, pierwotnie latały z kroczącym  ciemnoniebieskim słoniem na kadłubach. Po przekazaniu do dywizjonu i przerobieniu na maszyny pływakowe, wszystkie zmieniły emblematy na morskie i otrzymały białe numery. I tak :

Lublin R VIII bis 801 z ośmiornicą na kadłubie...

lublin 801 c.jpg

lublin 801.jpg

lublin 801a.JPG

lublin 801b.JPG

.

lublin5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, formoza58 napisał:

Tak więc, kończąc temat Lublinów XIII, warto dodać, że w dywizjonie latało ich od 1932 20 sztuk od numeru 701 do 720. I tak:

R XIII bis- 3  ( 701- 703)

R XIII er- 10 ( 704- 713)

R XIII G- 7 ( 714- 720).

Nie zamieściliśmy więc 709 i 720.

Chłopie po co takie tempo ? Będzie wszystko poplątane przez późniejsze dodawanie zdjęć wcześniejszych typów samolotów.

Nie można odczekać z dwa tygodnie nim przejdzie się do prezentacji nowego typu samolotu ? Ja mam np. kilkadziesiąt zdjęć, których nie było do pierwszych typów ale nie jestem pendolino ! Chyba zrezygnuje z wstawiania 

Pozdrwiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ptasznik napisał:

Dwa tygodnie, toż można zapomnieć, że miało się coś wstawić. A jak się kiedyś trafi coś jeszcze, coś czego jeszcze nie było, to gdzie ? I tak jest fajnie, bo nie trzeba szukać pływających latadeł w 50 vol po 50 stron. 😉

Nie rozumiemy się.

Chodzi mi o to, by po wstawieniu zdjęć np. R-XIII odczekać z tydzień a nie już szybko  wstawiać zdjęcia nowego typu samolotu.

Formoza napisał - "Tak więc, kończąc temat Lublinów XIII...  i już wstawił zdjęcia Lublina - VIII.

Tymczasem warto poczekać kilka dni (te dwa tygodnie to oczywiście przesada) by temat zakończyć.

Pisałem, że mam sporo nie publikowanych zdjęć  (w tym kilka nie pokazanych) R-XIII i wstawiłbym je w temacie R-XIII a nie np. po R-VIII.

Samych zdjęć (nie były zamieszczone) do wstawienia w temacie Schreck i LeO też jest sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sedco Express napisał:

Formoza napisał - "Tak więc, kończąc temat Lublinów XIII...  i już wstawił zdjęcia Lublina - VIII.

Tymczasem warto poczekać kilka dni (te dwa tygodnie to oczywiście przesada) by temat zakończyć.

Sedco, mając w pamięci współpracę przy wątku " Generałowie...", pomyślałem, ze tutaj będzie podobnie. Tym bardziej, że od początku zniechęcaliście do otwarcia tego wątku, że znane wszystkie, że będą się dublowały, że itp ect.

Oki, zwalniam " tempo" i pasuję od poniedziałku do poniedziałku jako moderator tego  wątku. Przekazując pałeczkę , przyjrzę się nad postępem i prawidłowym prowadzeniem jako szeregowy forumowicz. Więc pewnie wrzucę przy okazji  do idącego tematu w wątku. A więc Sedco, ,nie ma co się dąsać z tym rezygnowaniem i w Twoje ręce, Chłopie ;-)

Pozdrawiam

 

1 godzinę temu, ptasznik napisał:

najlepiej by wyszły osobne tematy dla każdego typu samolotu,

Może tak, tylko kto się podejmie, kto założy?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptasznik napisał:

Wizje artystyczne oraz ilustracje z kartonówek ?

Kiedyś  w wątku " Polskie samoloty..." były objekcje Kolegów, ze wrzucałem grafiki P. J Wróbla, mimo, że są wspaniałym uzupełnieniem tematu. W tym wątku poprawiłem się, a jako , że są uzupełnieniem ubogiej niekiedy ikonografii na dany typ samolotów, dodałem " materiały" w tytule. 

A jak to było w tytule jednej z naszych komedii, to zadam pytanie... A czemy nie, Ptaszniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie