Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Rafalski76

Co to za za mundur

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Też tak myślałem ale na Bahnschutz coś insygnia na czapkach nie bardzo a pewnie byli by uzbrojeni. Na 3 fotce drugi od lewej.

post-14474-0-33056600-1413701663.jpg

ddbaipc-66323c5e-4211-4197-9bc0-fec558cc55c0.png

177260.jpg

• 0

Bahnschutz miał dużą kapustę na czapce i regularne belki na patkach a granatowe do 1939

bahnschutzpolizei_bsp_uniforms__1934___1939__by_obergruppenfuhrer69_dd64itw-350t.jpg

bahnschutzpolizei_bsp_uniforms__1940___1945__by_obergruppenfuhrer69_dd67sn9-350t.jpg

Edited by Tyr

• 0

"Robotnicy polscy pochwyceni przez policję niemiecką do pracy przymusowej, Generalne Gubernatorstwo, województwo krakowskie, 1941

Źródło: "Bataliony Chłopskie" Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warsaw, 1964, strona 99"

https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Forced_labor,_workers_captured_by_german_police_(Poland_1941).jpg

Edited by Barbapapa

• 0

Facet stojący na samochodzie ma pałkę i czapkę dokładnie jak funkcjonariusze judenratów- otok i gwiazda prawie widoczne. Widać też opaski... Sam nie wiem...

• 0

Bahnschutzpolizei wywodzi się z Reichsbahnu, tak też to że bączki maja na czapkach a nie kapustę i mnie to nie dziwi, zanim dostali nowe nosili stare. Na rękawach pewnie opaska że w służbie policji są. Lub coś podobnego. W Feuerschutzpolizei było podobnie

• 0
2 godziny temu, Slajmi130 napisał:

Bahnschutzpolizei wywodzi się z Reichsbahnu, tak też to że bączki maja na czapkach a nie kapustę i mnie to nie dziwi, zanim dostali nowe nosili stare.

O to też mi się rozchodziło.

• 0
16 godzin temu, Barbapapa napisał:

"Robotnicy polscy pochwyceni przez policję niemiecką do pracy przymusowej, Generalne Gubernatorstwo, województwo krakowskie, 1941

Typowy podpis wzięty z sufitu. Tyr ma rację, to żydowscy robotnicy przywiezieni do pracy prawdopodobnie na kolei. W Krakowie Żydzi, którzy pracowali przy naprawie torów kolejowych, byli przetrzymywani w barakach poza terenem getta.

• 0
Teraz, balans napisał:

W Krakowie Żydzi, którzy pracowali przy naprawie torów kolejowych, byli przetrzymywani w barakach poza terenem getta.

Podobnie było w Warszawie,  kiedy budowano " tobruki" na trasie  Gdański- Zachodnia.