Jump to content

Rafalski76

Forum members
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Rafalski76

 1. Wygląda na to że zarówno Slajmi130 i Bartee macie rację Jeśli co ustalę jeszcze w sprawie tej fotki to dam znać . Pozdrawiam
 2. Ok 2 zdjęcie rozwiązane, ale mam jeszcze pytanie o oficera na 1 fotografii a dokładnie o kolor wyłogów i płaszcza. W necie znalazłem coś takiego https://weikert.cz/pl/p/III-REICH-Insygnia-na-czapki-urzednikow-panstwowych-i-partyjnych-vol.1/1197 Bo mi trochę przypomina te insygnia z jego czapki więc prawdopodobne że to jakiś partyjny urzędnik jak wspomniał Slajmi130.
 3. Może coś zbliżone do tego https://www.ebay.at/itm/133521672097?hash=item1f168307a1:g:TXMAAOSwbe1fYyjA
 4. Płaszcz tego "oficera" posiada 6 guzików widziałem podobny w internecie w jakimś sklepie, ale kolor wyłogów był ciemny, szukam go teraz ponownie i za nic nie mogę namierzyć, Co do płaszcza m40 nie pasuje mi rozstaw guzików. Górne guziki powinny się chować pod kołnierzem (choć mogę się mylić) na fotce wystają dość znacznie i ja typował bym coś takiego https://www.mbertram.de/archiv/detail/index/sArticle/18338
 5. Witam moje zapytanie dotyczy koloru wyłogów płaszcza niemieckiego oficera na pierwszej fotce. Oraz wzoru munduru z drugiej fotki w szczególności żołnierza po lewej. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 6. Witam moje zapytanie dotyczy koloru wyłogów płaszcza niemieckiego oficera na pierwszej fotce. Oraz wzoru munduru z drugiej fotki w szczególności żołnierza po lewej. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 7. Witam Interesuje mnie już po raz kolejny kolorystyka mundurów tych żołnierzy, szczególnie Pana po prawej. Spotkałem się z wpisem że to wz 1935. Widziałem taki model na rosyjskiej stronie, ale był w kolorze zielonkawo/żółty ogólnie dla piechoty. I kolejna sprawa kolorystyka pagonów. Czy tło jest czarne czy zielone. Pagony również widziałem na tej samej rosyjskiej stronie, ale o pagonach czołgistów nic tam nie pisało. Były artyleryjskie, a to chyba nie to samo. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
 8. Witam zwracam się z prośbą o identyfikacje dwóch umundurowanych osób mających prawdopodobnie białe czapki - bo z marynarką RP to chyba nie mieli nic wspólnego. Co to za formacja lubi jaka może być kolorystyka ich umundurowania? Zdjęcie datowane na lata 30 Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam.
 9. Witam, mam pytanie odnośnie identyfikacji generałów na poniższym zdjęciu, oraz kolorystykę ich sznurów. Zdjęcie zostało wykonane na pogrzebie Piłsudskiego. I jeszcze jedno pytanie odnośnie rękawicy/ochraniacz u pierwszego generała od prawej strony - czy faktycznie jest to rodzaj takiego elementu w umundurowaniu(według mnie ? ), czy może coś co tylko tak wygląda. Bo akurat ten pierwszy od prawej przypomina mi trochę Stanisława Kwaśniewskiego. Może się mylę ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 10. Więc wskazuje na to że są to panowie chyba z jakiejś służby porządkowej.
 11. Witam do jakiej formacji mogą należeć panowie z pierwszego planu, niestety nie znam daty zdjęcia.
 12. Miejscowość to Skarżysko Kamienna - poświęcenie figury Matki Boskiej, przynajmniej taki opis figuruję na stronie NAC
 13. Tak to wiem, chodzi mi bardziej o to że zarówno major Szypowski, jak i podpułkownik Fryda byli oficerami z tego co znalazłem w necie wojsk artyleryjskich, a co za tym idzie czy powinni mieć jakiś specyficzny kolor otoków. A druga sprawa to rogatywki obu Panów różnią się kolorem.
 14. Witam Proszę o pomoc w określeniu poprawnych barw oficerskich mundurów, a w szczególności rogatywek i obuwia na poniższym zdjęciu. Zdjęcie datowane jest na 1929 rok. Widoczni na zdjęciu 1) Major Szypowski 2) podpułkownik Wojciech Fryda, 4) generał Stanisław Kwaśniewski. Oraz co znajduje sie na rękawach generalskiego płaszcza. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Wiedzę chcę wykorzystać do koloryzacji tej fotografii.
 15. Witam czy można znaleźć gdzieś w sieci to zdjęcie, oraz fotkę z żołnierzami przy źródełku datowane na 1915 w większej rozdzielczości?
×
×
 • Create New...

Important Information