Jump to content

Rafalski76

Forum members
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Rafalski76's Achievements

0

Reputation

 1. Wygląda na to że zarówno Slajmi130 i Bartee macie rację Jeśli co ustalę jeszcze w sprawie tej fotki to dam znać . Pozdrawiam
 2. Ok 2 zdjęcie rozwiązane, ale mam jeszcze pytanie o oficera na 1 fotografii a dokładnie o kolor wyłogów i płaszcza. W necie znalazłem coś takiego https://weikert.cz/pl/p/III-REICH-Insygnia-na-czapki-urzednikow-panstwowych-i-partyjnych-vol.1/1197 Bo mi trochę przypomina te insygnia z jego czapki więc prawdopodobne że to jakiś partyjny urzędnik jak wspomniał Slajmi130.
 3. Może coś zbliżone do tego https://www.ebay.at/itm/133521672097?hash=item1f168307a1:g:TXMAAOSwbe1fYyjA
 4. Płaszcz tego "oficera" posiada 6 guzików widziałem podobny w internecie w jakimś sklepie, ale kolor wyłogów był ciemny, szukam go teraz ponownie i za nic nie mogę namierzyć, Co do płaszcza m40 nie pasuje mi rozstaw guzików. Górne guziki powinny się chować pod kołnierzem (choć mogę się mylić) na fotce wystają dość znacznie i ja typował bym coś takiego https://www.mbertram.de/archiv/detail/index/sArticle/18338
 5. Witam moje zapytanie dotyczy koloru wyłogów płaszcza niemieckiego oficera na pierwszej fotce. Oraz wzoru munduru z drugiej fotki w szczególności żołnierza po lewej. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 6. Witam moje zapytanie dotyczy koloru wyłogów płaszcza niemieckiego oficera na pierwszej fotce. Oraz wzoru munduru z drugiej fotki w szczególności żołnierza po lewej. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 7. Witam Interesuje mnie już po raz kolejny kolorystyka mundurów tych żołnierzy, szczególnie Pana po prawej. Spotkałem się z wpisem że to wz 1935. Widziałem taki model na rosyjskiej stronie, ale był w kolorze zielonkawo/żółty ogólnie dla piechoty. I kolejna sprawa kolorystyka pagonów. Czy tło jest czarne czy zielone. Pagony również widziałem na tej samej rosyjskiej stronie, ale o pagonach czołgistów nic tam nie pisało. Były artyleryjskie, a to chyba nie to samo. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
 8. Witam zwracam się z prośbą o identyfikacje dwóch umundurowanych osób mających prawdopodobnie białe czapki - bo z marynarką RP to chyba nie mieli nic wspólnego. Co to za formacja lubi jaka może być kolorystyka ich umundurowania? Zdjęcie datowane na lata 30 Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam.
 9. Witam, mam pytanie odnośnie identyfikacji generałów na poniższym zdjęciu, oraz kolorystykę ich sznurów. Zdjęcie zostało wykonane na pogrzebie Piłsudskiego. I jeszcze jedno pytanie odnośnie rękawicy/ochraniacz u pierwszego generała od prawej strony - czy faktycznie jest to rodzaj takiego elementu w umundurowaniu(według mnie ? ), czy może coś co tylko tak wygląda. Bo akurat ten pierwszy od prawej przypomina mi trochę Stanisława Kwaśniewskiego. Może się mylę ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 10. Więc wskazuje na to że są to panowie chyba z jakiejś służby porządkowej.
 11. Witam do jakiej formacji mogą należeć panowie z pierwszego planu, niestety nie znam daty zdjęcia.
 12. Miejscowość to Skarżysko Kamienna - poświęcenie figury Matki Boskiej, przynajmniej taki opis figuruję na stronie NAC
 13. Tak to wiem, chodzi mi bardziej o to że zarówno major Szypowski, jak i podpułkownik Fryda byli oficerami z tego co znalazłem w necie wojsk artyleryjskich, a co za tym idzie czy powinni mieć jakiś specyficzny kolor otoków. A druga sprawa to rogatywki obu Panów różnią się kolorem.
×
×
 • Create New...

Important Information